Titul v skiatlone Rumunovi Pepenovi, Mlynár 39.

Paul Constantin Pepene
Paul Constantin Pepene Foto: jurnalul.ro

HINTERZARTEN 30. januára (WEBNOVINY) – Prekvapujúcim víťazom pretekov mužov do 23 rokov v skiatlone na 15 + 15 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach tejto vekovej kategórie v nemeckom Hinterzartene sa stal 21-ročný Rumun Paul Constantin Pepene. Trať zvládol za 1:24:45,6 min. O 25,4 s sekundy pomalší bol na druhej priečke Ole-marius Bach z Nórska, ktorý vo finiši o pol sekundy zdolal bronzového Nemca Andreasa Katza.

Slovenský reprezentant Peter Mlynár, ktorý je aj v nominácii na blížiace sa XXI. zimné olympijské hry v kanadskom Vancouveri, skončil tridsiaty deviaty, za víťazným Rumunom zaostal o viac ako 4 minúty. Druhý Slovák v 55-člennom štartovom poli Peter Žiška obsadil 48. miesto, keď bol o vyše deväť a pol minúty pomalší.

Výsledky – skiatlon mužov do 23 rokov na 15 + 15 km:

1. Paul Constantin Pepene (Rum.) 1:24:45,6 h, 2. Ole-marius Bach (Nór.) +25,4 s, 3. Andreas Katz (Nem.) +25,9, … 39. Peter Mlynár +4:10,5 min, 48. Peter Žiška (obaja SR) +9:32,2