The Rolling Stones oslávili svoje polstoročie v skúšobni

Rolling stones
Mick Jagger a Keith Richards z legendárnej skupiny The Rolling Stones Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) – Gitarista britskej rockovej kapely The Rolling Stones Keith Richards prezradil, že pri príležitosti 50. výročia vzniku skupiny sa s ostatnými členmi niekoľkokrát stretli v hudobnej skúšobni.

Na niekoľkých veciach pracujeme – myslím, že z toho určite niečo bude. Ale kedy? To zatiaľ neviem povedať,“ uviedol pre BBC. „Pohrávame sa s istým nápadom a mali sme niekoľko skúšok – stretli sme sa a bolo to skvelé,“ dodal Richards, ktorý by chcel, aby kapela fungovala čo najdlhšie.

V tomto starom psovi je možno ešte život – zomrieme pôvabne, elegantne zničení. Niekedy je to ťažké a premýšľaš nad tým, prečo to vôbec robíš, ale okrem týchto niekoľkých chvíľ to bolo úžasné dobrodružstvo,“ vyjadril sa.

Jedna z najúspešnejších kapiel v histórii The Rolling Stones vznikla v roku 1962 v Londýne. Počas svojej kariéry vydala 29 štúdiových nahrávok, 107 singlov, množstvo kompilácií a živých albumov, pričom dovedna predali vyše 200 miliónov nahrávok. Desať z ich štúdioviek je zaradených medzi 500 najlepších albumov všetkých čias, pričom dvojalbum Exile on Main Street z roku 1972 je na siedmom mieste.

https://www.youtube.com/watch?v=OO6N5DaRu1U

V roku 1989 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a v roku 2004 ich magazín Rolling Stone umiestnil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov a interpretiek všetkých čias. Podobný rebríček zostavil aj magazín Billboard, ktorý kapelu v roku 2008 zaradil na jeho desiate miesto.

Niekoľkonásobní držitelia Grammy, ktorí momentálne fungujú v zložení Mick Jagger (spev), Keith Richards (gitara), Charlie Watts (bicie) a Ronnie Wood (gitara), dnes oslavujú 50. výročie od svojho prvého vystúpenia v Marquee Clube na londýnskej Oxford Street. Pri tejto príležitosti hudobníci vydávajú fotografickú publikáciu s názvom The Rolling Stones: 50.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Keith RichardsMick JaggerRonnie Wood