TENISZ: Clijsters nyerte az Australian Opent

MELBOURNE január 29. (WEBNOVINY) – A belga Kim Clijsters nyerte a női egyes tornáját az ausztrál nyílt teniszbajnokságon (dotáció 25 005 635 AUD), a szombati döntőben 3:6, 6:3, 6:3-ra győzött a kínai Li Na ellen. A mérkőzés 2 óra 4 percig tartott. A 27 esztendős belga teniszező pályafutása negyedik Grand Slam-győzelmét gyűjtötte be, korábban három alkalommal is (2005, 2009, 2010) a US Openen diadalmaskodott. Clijsters a trófea mellé egy csekket is kapott – 2,2 millió ausztrál dollárra, a vesztes kínai lány a felét viheti haza.

A hétfőn megjelenő világranglistán Kim Clijsters a 2. helyre jön fel a dán Caroline Wozniacka mögé, aki az elődöntőben alulmaradt Li Nával szemben, miközben saját adogatása mellett meccslabdája volt. A kínai hölgy a világranglistán a jelenlegi 11-ről a 7. helyre tör előre. Eddig a legjobb rangsorolása egy 9. helyezés volt.

Vasárnap a férfi egyes döntőjében közép-európai idő szerint 9.40 órakor a 2008-as melbourne-i bajnok, a szerb Novak Djokovics és a Brit Andy Murray méri össze erejét.