Tatran potvrdil prvenstvo v dlhodobej časti SEHA League

EHF Tatran Prešov RK Branik Malibor
Zľava: Tadej Sok z Maliboru a Rado Antl z Prešova a brankár hostí Jure Vran počas zápasu 3. kola Pohára EHF Tatran Prešov-RK Branik Malibor. Prešov, 23. november 2013. Foto: SITA/Viktor Zamborský

BELEHRAD 24. marca (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov zakončili základnú časť 3. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League“ víťazstvom. V pondelkovom stretnutí záverečného 18. kola si poradili v Belehrade s miestnym RK Partizan 32:28 (17:16) a potvrdili svoju líderskú pozíciu pred turnajom Final Four.

Súboj posledného s prvým, ktorý dal bodku za základnou časťou, bol od úvodných minút vyrovnaný. Hoci hostia išli v 12. min do vedenia 8:5, o desať minút už prehrávali 11:12. Šarišania však ešte do prestávky naklonili skóre vo svoj prospech (17:16) a po zmene strán šnúrou štyroch gólov unikli na 21:16.

Ani to však nebol kľúčový moment stretnutia, keďže belehradskí hráči odpovedali rovnako a v 46. min bolo vyrovnané 24:24. Prešovčania definitívne rozhodli o svojom triumfe v záverečných siedmich minútach, ktoré vyhrali v pomere 5:1. Najlepším strelcom Tatrana bol s 8 gólmi lotyšský ľavoruký dlháň Dainis Krištopans.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka sa s bilanciou 15 víťazstiev – 3 prehry a ziskom 45 bodov v tabuľke stali víťazmi základnej časti SEHA Gazprom South Stream League 2013/2014. Úradujúci slovenský šampión sa predstaví na turnaji Final Four v srbskom Novom Sade, v semifinále (11. 4.) nastúpi od 20.30 h proti bieloruskému družstvu Meškov Brest.

Výsledok – pondelok – SEHA Gazprom South Stream League – 18. kolo:

RK Partizan Belehrad (Srb.) – Tatran Prešov (SR) 28:32 (16:17)

Najviac gólov: Mandič 5, Radovanovič 5/3, Jovanovič 4 – Krištopans 8, T. Urban a Antl po 6/2

Pok. hody: 5/3 – 4/4, vylúčení: 6 – 8, rozhodovali: Mitrevski a Todorovski (obaja Maced.)