TikTok robil ďalšie čistky, zo serverov zmazal 29-tisíc videí šíriacich klamstvá o koronavíruse

People wearing a face masks to protecting themself because of epidemic in China. Selective Focus. Concept of coronavirus quarantine.
Foto: ilustračné, gettyimages.com

Populárna aplikácia TikTok zmazala v Európe od začiatku tohto roka zhruba 29-tisíc videí súvisiacich s koronavírusom, ktoré porušovali jej pravidlá. Zhruba tritisíc z nich obsahovalo medicínske dezinformácie. Počet videí o koronavíruse, ktoré porušujú pravidlá, podľa TikToku od marca, keď dosiahli svoj vrchol, mesačne klesá, informuje spravodajský portál BBC.

TikTok uviedol, že bolo „náročné zmerať s úplnou istotou“, koľko tohtoročných videí obsahovalo dezinformácie o koronavíruse.

Do príspevkov obsahujúcich kľúčové slová, hashtagy alebo hudbu súvisiacu s ochorením COVID-19 TikTok pridáva informačný banner. Počet takýchto prípadov sa podľa platformy pohybuje na nízkej úrovni. Od začiatku tohto roka banner dostalo sedem miliónov videí v Európe.

TikTok tiež uviedol, že jeho informačná stránka o koronavíruse zaznamenala v Spojenom kráľovstve, Nemecku, Francúzsku, Taliansku a Španielsku viac ako 52 miliónov pozretí.

Platforma 9. júla zverejnila správu o transparentnosti, v ktorej uviedla, že vymazala od júla do decembra 2019 viac ako 49 miliónov videí. Približne štvrtina z nich obsahovala nahých dospelých ľudí alebo sexuálne akty.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom