Tenistke Husárovej nestačili na postup ani štyri mečbaly

Janette Husárová
Janette Husárová Foto: SITA/Nina Bednáriková

LINZ 11. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Janette Husárová a Češka Renata Voráčová nasadené ako tretie prehrali v piatkovom semifinále štvorhry na turnaji WTA Generali Ladies v rakúskom Linzi s jednotkami „pavúka“, Kanaďankou Gabrielou Dabrowskou a Poľkou Alicjou Rosolskou, za 84 minút veľmi tesne 4:6, 6:2, 14:16 (zápasový tajbrejk). Nezužitkovali 4 jednotlivé mečbaly.

Zdolaným sa napokon naplno a značne frustrujúco vypomstilo, že v úvodnom sete premrhali náskok 4:0.

Navyše, za stavu 4:4 nezužitkovali na príjme náskok 40:0, čiže 4 brejkbaly za sebou vrátane skóre „no ad“ (okamžite rozhodujúca loptička).

Následne prišli o vlastný servis – 4:6. V druhom dejstve Husárová s Voráčovou unikli na 2:0, pridali brejkovú „poistku“ v piatom geme (4:1) a už si vynútili tzv. supertajbrejk. V ňom síce pustili súperky z 5:1 na 5:5, ale potom odskočili na nádejných 8:5. Čoskoro však bolo 8:8 a nasledovala dramatická koncovka, v ktorej Dabrowská s Rosolskou premenili svoju druhú šancu.

Tridsaťdeväťročná niekdajšia trojka príslušného svetového rebríčka Husárová, teraz 47. v počítačovom poradí, má na konte 25 deblových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne.

Naposledy sa radovala vlani 5. mája na antuke v Budapešti po boku krajanky Magdalény Rybárikovej. Finále si naposledy zahrala 4. augusta 2013, keď spolu s Čchan Chao-čching z Taiwanu prehrali v kalifornskom Carlsbade s Američankami Raquel Kopsovou-Jonesovou a Abigail Spearsovou 4:6, 1:6. Bratislavčanka Husárová je majsterka sveta vo štvorhre zo sezóny 2002 (s Ruskou Jelenou Dementievovou) a spoludržiteľka Pohára federácie 2002.

Štvorhra – semifinále:

Gabriela Dabrowská, Alicja Rosolská (Kan./Poľ.-1) – Janette Husárová, Renata Voráčová (SR/ČR-3) 6:4, 2:6, 16:14 (zápasový tajbrejk) za 84 minút