Tím New Jersey nedal Philadelphii šancu, stav je vyrovnaný

Nhl
Matt Carle z Philadelphie padá po zákroku Cama Janssena z New Jersey Devil. Foto: SITA, AP

PHILADELPHIA 2. mája (SITA) – V jedinom utorkovom zápase semifinále play-off Východnej konferencie kanadsko-americkej hokejovej NHL prehrala Philadelphia s New Jersey na vlastnom ľade 1:4. Stav série po dvoch zápasoch je 1:1.

Domáci „letci“ viedli už od 3. minúty gólom Reada. V záverečnej časti hry však štyrikrát inkasovali a schádzali z ľadu s prehrou. Hostia pritom nastúpili bez jednej zo svojich opôr – Iľju Kovaľčuka, ktorý nemohol hrať pre bližšie nešpecifikované zranenie, ktoré utrpel ešte v prvom kole play-off v súbojoch s Floridou.

Ďalší vzájomný duel odohrajú Philadelphia a New Jersey vo štvrtok 3. mája na ľade „diablov“.

Philadelphia síce začala lepšie ako v prvom súboji, ale postupne prebrali iniciatívu hráči Devils. Od druhej časti akoby hralo iba jedno mužstvo, Flyers sa neustále bránili. Domáci dovolili v utorok súperovi až priveľa, ale ten sa dlho nedokázal presadiť.

Flyers držal v hre brankár Iľja Bryzgalov, až v 44. min ho prekonal svojím prvým gólom v play-off Adam Larsson a potom pridali presné zásahy aj David Clarkson, Travis Zajac a do prázdnej bránky Bryce Salvador. „Mali sme jednogólový náskok a prestali sme šliapať. Súper nás začal trestať za našu ležérnosť. Devils majú skvelý tím, my sme hrali zle a oni to využili. V druhej a tretej tretine boli jasne lepší,“ hľadal príčiny Matt Read.

Hráčov Devils ešte viac zomkla absencia Iľju Kovaľčuka. V kabíne New Jersey vládlo presvedčenie, že aj bez Rusa môže tím podať lepší výkon ako v prvom súboji. „Je dôležitou súčasťou nášho tímu. Pri jeho absencii sme sa museli každý zlepšiť a myslím si, že sa nám to dnes podarilo. Hrali sme výborne vzadu, dali dôležité góly,“ pridal postreh kapitán Devils Zach Parise.