SZĽH si vytýčil smerovanie, meno budúceho trénera nepadlo

Prezident SZĽH Igor Nemeček (v strede) oznámil opätovnú kandidatúru. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) – Jednou z prvých úloh nového výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) bude výber reprezentačného trénera seniorov a generálneho manažéra národného tímu. V hrubých črtách sa o tejto problematike rozprávali zástupcovia exekutívy aj na svojom pondelkovom úvodnom rokovaní v Bratislave. Konkrétne mená však nepadli.

Dnes sa spomínala aj téma reprezentačného trénera, ale nebol to hlavný predmet nášho stretnutia. Prvotné bolo rozdeliť si kompetencie a vytýčiť smerovanie zväzu. Pri trénerovi nepadli konkrétne mená. Najbližšia akcia je až v novembri, ale už teraz musíme tvrdo pracovať, aby sme čím skôr určili trénera i generálneho manažéra,“ povedal generálny sekretár SZĽH Róbert Pukalovič.

V minulosti bola spojená funkcia generálneho sekretára s pozíciou manažéra reprezentácie. Tentoraz nastane podľa Pukaloviča zmena: „Po zlých skúsenostiach to budú robiť dvaja ľudia.

V pondelok si členovia výkonného výboru SZĽH rozdelili kompetencie na najbližšie obdobie. Reprezentačný úsek pripadol Róbertovi Švehlovi. Dušan Mráz bude zodpovedať za infraštruktúru, výstavbu a prestavbu štadiónov, Lukáš Machala za legislatívu, arbitrážnu komisiu a právne záležitosti, Róbert Lupták za výkonnostný hokej od seniorov po najmladších, Tibor Turan za mládež a Martin Kohút za PR, marketing a médiá. „Do 18. augusta si majú pripraviť jednotlivé veci do programového vyhlásenia pre jednotlivé oblasti, aby sme ich mohli odkomunikovať a prezentovať, akým smerom sa bude zväz uberať do budúcnosti,“ doplnil prezident SZĽH Igor Nemeček.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan MrázIgor NemečekMartin KohútTibor Turan
Firmy a inštitúcie SZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja