Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tatry turist
ilustračné foto Foto: SITA/Rastislav Ovšonka
5. septembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Tatranci sú s prázdninami spokojní, hitom boli Medvedie dni

POPRAD 7. septembra (WEBNOVINY) – Návštevnosť Vysokých Tatier počas dvoch prázdninových mesiacov bola približne na rovnakej úrovni ako vlani.

„Niektoré zariadenia boli na tom lepšie, iné horšie, ale v globále sa držíme na zhruba 85 % obsadenosti porovnateľnej s rokom 2013, keď sme zaznamenali najsuchšie leto za posledných 100 rokov. Napriek tomu, že leto 2014 bolo mimoriadne bohaté na zrážky, so situáciou si naši hotelieri poradili,“ povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.

Najväčší záujem bol o predĺžené víkendy

Skúsenosti z nie veľmi prívetivého leta podľa nej potvrdili, že efekt prinášajú bezplatne prístupné veľké podujatia aj bohatý program pre dovolenkárov.

Vysoké Tatry boli atraktívne najmä pre tradičnú domácu klientelu, Čechov a Poliakov. Príjemným prekvapením bol podľa Maťašovskej nárast počtu nemeckých a izraelských turistov. „Znova bol najväčší záujem o predĺžené víkendy, pričom priemerná dĺžka pobytu v lete bola porovnateľná s tou minuloročnou,“ dodala Maťašovská. V roku 2013 bola priemerná dĺžka pobytu vo Vysokých Tatrách 4,2 dňa. Rozhodujúci podiel návštevníkov Vysokých Tatier počas prázdnin tvorili rodiny s

Počas prázdnin oblastná organizácia pripravila 18 podujatí, ktoré celkovo alebo čiastočne podporila oblastná organizácia.

Kamzíky, Tatry, TANAP
Foto: SITA/Gabriel Lipták

Hviezdne leto vyšlo na jednotku

„Práve podujatia prístupné pre širokú verejnosť sú, zdá sa, správnym receptom na návštevnosť regiónu. Hitom leta bolo rodinné podujatie Medvedie dni, ale zaujalo aj nové podujatie nielen pre páriky Benátska noc či nedávne Svište na Plese,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Ján Mokoš. V AquaCity Poprad, ktoré je členom Regiónu Vysoké Tatry, hodnotia letnú sezónu pozitívne.

„Hoci počasie nebolo ideálne, veľa návštevníkov zaujali naše novinky, ktoré sme prichystali ešte pred letnou sezónou. Hviezdne leto vyšlo na jednotku, vďaka tomu, že sme celoročný rezort a ponúkame zábavu a atrakcie aj v zlom počasí, čo väčšina návštevníkov Tatier uvítala ako alternatívu,“ zhodnotila marketingová manažérka AquaCity Poprad Lucia Blašková.

Zvýšil sa záujem o cykloturistiku

Okrem turistiky a kúpania dovolenkári navštevovali v Regióne Vysoké Tatry aj historickú časť Popradu – Spišskú Sobotu, lyžiarske múzeum, Múzeum Tatranského národného parku a Expozíciu botanickej záhrady. Záujem bol tiež o člnkovanie a veveričí park na Štrbskom Plese, ako aj o bobovú dráhu v Tatranskej Lomnici.

„Zaznamenali sme zvýšený záujem o cykloturistiku, za ktorým treba hľadať hlavne nového cyklosprievodcu,“ dodala Maťašovská. Aj keď sa už skončili prázdniny, letná sezóna vo Vysokých Tatrách stále trvá. Zvýšenú návštevnosť v Tatrách očakávajú teraz najmä počas víkendov. K úspešnému záveru letnej sezóny môže výrazne prispieť „babie leto“ s ustáleným počasím, ktoré je pre mnohých ideálnym obdobím na vysokohorské túry.

Tatry, TANAP
Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

Odporúčané články

Matka a syn nezvládli túru v Tatrách, zasahovali záchranári Záchranári pátrali po turistoch, iná žena uviazla v Tatrách

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...