Svetový pohár bežkárov nakoniec bude, v Davose nasnežilo

Zima, sneh
Foto: Ilustračné foto SITA/AP

DAVOS 8. decembra (WEBNOVINY) – Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) spoločne s organizátormi víkendových pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach vo švajčiarskom Davose vo štvrtok predpoludním rozhodla, že v sobotu 10. decembra sa v tomto alpskom stredisku predsa len uskutočnia pôvodne naplánované preteky mužov na 30 km a žien na 15 km voľnou technikou s intervalovým štartom.

„Práve som dostal správu, že v Davose napadlo vyše 20 cm nového snehu a organizátori tak môžu pripraviť okruh s dĺžkou sedem a pol kilometra. Na ňom sa budú dať odbehnúť pôvodne naplánované preteky mužov na tridsať, respektíve žien na pätnásť kilometrov,“ informoval agentúru SITA vedúci slovenského mužského reprezentačného tímu Radoslav Zima. Organizátori zároveň vymenili poradie disciplín. Najskôr o 12.15 h absolvujú svoje preteky ženy a muži nastúpia až po nich o 14.00 h.

„Sme veľmi radi, že sa nakoniec predsa len budú môcť uskutočniť pôvodne naplánované preteky. Organizátori aj televízne spoločnosti ukázali veľkú dávku flexibility a vo štvrtok ráno už bolo dohodnuté, že sa vraciame k pôvodnému programu,“ uviedol pre www.fiscrosscountry.com šéf bežeckej sekcie FIS Jürg Capol.

Keďže aj Davos bol do stredy prakticky bez snehu, organizátori mali pripravený iba päťkilometrový okruh z technického snehu, na ktorom sa mali v sobotu uskutočniť „náhradné“ preteky mužov na 15 a žien na 10 km. Keďže sa snehové podmienky radikálne zmenili a v dejisku pretekov stále intenzívne sneží, rozhodli sa pre návrat k pôvodnému plánu. Toto rozhodnutie definitívne znamená, že v sobotu v areáli Bünda-Flüela nastúpi na štart iba Martin Bajčičák, v nedeľu sa v šprinte predstavia Peter Mlynár a Alena Procházková.

Program pretekov SP v behu na lyžiach – Davos (Švaj.):

10. decembra (sobota):

ženy 15 km voľnou technikou s intervalovým štartom (12.15), muži 30 km voľnou technikou s intervalovým štartom (14.00)

11. decembra (nedeľa):

kvalifikácia šprintu voľnou technikou – ženy, muži (12.30), finále ženy a muži (14.30)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena ProcházkováMartin BajčičákPeter Mlynár