Tenistka Watsonová získala pre Britániu titul po 24 rokoch

Heather Watsonová
Heather Watsonová Foto: SITA/AP

OSAKA 14. októbra (WEBNOVINY) – Britská tenistka Heather Watsonová zvíťazila v nedeľňajšom stretnutí finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA HP Japan Women´s Open Tennis v japonskej Osake (International, dotácia 220-tisíc USD, tvrdý povrch vonku) nad Taiwančankou Čchang Kchaj-čchen za 192 minút 7:5, 5:7, 7:6 (4).

Členka Bollettieriho akadémie Watsonová v treťom sete za stavu 4:5 odvrátila štyri mečbaly súperky z Taiwanu.

Dvadsaťročná hráčka, ktorá v súčasnosti figuruje na 71. priečke ženského svetového rebríčka, svojím triumfom ukončila 24-ročné čakanie Britiek na víťazstvo na turnaji WTA.

Spomedzi hráčom z Veľkej Británie naposledy na takomto podujatí triumfovala Sara Gomerová v roku 1988.

Vo finále štvorhry zvíťazili americké tenistky Raquel Kopsová-Jonesová a Abigail Spearsová nasadené ako prvé nad štvorkami „pavúka,“, Japonkou Kimiko Dateovou-Krummovou a Britkou Heather Watsonovou, za 66 minút 6:1, 6:4.

Posilnili tým svoje vyhliadky na zisk poslednej štvrtej miestenky na deblovú časť „výberového“ podujatia WTA Championships, ktoré sa uskutoční 23. – 28. októbra v tureckom Istanbule. Dvadsaťročnej Watsonovej sa nepodarilo zavŕšiť double po predchádzajúcom úspechu vo finále dvojhry. Medzi ňou a Krummovou je 22-ročný vekový rozdiel.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia finále dvojhry:

Heather Watsonová (V. Brit.) – Čchang Kchaj-čchen (Taiw.) 7:5, 5:7, 7:6 (4) za 192 minút

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia finále štvorhry:

Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová (USA-1) – Kimiko Dateová-Krummová, Heather Watsonová (Jap./V. Brit.-4) 6:1, 6:4 za 66 minút