TOP 10 najočakávanejších vianočných darčekov

Pohybový senzor Microsoft Kinect
V pozadí nový Xbox. Foto: Microsoft

A keby príliš nezaťažovali osobný či rodinný rozpočet, bol by to bonus navyše.

Ak si neviete poradiť, ponúkame prehľad desiatich najočakávanejších darčekov pre tohtoročné Vianoce, zostavený podľa vianočných serverov.

10. Xbox 360 so senzorom Kinect

Herná konzola Xbox od spoločnosti Microsoft spôsobila vďaka senzoru Kinect revolúciu v hrách.

Senzor sníma postavy pred obrazovkou a hráči ovládajú hry len pohybmi svojho tela.

Môžu si tak zahrať virtuálny tenis či si len tak zatancovať, postavičky na obrazovke ich pohyby verne okopírujú. Hranie hier tak už nie je len o vysedávaní pred počítačom, ale o aktívnom pohybe a zábave pre celú rodinu.

9. LCD/LED televízor s 3D

Panasonic VIERA TX P50VT20
Foto: Panasonic

Trojrozmerný obraz, ktorý pred pár rokmi začal ohurovať divákov v kinách, kde sa pomaly stáva bežnou záležitosťou, sa začína cez 3D televízory tlačiť aj do obývačiek. Spolu s ostrým obrazom vo formáte HD a priestorovým zvukom prináša neuveriteľný pocit zo sledovanie filmov či športových prenosov.

Na trhu sa už začínajú objavovať TV, ktoré vedia zobraziť priestorový obraz nielen použitím špeciálnych 3D okuliarov, ale dokonca aj bez nich.

8. Apple iPad2

IPad 2
Foto: Apple

Druhá verzia populárneho tabletu od legendárnej firmy Apple sa na Slovensku dostala do predaja len v máji.

Zatiaľ, čo sa konkurenti snažili dotiahnuť na prvú verziu, Apple im opäť odskočilo novým výrobkom nabitým atraktívnymi funkciami, veľkou pamäťou a hneď dvoma kamerami.

Kvôli iPadu sú ľudia ochotní prespávať pred obchodmi a stáť v hodinových radách. Za necelé dva mesiace sa predalo po celom svete dva milióny kusov a iPad je na trhu jasnou jednotkou.

7. Automat na kávu

Dolce Gusto

Čoraz viac sa do pozornosti pôžitkárov dostávajú kávové automaty.

Nielen drahé, ktoré kávu na jedno stlačenie gombíka zomelú a pripravia, ale najmä tie, ktoré využívajú technológiu kapsúl. Ich príprava je veľmi jednoduchá, čistá a na výber sú všetky možné typy káv či kakao alebo ľadové čaje.

Hoci je ich prevádzka pomerne drahá, vyvažujú to tým, že na kuchynskej linke vyzerajú fakt dobre.

6. Lístky na koncerty či športové podujatia

Circque du Soleil

Na Slovensku či v blízkom okolí sa roztrhlo vrece s koncertmi a podujatiami, o ktorých sme kedysi ani nesnívali.

Pre generáciu súčasných štyridsiatnikov je vidieť Depeche Mode na živo rovnaký zážitok, ako zatancovať si slaďák s Ivanou Surovcovou. Na svoje si môže prísť každý, k dispozícii bývajú Sade, Rammstein, Cirque du Soleil aj Zdeněk Izer.

A to nehovoriac o elektrizujúcej atmosfére olympijského Londýna či futbalových majstrovstiev Európy v susednom Poľsku.

5. Členstvo v golfovom klube

Golf
Foto: SITA

Jeden z najnudnejších športov sa v súčasnom uponáhľanom svete stal nielen symbolom relaxu, ale najmä prestupu do vyššej spoločenskej a biznisovej ligy.

Vláčenie ťažkých báglov či dvojhodinový zákys v „bunkri“ len pár metrov od vytúženej jamky vyvažujú kontakty so zástupcami smotánky či uzavreté miliónové kontrakty.

4. Oblečenie

Móda

Dávno sú preč časy, kedy sa nádherné Slovenky museli utiekať k sobášom s elegánmi z Talianska alebo Etiópie, pretože domáci kohúti zväčša kombinovali flanelku s výstavnými ponožkami v sandáloch.

Zovňajšok už nezdobí len nežnejšiu časť krajiny pod Tatrami. O tom, že poukážka do módneho značkového obchodu rozžiari oči každej žene, netreba ani na sekundu pochybovať.

Fešné sako od Blažeka či parádna hodvábna kravata ale už poteší aj mužov. Treba len nájsť správnu vlnu, vo veľkých mestách vládne nedbalá elegancia, v strediskových obciach sa isto uchytí aj značková červená tepláková súprava.

3. Masážny prístroj pre nohy

Masážny stroj nohy

Všimli ste si tú zmenu? V reklamách na vodné masážne prístroje už neúčinkujú starčekovia s bakuľami, ale nahodené a unavene sa usmievajúce matky-manažérky.

Stredná generácia sa, na rozdiel od svojich rodičov, naučila užívať si pohodu plným priehrštím. A k tomu patrí aj domáci relax.

Len málo vecí je takých príjemných, ako uložiť otravujúce deti do postele, ponoriť ubolené chodidlá do teplej vody plnej bubliniek pretkávaných infračerveným svetlom a nechať si láskať tlakové body masážnymi valčekmi.

Takéto prístroje pritom vôbec nie sú drahé, nehovoriac o ich hygienickom prínose.

2. Zvieratko

Zajac dieťa

Kto by dokázal odolať detským prosbám o živého domáceho miláčika? Na obrázkoch vyzerajú všetky tie šteniatka, mačiatka, morské prasiatka a zajovia ako plyšové hračky, realita ale býva diametrálne odlišná.

Domáce zvieratko dokáže zmeniť životný rytmus rodiny od základov. Aj keď sa spočiatku budú mnohí rodičia sami seba pýtať, či im to fakt stálo za tú rýchlo sa míňajúcu detskú vďačnosť, v kútiku duše si nakoniec priznajú, že povinná hodinová večerná prechádzka im ide k duhu oveľa viac, ako sledovanie Let’s Dance alebo Šeherezády.

Neposlušné, všade špiniace a všetko trhajúce šteniatko je zároveň veľmi vhodným darčekom (a aj dostatočným trestom) pre osoby, ktorým sme povinní preukazovať úctu, ktorú si podľa nás nezaslúžia.

1. Elektronická čítačka kníh

Kindle
Foto: Amazon

Fenomén elektronických kníh začína náruživých čitateľov pomaly ovládať a pekne dizajnované čítačky by mali byť na vianočnom trhu bestsellerom.

Pri výbere treba dať pozor na značku, nie všetky sú jednoducho kompatibilné so slovenčinou. Elektronické knihy, ktoré sa do čítačiek dajú nabrať po stovkách, sú už bežne k dispozícii aj na Slovensku, navyše sú v porovnaní s papierovou verziou lacnejšie.

Napríklad populárne výtvory Evy Urbaníkovej stoja v internetovom obchode Martinus.sk v elektronickej forme 4,95 eur, v tradičnej 5,62 eur, životopisná e-kniha o Karlovi Krylovi stojí tri eurá, zatiaľ čo papierová 6,54 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom