TENIS: Hantuchová prehrala na Bali o 3. miesto

Hantuchova

NUSA DUA 7. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v nedeľňajšom stretnutí o konečné 3. miesto na „výberovom“ podujatí Commonwealth Bank Tournament of Champions na indonézskom ostrove Bali (dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch v hale) s Japonkou Kimiko Dateovou-Krummovou 5:7, 5:7. Stretnutie trvalo 117 minút a víťazka premenila pri svojom podaní hneď prvý z núkajúcich sa mečbalov.

Dvadsaťsedemročná Slovenka odchádza z posledného turnaja sezóny z Indonézie s bilanciou 1 víťazstvo – 2 prehry, ale k 8. novembru sa vráti do Top 30 a opäť sa stane slovenskou jednotkou. Na vrchole interného poradia po dvoch týždňoch vystrieda Dominiku Cibulkovú. Momentálne celkovo figuruje na 31. mieste, spomenutej krajanke patrí 30. pozícia. Zverenkyňa Matej Liptáka Hantuchová, ktorá bola na Bali vo finále na vtedajšom miestnom radovom turnaji okruhu v sezóne 2007, zároveň získa 165 bodov do hodnotenia WTA tour a šek na 60 000 USD.

Turnaj Commonwealth Bank Tournament of Champions na Bali vyvrcholí finálovým duelom medzi Srbkou Anou Ivanovičovou a Ruskou Alisou Klejbanovovou.

Zápas o 3. miesto:

Kimiko Dateová-Krummová (Jap.) – Daniela Hantuchová (SR) 7:5, 7:5 za 117 minút

Hantuchová ani do tretice vo vzájomnom súboji nestačila na 40-ročnú japonskú veteránku, ktorá v súboji dvoch hráčok s voľnou kartou ťažila z presnej hry od základnej čiary ako aj chýb z rakety jej súperky. V prvom sete viedla Dateová-Krummová už 4:0. Potom však slovenská hráčka dala na radu svojho nového trénera Mateja Liptáka, aby začala hrať odvážnejšie a agresívnejšie aj za cenu nevynútených chýb a otočila skóre na 5:4. Hantuchová bola dokonca dve loptičky od zisku setu, ale koncovku nezvládla. Napriek trom odvráteným setbalom pri podaní súperky napokon podľahla 5:7. V druhom sete sa prvý brejk podaril húževnatej Japonke v siedmom geme na 4:3, ale jej o 13 rokov mladšia slovenská súperka odplatila rovnakým spôsobom. Hantuchová vzápätí nezvládla ďalší gem pri svojom podaní a súperka podávala na víťazstvo. Túto situáciu však vonkoncom nezvládla a čistou hrou ponúkla Slovenke ešte jednu šancu. Aj tá však zostala nevyužitá a po treťom brejku v rade si už skúsená Japonka nenechala ujsť celkový triumf, pritvrdila v rozhodujúcich chvíľach a ďalšou čistou hrou dovŕšila svoj víťazný boj o 3. miesto na Bali.