Tomáš Kopecký pomohol gólom ukončiť Floride sériu prehier

Tomáš Kopecký
Tomáš Kopecký Foto: SITA, AP

TAMPA 22. februára (WEBNOVINY) – Zo šestice slovenských hokejistov, ktorí zasiahli do štvrtkových stretnutí zámorskej NHL, sa bodovo presadili Ľubomír Višňovský, Tomáš Kopecký a Zdeno Chára a ich tímy navyše vyhrali.

Trio Richard Pánik, Marián Gáborík a Tomáš Tatar odchádzalo zo štadiónov smutné, keďže ich tímy prehrali.

Tomáš Kopecký strelil svoj štvrtý gól v sezóne a pomohol svojej Floride k víťazstvu 5:2 vo Philadelphii.

Slovenský útočník strávil na ľade takmer 15 minút a prezentoval sa troma strelami a dostal aj dvojminútový trest za podrazenie.

Panthers ukončili sériu piatich prehier, pred ňou sa tešili naposledy rovnako vo Philadelphii, vtedy po výsledku 3:2 po sam. nájazdoch. Po dva góly za Panthers strelil Jonathan Huberdeau a Peter Mueller. Domáca Philadelphia nenadviazala vo štvrtok na výkon z Pittsburghu, kde vyhrala 6:5.

„Medvedi“ vyhrali v Tampe

Boston_nhl

Boston uspel v Tampe 4:2. Zdeno Chára odohral vyše 26 minút a asistoval na štvrtý gól Bruins z hokejky Nathana Hortona. Útočník Bostonu bol kľúčom k štvrtkovej výhre, keď dal dva presné zásahy.

Tampa je obľúbeným Hortonovým tímom, v 45 stretnutiach proti Lightning zaznamenal 26 gólov a 20 asistencií. Bruins z ôsmich zápasov na klziskách súperov v tomto ročníku vyhrali šesť. Domáci Richard Pánik odohral 9 minút.

New York Islanders prerušili päťzápasovú víťaznú šnúru Montrealu a na jeho ľade s prispením asistencie Ľubomíra Višňovského vyhrali 4:3 po predĺžení. Canadiens inkasovali viac ako jeden gól prvýkrát od 12. februára, kedy zdolali Tampu 4:3 po sam. nájazdoch.

V nadstavenom čase štvrtkového duelu sa strelecky presadil Thomas Hickey, pre ktorého to bol prvý gól v kariére v NHL. „Dať premiérový gól v predĺžení je niečo výnimočné, nemôžem byť šťastnejší,“ povedal po zápase Hickey.

Gáborík vystrelil na brankára sedemkrát

Marián Gaborík

V Ottawe sa napriek víťazstvu 3:2 po samostatných nájazdoch nad New York Rangers neoslavovalo, stretnutie pre zranenie pravého členka z tretej tretiny nedohral brankár Craig Anderson.

V závere súboja ho nahradil Ben Bishop a pomohol tímu k výhre, o ktorej v samostatných nájazdoch rozhodol Kaspars Daugaviňš. „Môj členok bude v poriadku, čoskoro som späť,“ napísal Anderson na svojom Twitteri.

Hosťujúci Marián Gáborík bol v Ottawe aktívny, ani jeden z jeho siedmich streleckých pokusov sa však neskončil gólom.

Detroit stratil proti Columbusu dvojgólový náskok z úvodu zápasu a 24,7 sekundy pred koncom o nečakanej výhre hostí rozhodol Václav Prospal.

Red Wings prehrali piaty zápas v rade. Tomáš Tatar v ich drese odohral 10 minút a súperovu bránku ohrozil dvakrát. „Chceli sme dobre začať a to sa nám podarilo. Jednoducho musíme nájsť cestu, ako dotiahnuť zápas do víťazného konca,“ povedal kapitán Detroitu Henrik Zetterberg.

Medzi hviezdy duelu sa dostal krídelník Columbusu Derek Dorsett, ktorý sa prezentoval hetrikom Gordieho Howa – dal gól, raz asistoval a pobil sa s Jordinom Tootoom.

„Kosatky“ ukončili sériu prehier

Andrew Ladd

Dva body v jubilejnom 500. zápase v NHL zaznamenal Andrew Ladd z Winnipegu.

Jets vyhrali 4:3 na ľade Caroliny, kde Ladd začínal s kariérou. Debut v zámorskej profilige absolvoval obranca Caroliny Ryan Murphy.

Washington je momentálne najslabším tímom súťaže a nedarí sa ani Alexandrovi Ovečkinovi, ktorý vo štvrtok proti New Jersey nebodoval a Capitals prehrali 2:3.

Pre ruského kapitána Washingtonu to bol zo šestnástich zápasov v sezóne ôsmy, v ktorom nedosiahol ani bod.

Neúspešnú premiéru na lavičke Buffala absolvoval tréner Ron Rolston. Zverenci nástupca Lindyho Ruffa, ktorého vedenie Sabres vymenilo po neúspešnom začiatku skrátenej sezóny, viedli 1:0, no domáce Toronto v druhej časti otočilo a konečnú podobu výsledku dal v 55. min svojim druhým gólom v zápase James van Riemsdyk. „V niektorých pasážach duelu sme hrali veľmi dobre. Nepáčila sa mi druhá tretina, ktorá rozhodla,“ poznamenal R. Rolston. Jeden gól Maple Leafs dosiahol obranca Dion Phaneuf, bol to pre neho jubilejný stý presný zásah v kariére.

Vancouver zvíťazil na ľade Dallasu 4:3 a ukončil šnúru troch prehier. Canucks dvakrát zmazali náskok súpera, ďalšie dva góly pridali Garrison a H. Sedin. Domáci krídelník Brenden Morrow v 47. min už len skorigoval na konečných 3:4.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Toronto – Buffalo 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Phaneuf (Kessel, Franson), 39. Van Riemsdyk (Kessel, Kostka), 55. Van Riemsdyk (Franson, Phaneuf) – 14. Ennis (Stafford)

Philadelphia – Florida 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)

Góly: 54. L. Schenn (Briere, Simmonds), 56. Voráček (Gustafsson, Giroux) – 9. Mueller (Huberdeau, Weaver), 9. T. KOPECKÝ (Weaver), 11. Huberdeau (z tr. strieľania), 32. Huberdeau (Shore, Gudbranson), 55. Mueller (Shore, Huberdeau)

Washington – New Jersey 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Góly: 30. Perreault (Brouwer), 33. Ribeiro (Brouwer, Nicklas Bäckström) – 32. Eliáš (Henrique), 50. Loktionov (Larsson), 52. Kovaľčuk (Eliáš, Židlický)

Carolina – Winnipeg 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)

Góly: 19. Tlustý (Siomin, E. Staal), 44. Jordan Staal (Harrison, Dwyer), 55. Tlustý – 2. Wheeler (Ladd), 43. E. Kane (Antropov), 55. Ladd, 56. Wheeler (Ladd, Little)

Montreal – New York Islanders 3:4 po predĺžení (2:0, 1:2, 0:1 – 0:1)

Góly: 1. Moen (C. Armstrong), 12. Pacioretty (Desharnais, Subban), 29. Pacioretty (Desharnais) – 21. Moulson (Streit, Ľ. VIŠŇOVSKÝ), 37. Moulson (Tavares, Boyes), 50. Nielsen (Bailey, Nabokov), 64. Hickey (Grabner, Tavares)

Ottawa – New York Rangers 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 7. Silfverberg (Alfredsson), 54. Zibanejad (Greening, Wiercioch), rozhodujúci sam. nájazd Daugaviňš – 51. Callahan (M. Staal, Stepan), 52. McDonagh (J. Miller, Halpern)

Tampa Bay – Boston 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Góly: 9. Stamkos (Purcell, M. Bergeron), 29. Conacher (Purcell, Stamkos) – 2. Horton (Hamilton), 4. P. Bergeron (Marchand), 34. Marchand (Seguin, P. Bergeron), 43. Horton (CHÁRA, Hamilton)

Detroit – Columbus 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)

Góly: 1. Brunner, 3. Filppula (Lashoff, Zetterberg) – 5. Umberger (Atkinson, J. Johnson), 46. Dorsett (Brassard), 60. Prospal (Wisniewski, Dorsett)

Dallas – Vancouver 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Góly: 1. Jamie Benn (Rome, Morrow), 23. Ryder (Roussel, Jordie Benn), 47. Morrow – 9. Burrows (Edler, Kesler), 28. Bieksa (Hamhuis, Schroeder), 43. Garrison (Kesler, Kassian), 45. H. Sedin (Burrows, D. Sedin)

Edmonton – Minnesota 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 33. R. Smyth (Belanger, Eager) – 36. Cullen (R. Suter), 43. Setoguchi (Cullen), 54. Cullen (Clutterbuck, Gilbert)

Viac k osobe Henrik ZetterbergJamie BennĽubomír VišňovskýMarián GáboríkRichard PánikTomáš KopeckýTomáš TatarZdeno Chára