Taliani dostanú večeru zadarmo, ak prídu bez nohavíc

Kuchar
Foto: foodworksconsulting.com

BRATISLAVA 9. februára (WEBNOVINY) – Istý majiteľ reštaurácie v mestečku Forcoli v Toskánsku protestuje proti úsporným opatreniam talianskej vlády skutočne zvláštnym spôsobom. Večeru zdarma dostane v jeho podniku každý hosť, ktorý do reštaurácie príde bez nohavíc.

Dôvod podnikateľa je skutočne zvláštny: „Vláda Maria Montiho nás všetkých nechala bez gatí. Preto ponúkame večeru zdarma pre každého, kto príde bez nohavíc,“ prehlásil.

Týmto spôsobom chce majiteľ reštaurácie odmeniť náročné obete talianskych občanov, ktoré si vyžaduje vládny úsporný program, ozdravujúci verejné financie.

Počas prvého večera trvania tejto akcie prišlo na lasagne asi dvesto hostí. Reštaurácia bola plná ľudí v smiešnych trenírkach a spodnom prádle.

V ďalšej reštaurácii na severe Talianska riešia úplne iný problém. Majiteľ sa rozhodol klepnúť po prstoch všetkým, ktorí si zvykli odchádzať z jeho podniku bez zaplatenia. V reštaurácii, ktorá denne obslúži vyše tisíc osôb si tak za stôl sadnú len hostia, ktorí sa legitimujú.

Bez zaplatenia z reštaurácie odchádzali nie len skupinky študentov, ale aj rodiny s deťmi. Incidenty sa opakovali čoraz častejšie, nepomohlo ani nainštalovanie bezpečnostných kamier. Po zavedení novej metódy však straty podniku v mestečku Villorba výrazne klesli. Informovala o tom poľská agentúra PAP.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom