Daria Domračevová
1
Bieloruská biatlonistka Daria Domračevová. Foto: SITA/AP
29. 12. 2018 21:23 LyžovanieNemeckoLyžovanie z lokality Nemecko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Taliani uspeli v exhibícii na štadióne Schalke, Björndalen a Domračevová sa lúčili s kariérou

GELSENKIRCHEN 29. decembra (WebNoviny.sk) – Talianski biatlonisti Dorothea Wiererová a Lukas Hofer sa stali víťazmi sobotňajšieho 17. ročníka exhibičných pretekov miešaných dvojíc World Team Challenge na upravenom štadióne nemeckého futbalového klubu Schalke 04 Gelsenkirchen.

Druhí skončili domáci Nemci Franziska Preussová a Simon Schempp a tretí boli manželia Ole Einar Björndalen a Daria Domračevová. Vo vypredanej aréne sa pretekom prizeralo 46 412 divákov.

Najúspešnejší biatlonista histórie

Pre nórsko-bieloruský manželský pár bola exhibícia rozlúčkou s profesionálnou kariérou. Obaja zavesili lyže na klinec už počas leta. Tridsaťdvaročná Domračevová vybojovala na zimných olympijských hrách šesť medailí (4-1-1), na majstrovstvách sveta pridala ďalších sedem (2-4-1).

Vo Svetovom pohári si pripísala 34 individuálnych víťazstiev, v sezóne 2014/2015 získala veľký glóbus za celkové hodnotenie, ku ktorému pridala počas kariéry päť malých glóbusov za celkové víťazstvá v jednotlivých disciplínach.

Štyridsaťštyriročný rodák z Drammenu Björndalen je najúspešnejším biatlonistom histórie s ôsmimi zlatými olympijskými medailami, 20 titulmi z majstrovstiev sveta, 6 veľkými glóbusmi a 94 víťazstvami v pretekoch Svetového pohára.

Lúčil sa aj Kuzminovej brat

Na ôsmom mieste skončil v sobotu ruský tandem Jekaterina Jurlovová-Perchtová a Anton Šipulin. Mladší brat trojnásobnej olympijskej šampiónky Anastasie Kuzminovej oznámil niekoľko dní pred podujatím v Gelsenkirchene, že sobotňajšia štafeta bude pre neho posledným štartom v kariére.

Olympijský víťaz z pretekov štafiet zo ZOH 2014 si vybojoval aj štafetový bronz na ZOH 2010 vo Vancouveri. V jagavej zbierke má aj 7 medailí z majstrovstiev sveta (1-3-3), ale individuálne zlato mu chýba. Z pohľadu individuálnych pretekov boli jeho vrcholom strieborné medaily z MS 2013 v Novom Meste na Morave v pretekoch na 15 km s hromadným štartom, resp. MS 2015 v Kontiolahti v stíhacích pretekoch na 12,5 km. Šipulin je aj štvornásobný juniorský majster sveta z rokov 2006 a 2008.

Exhibičné preteky World Team Challenge

Zmiešaná štafeta: 1. Taliansko (Dorothea Wiererová, Lukas Hofer) 33:23,6 min (6), 2. Nemecko (Franziska Preussová, Simon Schempp) +1,2 s (3), 3. Nórsko/Bielorusko (Ole Einar Björndalen, Daria Domračevová) +24,2 (3), 4. Nemecko (Denise Hermannová, Benedikt Doll) +24,3 (3), … 8. Rusko (Jekaterina Jurlovová-Perchtová, Anton Šipulin) +1:48,8 (4)

Kuzminová a Fialková dosiahli historický úspech pre Slovensko a napodobnili Vlhovú s Velez-Zuzulovou Fantázia! Slovenky ovládli preteky s hromadným štartom. Kuzminová vyhrala a Fialková bola druhá

Ak Pellegrini považuje predčasné voľby za jediné riešenie, SNS ho podporí Balené vody si kúpilo až 96 percent domácností na Slovensku. Koľko eur sme minuli na ich nákup? Kuzminová si pri víťazstve v stíhačke splnila ďalší sen, prvýkrát v kariére trafila všetky terče Nemecká polícia zadržala desať ľudí, plánovali teroristický útok Čaputová a Šefčovič sa v otázke finančnej pomoci od USA zhodli, rozdeľuje ich voľba ústavných sudcov Video: Peter Sagan opäť bojoval o triumf na najdlhšej klasike Miláno – San Remo (aktualizované) Byt v trebišovskom paneláku zachvátil požiar, o život prišlo 15-mesačné dieťa Mayová možno nedá dohodu o brexite na schválenie do parlamentu, problémom je nedostatočná podpora