Tatar po desiatich zápasoch skóroval, Nemec doplatil na zmenu trénera a skončil na tribúne (video)

Kraken Jets Hockey
Hokejista Seattle Kraken Tomáš Tatar (90) oslavuje gól, ktorý pomohol jeho tímu k výhre na ľade Winnipegu Jets 4:3. Foto: Fred Greenslade/The Canadian Press via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Nový kouč tímu zámorskej NHL New Jersey Devils Travis Green posadil pri svojej premiére na lavičke tímu slovenského obrancu Šimona Nemca iba na tribúnu, do pozície zdravého náhradníka. „Diabli“ v nočnom zápase z utorka na stredu prehrali na vlastnom ľade s Floridou Panthers 3:5.

„Rozprávali sme sa už ráno pred zápasom. Povedal som mu, že v posledných týždňoch som na ňom badal úpadok. Hovorili sme o dôvodoch tohto stavu. Povedal som mu, že sa vráti, ale vysvetlil som mu, čo chcem od neho vidieť. Ide predovšetkým o veci, ktoré sa týkajú korčuľovania,“ cituje slová kouča Greena zámorský web Puck and Pitchworks.

Odvolali trénera Ruffa

Vedenie organizácie New Jersey len v pondelok odvolalo z postu trénera Lindyho Ruffa a do konca sezóny poverili dočasným riadením tímu Travisa Greena.

Ten bol súčasťou trénerského štábu Devils už od leta minulého roku, prioritne mal na starosti útočníkov a zlepšenie presilových hier. Predtým bol známy najmä ako hlavný tréner Vancouveru (2017 – 2021).

Len dva kanadské body

Nemec v ostatných trinástich dueloch NHL zaznamenal iba dva kanadské body za dve asistencie. Dvadsaťročný slovenský obranca odohral v prebiehajúcej sezóne NHL 40 duelov s bilanciou 2 góly a 14 asistencií.

V predchádzajúcich trinástich dueloch však získal iba dva kanadské body za dve asistencie. Po návrate švajčiarskeho obrancu Jonasa Siegenthalera do zostavy New Jersey po zranení nohy, neodohral Šimon Nemec v zápasoch ani raz viac ako 20 minút, a zároveň dostával od trénera Ruffa výrazne menej priestoru v presilových hrách.

Slafkovský nebodoval

Montreal Canadiens zvíťazil na ľade Nashvillu Predators 4:3 po predĺžení. Najproduktívnejší slovenský hráč v NHL Juraj Slafkovský v zápase nebodoval.

Odohral však v prvom útoku takmer 18 minút, pričom pred duelom jeho tréner Martin St. Louis avizoval, že rodák z Košíc nie je v stopercentnom zdravotnom stave. O akú formu indispozície išlo, kouč kanadského tímu nešpecifikoval.

Desaťzápasovú sériu bez streleného gólu prelomil Tomáš Tatar, ktorý pomohol presným zásahom svojmu klubu Seattle Kraken k výhre na ľade Winnipegu Jets 4:3. Pre slovenského korčuliara to bol ôsmy gól v tejto sezóne a siedmy za Seattle.