Tenista Martin vyhral finále kvalifikácie, Čapkovič vypadol

čapkovič

WOLFSBURG 20. februára (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Kamil Čapkovič prehral v pondelňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour v nemeckom Wolfsburgu (dotácia 30 000 eur, tvrdý povrch v hale) s takisto nenasadeným Poliakom Jerzym Janowiczom 2:6, 4:6.

Vzájomný súboj slovenského tenistu s Poliakom trval 64 minút.

Slovenský tenista Andrej Martin nasadený ako ôsmy zvíťazil v pondelňajšom stretnutí finálového 3. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour v nemeckom Wolfsburgu (dotácia 30 000 eur, tvrdý povrch v hale) nad Rusom Michailom Ledovskichom, dvojkou „pavúka“, za 97 minút 3:6, 6:4, 6:3.

Dvadsaťdvaročný Bratislavčan už má istotu 3 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 406. priečke, a šeku na 310 eur. V 1. kole hlavnej súťaže bude Andrej Martin bojovať so Srbom Dušanom Lajovičom.

Dvojhra – 1. kolo:

Jerzy Janowicz (Poľ.) – Kamil Čapkovič (SR) 6:2, 6:4 za 64 minút

Dvojhra – kvalifikácia – 3. kolo (finále):

Andrej Martin (SR-8) – Michail Ledovskich (Rus.-2) 3:6, 6:4, 6:3 za 97 minút

Slovenská tenistka Romana Tabaková podľahla v pondelkovom stretnutí finále trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Whirlpool Monterrey Open v mexickom Monterrey (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku) najvyššie nasadenej Sesil Karatančevovej z Kazachstanu hladko 2:6, 1:6, keď využila len jednu zo siedmich brejkových možností.

Tabaková sa o prienik do hlavnej súťaže na úrovni Tenisovej asociácie žien (WTA) pokúsila druhýkrát.

Premiérový pokus absolvovala v júli 2009 v Prahe, kde prehrala hneď v 1. kole kvalifikácie s krajankou Michaelou Pochabovou 2:6, 6:7 (3).

Sesil Karatančevová (Kaz.-1) – Romana Tabaková (SR) 6:2, 6:1 za 73 minút