TENIS: Martinov maratón v 1. kole kvalifikácie

Tenis

LONDÝN 14. júna (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Andrej Martin postúpil do 2. kola kvalifikácie dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (celková dotácia 13,725 milióna libier, tráva). Wimbledonský debutant medzi mužmi, iba 20-ročný Martin, zdolal v súboji dvoch nenasadených hráčov Novozélanďana Daniela Kinga-Turnera po trojhodinovom maratóne 2:6, 7:6 (7), 15:13. Súperom Martina v 2. kole eliminácie bude Nemec Julian Reister, nasadený ako osemnásty. Za úspešný vstup do súťaže má Martin už teraz istých 8 bodov do rebríčka a šek na 3500 libier. Zverenec Branislava Sekáča Martin v rámci programu NTC sa vo Wimbledone v minulosti predstavil dvakrát ako junior, ale bez výraznejšieho úspechu vo dvojhre.

Slovenský tenista (282. v rebríčku ATP) v druhom sete už nebol ďaleko od prehry, keď prehrával 2:6 a 2:4. Napokon dotiahol dejstvo do tajbrejku, v ktorom ešte za stavu 6:4 nevyužil dva setbaly, no za stavu 8:7 bol už úspešný. Drámu rozhodujúceho setu musel napokon rozhodnúť až 28. gem, keď 26-ročný King-Turner (248.) neudržal servis a Martin sa mohol tešiť z ťažko vybojovaného postupu do 2. kola. Grandslamový debutant o svojom úspechu povedal: „Spočiatku som bol nervózny a hneď som na to doplatil stratou podania. Súper veľmi dobre servoval a dal mi veľmi málo šancí. V druhom sete som ho však za stavu 2:4 brejkol a napokon som si v tajbrejku vynútil tretiu časť. V nej to až do konca bolo o tom, kto bude trpezlivejší a neposkytne súperovi príležitosť pri vlastnom podaní. Za stavu 13:12 som nevyužil mečbal, keď King-Turner zachránil situáciu ´rybičkou´, ale pri skóre 14:13 som to už premenil.“

Súboj Martina s Kingom-Turnerom bol zaujímavým aj z toho hľadiska, že v utorok čaká ostrá konftrontácia na tráve aj slovenských a novozélandských futbalistov, ale v rámci úvodného súboja F-skupiny na majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike. „Veľmi sa teším na ten zápas. Našim futbalistom želám aspoň toľko šťastia, ako som mal ja,“ dodal Andrej Martin.