Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
TASR
Foto: SITA/Jozef Jakubčo
15. 09. 2012 12:46 Aktuálne správy od SITASITA Diskusia

TASR je v strate aj napriek vyššej dotácii od štátu

BRATISLAVA 15. septembra (WEBNOVINY) –

TASR skončila vlani v strate

Tlačová agentúra Slovenskej republiky hospodárila vlani so stratou. Z Výročnej správy o činnosti a hospodárení TASR za rok 2011 vyplýva, že hospodárenie agentúry k 31. decembru 2011 sa skončilo so stratou vyše 474-tisíc eur, pričom jej hospodársky výsledok vylepšil predaj majetku vo výške 231-tisíc eur.

TASR po zmene od 1. januára 2009 z príspevkovej organizácie rezortu kultúry na verejnoprávnu organizáciu časť svojich produktov sprístupnila bezplatne na nekomerčné účely, no svoje spravodajské produkty predovšetkým aj predáva.

Okrem príjmov z predaja spravodajstva od štátu dostáva aj príspevok na základe zmluvy o poskytovaní služieb vo verejnom záujme.

Rezník poslancom sľúbil, že TASR skončí v pluse

Generálny riaditeľ TASR Jaroslav Rezník pred poslancami mediálneho výboru 11. septembra tiež konštatoval, že predpokladá, že TASR bude do konca roka v pluse. „Ak porovnávame prvý polrok 2011 a prvý polrok 2012, tak prvý polrok 2012 dopadol všeobecne zhruba o polovicu lepšie ako dopadol prvý polrok 2011,“ povedal pre médiá generálny riaditeľ TASR Jaroslav Rezník počas rokovania mediálneho výboru.

So stratou takmer 93-tisíc eur skončila verejnoprávna Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) svoje hospodárenie v prvom polroku tohto roka. TASR je v strate napriek vyššej dotácii.

Vyplýva to zo Správy o činnosti TASR za 1. polrok 2012, o ktorej Výbor Národnej rady SR pre kultúru a médiá v utorok 11. septembra informoval generálny riaditeľ TASR Jaroslav Rezník.

Tržby za vlastné výkony sa znížili

Tržby verejnoprávnej tlačovej agentúry za vlastné výkony a tovar sa v medziročnom porovnaní znížili. V prvom polroku 2011 dosiahli 774 796 eur a v prvom polroku tohto roka boli v objeme 722 488 eur. Naopak, oproti roku 2011 sa o vyše 38 percent zvýšil príjem TASR zo zmluvy s ministerstvom kultúry za výkony vo verejnom záujme.

Pokiaľ na prvých šesť mesiacov roka 2011 dostala TASR od ministerstva kultúry dotáciu 618 536 eur, tak v prvom polroku 2012 to bolo 856 806 eur.

Náklady TASR za prvý polrok dosiahli 1 675 004 eur, pri výnosoch vykázala agentúra 1 582 136 eur. Výsledkom hospodárenia TASR v prvom polroku je tak strata vo výške 92 868 eur. Pre porovnanie, celkové náklady TASR v 1. polroku 2011 boli podľa správy 1 733 350 eur a výnosy 1 402 831 eur.

K téme

TASR skončila prvý polrok v takmer 100-tisícovej strate Prepotili tričká, vyrobili si svalovicu, ale úsmev Adama stál za to. Známe osobnosti pomáhali

Neprehliadnite

Truban opäť hovoril o drogách, Progresívne Slovensko podľa Danka viedlo špinavú kampaň Starobní dôchodcovia dostávajú v priemere 460 eur, o tretinu viac než pred desiatimi rokmi Čo najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Registrované partnerstvá to podľa prieskumu nie sú Prezidentka Zuzana Čaputová zakončí návštevu susedných štátov na Ukrajine Slovenskí volejbalisti uspeli v druhom vystúpení na majstrovstvách Európy, otočili duel s Rakúskom Z rodného domu slávneho Winstona Churchilla ukradli zlatý záchod v miliónovej hodnote

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X