Tajomný startup má v pláne nadobro skoncovať s počítačmi. Čo na to povieš?

Magic_leap_youtube.com_.jpg

Startup Magic Leap pracuje na zariadení, ktoré zobrazuje rozšírenú, augmentovanú realitu (AR). Znamená to, že ide o zobrazenie virtuálnych obrazov v reálnom svete. A ak všetko pôjde podľa plánu, mohlo by toto zariadenie nahradiť všetky obrazovky na svete.

Podľa profilu startupu na Wired zamestnanci spoločnosti „onedlho zanechajú počítačové obrazovky úplne v prospech virtuálnych displejov“.

A čo je to virtuálny displej?

Pokiaľ si to nevieš predstaviť, pozri si obrázok z posledného videa, ktoré bolo nahrané priamo z jedného z headsetov – zariadení:

Magic_leap.jpg

Samozrejme, ešte je skoro hovoriť o tom, aký presne displej bude, keďže je vytvorených len niekoľko prototypov. Je veľký a nespratný ako posledné VR zariadenia od Oculus a HTC? Stále je ešte závislý na počítači?

Kto vie? Určite aspoň ľudia, ktorí za startupom Magic Leap stoja, ale svoje tajomstvo si zatiaľ pekne strážia. Koniec-koncov skoro všetko ohľadom tejto spoločnosti je zahalené tajomstvom.

Majú však pekne našliapnuté k tomu, aby boli postupne všetky obrazovky z nášho života odstránené. Dokonca ani televízor by už nemusel byť potrebný. Takto vyzerá patent od Magic Leap:

Magic_leap_patent.jpg

Niet pochýb, že sa snažia o zhotovenie jedného prístroja, ktorý nahradí všetky strojčeky, vynálezy a podobné záležitosti, ktoré človek využíva pri svojej práci i v súkromnom živote.

Pozri si celé video od Magic Leap, takto by to malo vyzerať:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom