Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jubilejný 20. ročník - Deň narcisov
Jubilejný 20. ročník celoslovenskej finančnej zbierky na podporu onkologických pacientov a ich rodín s názvom Deň narcisov organizuje Liga proti rakovine (LPR) 15. apríla v mestách po celom Slovensku. Foto: SITA/Marek Mrviš
12. 07. 2016 13:12 Aktuálne správy od SITASITA Diskusia

Tohtoročný výnos zo Dňa narcisov bol najvyšší v histórii

BRATISLAVA 12. júla (WebNoviny.sk) – Výnos jubilejného 20. ročníka celoslovenskej finančnej zbierky na podporu onkologických pacientov a ich rodín s názvom Deň narcisov bol najvyšší v histórii tejto zbierky. Dobrovoľníci vyzbierali v uliciach slovenských miest a obcí 1 043 789 eur. Najviac peňazí, 172 900 eur, vyzbierali v Bratislave. „Zbierka Deň narcisov mala bezproblémový priebeh. Nezaznamenali sme žiadne informácie o podvodných či podozrivých dobrovoľníkoch s pokladničkami. V porovnaní s minulým ročníkom vyšlo aj počasie,“ zhodnotila Liga proti rakovine Deň narcisov, ktorý sa tento rok konal v piatok 15. apríla.

Vyzbierané financie rozdelí Liga proti rakovine na projekty, ktorými priamo poskytuje služby a pomáha tým, ktorí bojujú s rakovinou. Nemocnice, hospice, občianske združenia či neziskové organizácie môžu financie pridelené zo zbierky použiť napríklad na bezplatné rehabilitačné pobyty, finančné zabezpečenie táborov pre detských onkologických pacientov, služby psychológov a psychoterapeutov po celom Slovensku, na jednorazovú finančnú pomoc pre onkologických pacientov v hmotnej núdzi. Tento rok podporí Liga proti rakovine sumou 100-tisíc eur nový projekt pre detskú onkológiu s názvom Denná klinika ambulantne podávanej chemoterapie.

Takmer 400 onkologických pacientov tento rok už využilo možnosť zrelaxovať fyzicky aj psychicky na bezplatných týždňových pobytoch organizovaných a plne hradených Ligou proti rakovine. Novinkou pre tento rok bude pobyt pre celé rodiny, kde je onkologickým pacientom jeden z rodičov,“ uvádza vo vyhlásení Liga proti rakovine.

Za 19 rokov vďaka Dňu narcisov nakúpili polohovateľné postele, antidekubitné matrace, odsávačky, tlakomery či rôzne iné pomôcky a zariadenia nevyhnuté pre každodennú zdravotnú starostlivosť. Vďaka Dňu narcisov vybudovali na Slovensku tri centrá pomoci poskytujúce denné služby a programy onkologickým pacientom, zabezpečili možnosť ubytovania v Bratislave a v Košiciach rodinám s hospitalizovaným dieťaťom. Tisíce pacientov môže využívať bezplatnú psychologickú pomoc. Výnos zbierky tiež slúži na financovanie táborov pre detských onkologických pacientov a na fungovanie mobilného hospicu na východnom Slovensku.

K téme

Na tohtoročný Deň narcisov vyzbierali viac ako minulé roky Obrazom: Slovenské mestá zaplavili žlté narcisy

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X