Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pred košickým fastfoodom vybuchla bomba, muža budú pozorovať
Podomácky vyrobená bomba uložená v odpadkovom koši vybuchla podvečer 28. decembra 2011 na Ulici protifašistických bojovníkov v Košiciach pri objekte rýchleho občerstvenia. Bratislava, 29. december 2011. Foto: SITA/KR PZ Košice
28. apríla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Teroristu, ktorý spôsobil výbuch v Košiciach, budú pozorovať

KOŠICE 28. apríla (WEBNOVINY) – Ani v pondelok nepadol konečný verdikt v kauze Ladislava K., ktorý je obžalovaný zo závažného zločinu terorizmu, nedovoleného ozbrojovania a výroby výbušnín ako aj ďalších trestných činov.

Košický okresný súd v pondelok s konečnou platnosťou rozhodol, že Ladislav K. bude eskortovaný do väzenskej nemocnice v Trenčíne na pozorovanie a vypracovanie kontrolného, v poradí už tretieho znaleckého posudku. Hlavné pojednávanie v tejto kauze súd odročil na jún.

Obrazom: Pred fastfoodom vybuchla bomba, muža budú pozorovať

Extrémistický ochranca zvierat

Okresný súd v Košiciach vlani v máji odsúdil Ladislava K., ktorý sa hlásil k extrémistickým ochrancom zvierat, za obzvlášť závažný zločin terorizmu na trest odňatia slobody na 25 rokov. Stalo sa tak prvýkrát v histórii Slovenska. Súd vychádzal z posudkov znalcov, že nie je duševne chorý.

Ladislav K. sa ihneď odvolal. V odvolacom konaní na košickom krajskom súde obhajoba argumentovala novým znaleckým posudkom, podľa ktorého obžalovaný pre psychickú poruchu nebol schopný svoje konanie ovládať. Krajský súd rozsudok prvostupňového súdu zrušil a vec mu vrátil s tým, že je potrebný kontrolný posudok znaleckej organizácie.

Bomba uložená v koši

Podľa obžaloby spáchal Ladislav K. bombový útok ako aj ďalšie činy vrátane výroby výbušnín, nedovoleného ozbrojovania, vydierania či zastrašovania. Podomácky vyrobená bomba uložená v odpadkovom koši vybuchla podvečer 28. decembra 2011 na Ulici protifašistických bojovníkov v Košiciach pri objekte rýchleho občerstvenia.

Len šťastnou zhodou okolností nikto neutrpel zranenie, explózia spôsobila len materiálne škody. Okrem toho obžalovaný poslal dve tzv. listové bomby – jednu veterinárnemu lekárovi, ktorý v Košiciach vykonáva aj asanačnú službu a druhú na Univerzitu veterinárneho lekárstva. Podľa obžaloby sa Ladislav K. činov dopustil v úmysle vážne zastrašiť obyvateľstvo a donútiť vládu štátu vykonať opatrenia obmedzujúce usmrcovanie zvierat.

Odporúčané články

Po výbuchu na toalete prišiel stredoškolák o prsty V Liptovskom Mikuláši explodovala propán-butánová fľaša

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...