Tablety v amerických väzniciach čoskoro realitou

tablet,väznica

O tom, že USA sú krajinou neobmedzených možností už zrejme vieš. No to, že v miestnych väzniciach budú mať zajatci k dispozícii tablety si zrejme ešte nepočul. Aj pre nás je to novinka. Nuž, za veľkou mlákou je zdá sa možné naozaj všetko… :-D 

Takmer dva milióny väzňov sa môžu tešiť na to, že nové tablety, ktoré im budú spríjemňovať pobyt vo väzení. Nový JP 5 mini má veľkú výhodu – môže sa pripojiť k bezdrôtovým sieťam, čo mnohé väznice uvítajú.

Tablet, z ktorého sa budú tešiť viac ako dva milióny väzňov

Horizon33_2015-7-16_16-13-2
BRATISLAVA 10. mája (WBN/PR) - V dňoch 13. – 14. mája 2016 (piatok – sobota) sa uskutoční už 10. ročník firemného podujatia Dni dobrovoľníkov - U. S. Steel pre Košice 2016. Pomôcť 10-tim organizáciám sa chystá viac než 400 dobrovoľníkov. Do darovania krvi či zbierky užitočných vecí pre charitné centrá sa môžu zapojiť aj obyvatelia regiónu. Podujatie tradične začína Hutníckou kvapkou krvi v piatok ráno o 6.00 hod. v Hematologicko-transfúziologickom oddelení Nemocnice Košice - Šaca vo Vstupnom areáli U. S. Steel, kde sú pripravení postarať sa o stovku bezplatných darcov. V piatok i v sobotu budú môcť nielen hutníci, ale i široká verejnosť darovať oblečenie pre deti a dospelých, posteľnú bielizeň, kuchynské a školské potreby pre krízové centrum Arcidiecéznej charity v Košiciach, komunitné centrum ETP Slovensko v Šaci a charitný dom Oáza – nádej pre nový život v Bernátovciach. So zbieraním týchto potrebných vecí každoročne pomáhajú hutníci na dôchodku. Zberné miesto bude v sídle ich občianskeho združenia Jeseň života na Triede SNP 24 a takisto v Dome pokojnej staroby na Južnej triede 2, a to v piatok od 12.00-18.00 hod. a v sobotu od 8.00-15.00 hod. Na Južnej triede prevezmú aj záhradnícke náradie, semená, priesady či nepotrebný stavebný materiál, ktorý použijú v charitnom dome Oáza na pracovné aktivity. V sobotu počas brigád od 8.00 – 13.00 hod. budú dobrovoľníci pomáhať pri skrášľovaní areálu denného stacionára pre zdravotne znevýhodnenú mládež Klub Forresta Gumpa na Užhorodskej ulici aj v detskom domove na Hurbanovej ulici. Odborné zručnosti hutníkov využijú na Detskej historickej železnici v Čermeli a pomoc šikovných rúk ocenia každoročne aj pri údržbe veľkých areálov v botanickej i zoologickej záhrade, ako aj v útulku pre zvieratá pri Haniske. Do podujatia U. S. Steel pre Košice 2016 sa aj tento rok zapoja stovky zamestnancov hutníckej firmy a jej dcérskych spoločností, ktorí neváhajú obetovať svoj voľný čas a nezištne pomôcť iným. Firma dlhodobo podporuje firemné dobrovoľníctvo v prospech rozvoja mesta a regiónu.

JP5mini je tablet, ktorý je navrhnutý špeciálne pre tvrdú realitu moderných väzníc. Stojí iba 70-dolárov, ponúka malý 4,3-palcový displej a 32GB vnútornú pamäť, čo umožní väzňom prístup k hudbe, e-mailom, videu a chate. Hlavnou úlohou tabletov vo väzniciach je, aby odsúdení nestratili s okolitým svetom kontakt, a aby boli schopní sa vrátiť naspäť do reality, keď príde ich čas.

Tento tablet spĺňa všetky kritéria, ktoré sa od neho očakávajú. Je nárazuvzdorný a tiež vodotesný. Aj keby ho väzni hodili o stenu, nezlomí sa, čo je celkom dobrá správa, pretože úlomky z rozbitého tabletu by mohli použiť ako smrtiacu zbraň…

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom