Tatran Prešov získal v SEHA League body proti Šabacu

Hadzana
Hráči Šabacu zľava: Nemanja Obradovič, Mihailo Živanovič a Djuro Karanovič proti domácemu pivotovi Tomášovi Mažárovi počas zápasu 19. kola SEHA League mužov v hádzanej medzi Tatran Prešov (SR) a RK Metaloplastika Šabac (Srb.). Prešov, 28. február 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský

28. februára (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov pokračujú v úspešnom účinkovaní v nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ League“. V utorok zdolali v stretnutí 19. kola v domácom prostredí Mestskej haly nad srbským RK Metaloplastika Šabac 27:20 (14:12).

Prešovčania ušli svojmu súperovi na 10:5 a 13:6, ale v závere I. polčasu poľavili, čo súper využil na stiahnutie rozdielu len na dva presné zásahy. Šarišania po zmene strán svoje dvojgólové polčasové vedenie (14:12) zvýšili a v pohodovom tempe si na konto pripísali tzv. povinné víťazstvo (27:20). Tretinu gólov domácich dosiahol krídelník Radoslav Antl.

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič – Ivan Pompoš dosiahli dvanástu výhru, po sedemnástich odohratých dueloch majú v bilancii aj jednu remízu a štyri prehry. V neúplnej tabuľke si držia 3. priečku.

Najbližší zápas v SEHA League odohrá úradujúci slovenský šampión v sobotu 10. marca od 18.00 h, keď v 20. kole privíta tím RK Nexe Našice z Chorvátska.

Výsledok – utorok – SEHA League – 19. kolo:

Tatran Prešov (SR) – RK Metaloplastika Šabac (Srb.) 27:20 (14:12)

Najviac gólov: Antl 9/5, Krištopans a Kukrika po 3 – Medič 5/1, Karanovič, Vejin a Mitrovič po 4

Pok. hody: 6/5 – 2/1, vylúčení: 4 – 2, rozhodovali: Pandžič a Šatordžija (obaja Bosna a Herceg.), 1580 divákov