Taliansko zažilo ďalšie zemetrasenie, opäť sa zrútili budovy

Taliansko zemetrasenie
V Taliansku sa opäť triasla zem. Zrútilo sa niekoľko budov, poškodených predchádzajúcimi otrasmi. Foto: SITA/AP

RÍM 4. júna (WEBNOVINY) – Sever Talianska v nedeľu večer opäť zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 5,1, ktoré spôsobilo paniku, no len malé škody.

Epicentrum ležalo v provincii Modena, medzi mestami Novi di Modena, Concordia a San Possidonio. Otrasy bolo cítiť na celom severe krajiny, ktorým za posledné dva týždne otriasli dve veľké zemetrasenia a stovky následných otrasov.

Zemetrasenie udrelo o 21:30 SELČ. Podľa agentúry ANSA sa zrútilo niekoľko budov, išlo však o prázdne objekty poškodené predchádzajúcimi otrasmi. V meste Novi di Modena sa zrútila kostolná veža.

Severotaliansky región Emilia Romagna zasiahlo 20. mája zemetrasenie s magnitúdou 6 a 29. mája prišlo zemetrasenie s magnitúdou 5,8. Celkovo zahynulo 23 ľudí , vyše 400 utrpelo zranenia a asi 15 000 ostalo bez domovov.

Zrútili sa stovky budov vrátane cenných historických pamiatok. Vláda odhaduje, že škody presiahnu dve miliardy eur, čo môže silne zasiahnuť zadlženú taliansku ekonomiku. Talianska vláda vyhlásila na pondelok 4. júna deň smútku za obete zemetrasení.

Obrazom: Zemetrasenie v Taliansku z dňa 29. mája

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom