TENIS: Slováci vo dvojhre v Trnave neúspešní

Tenis

TRNAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – V pondelňajších stretnutiach 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji ATP Challenger Trophy 2010 v Trnave v areáli TC Empire na Hajdóczyho ulici v Trnave (dotácia 64 000 eur, antuka) neuspel ani jeden z trojice Slovákov. Dvojka podujatia Karol Beck prehrala s nenasadeným Čechom Janom Hernychom 6:7 (4), 2:6 a Andrej Martin nestačil na Taliana Alberta Brizziho 6:7 (5), 3:6. Najbližšie k postupu do osemfinálového 2. kola mal Miloslav Mečíř ml., ktorý síce získal prvý set v dueli proti tiež nenasadenému Nemcovi Alexandrovi Flockovi v pomere 6:4, vo zvyšných dvoch však prehral 2:6 a 4:6 a vypadol z turnaja.

Väčšiu radosť mal syn legendárneho slovenského tenistu a olympijského víťaza zo Soulu Miloslava Mečířa st. vo štvorhre, keď v prvom kole po boku svojho krajana Marka Semjana ako nasadené štvorky zvíťazili nad slovensko-českou dvojicou Dominik Hrbatý, Dušan Lojda 7:5, 6:2. Pre Hrbatého bolo vystúpenie v Trnave prvým na tenisovom turnaji po štvortýždňovej prestávke. Bývalý dvanásty hráč svetového renkingu ATP a dlhoročný líder daviscupovej reprezentácie sa pred pár dňami oženil so svojou českou priateľkou Nelly Petrovou. Do druhého kola štvorhry postúpila aj slovenská dvojica Pavol Červenák, Ivo Klec, ktorá zdolala svojich talianskych súperov Alberta Brizziho s Fabiom Colangelom 7:6 (8), 4:6 a 10:7 v zápasovom tajbrejku.

Súhrn výsledkov slovenských tenistov v pondelňajších stretnutiach 1. kola hlavnej súťaže dvojhry a štvorhry na turnaji ATP Challenger Trophy 2010 v Trnave v areáli TC Empire na Hajdóczyho ulici v Trnave (dotácia 64 000 eur, antuka):

Dvojhra – 1. kolo:

Alberto Brizzi (Tal.) – Andrej Martin (SR) 7:6 (5), 6:3

Alexander Flock (Nem.) – Miloslav Mečíř ml. (SR) 4:6, 6:2, 6:4

Jan Hernych (ČR) – Karol Beck (2-SR) 7:6 (4), 6:2

Štvorhra – 1. kolo:

Miloslav Mečíř ml., Marek Semjan (4-SR) – Dominik Hrbatý, Dušan Lojda (SR/ČR) 7:5, 6:2

Pavol Červenák, Ivo Klec (SR) – Alberto Brizzi, Fabio Colangelo (Tal.) 7:6 (8), 4:6, 10:7 – zápasový tajbrejk

Viac k osobe Andrej MartinDominik HrbatýIvo KlecKarol BeckMarek SemjanMiloslav MečířMiloslav Mečíř ml.Pavol Červenák