Taiwanci oslavovali nový rok s filmom Pí a jeho život

Bez názvu
Foto: Slovak-Taiwanese Chamber of Commerce

BRATISLAVA 26. februára (WBN/PR) – Pri príležitosti osláv nového lunárneho roka, ktorý je tento rok v znamení hada, organizovalo túto nedeľu zastúpenie Taiwanu na Slovensku obedňajšie posedenie taiwanskej komunity a slovenských priateľov. Súčasťou osláv bola aj účasť na premietaní veľkolepého filmu od svetoznámeho taiwanského režiséra Ang Lee Pí a jeho život.

Ang Lee je režisér najznámejšieho wu-xia filmu (ázijské snímky o bojovom umení) Tiger a Drak a za film Skrotená hora získal Oscara v kategórii Najlepšia réžia. Pí a jeho život je nominovaný na 11 Cien Akadémie, vrátane ceny za najlepší film a najlepšieho režiséra a tak dúfajme, že Ang Lee bude dnes večer veľkým víťazom,“ povedal pred premietaním vedúci zastúpenia Nan-Yang Lee.

Pí a jeho život je nakrútený podľa rovnomenného románu kanadského spisovateľa Yanna Martela. Sfilmovaný príbeh šestnásťročného indického chlapca, ktorý stroskotá na mori a v spoločnosti tigra prežije na záchrannom člne je metaforickým rozprávaním nielen o viere. Tento dobrodružný film je zábavný, magický, skutočný, je plný nezabudnuteľných momentov, prekrásnych scenérií a nadchnú vás aj dokonalé vizuálne efekty. Film sa natáčal na Taiwane počas štyroch rokov.

Film taiwanského režiséra získal na večernom udeľovaní Oscarov hneď 4 sošky: v kategórii najlepšia réžia, najlepšia fotografia, najlepšie špeciálne efekty a najlepšia filmová hudba. „Som veľmi rád, že tento skvelý film bol ocenený a chcel by som poďakovať za početné gratulácie, ktoré sme dostali v týchto dňoch od našich slovenských priateľov,“ dodal Nan-Yang Lee.

Ang Lee je prvým režisérom ázijského pôvodu, ktorý získal už dve ocenenia Akadémie za najlepšiu réžiu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ang Lee