Premier League
Eric Dier zaznamenal úvodný gól počas futbalového zápasu anglického Premier League medzi Tottenham Hotspur a Cardiff City na štadióne Wembley v Londýne v sobotu 6. 8 2018. Zdroj: SITA/AP Kirsty Wigglesworth.

LONDÝN 6. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Manchestru United previedli dokonalý obrat v domácom stretnutí 8. kola anglickej Premier League proti Newcastlu, za ktorý celý zápas odchytal slovenský reprezentačný gólman Martin Dúbravka. Hostia na Old Trafforde viedli v 10. min už 2:0, do streleckej listiny sa zapísali Kenedy a Jošinori Muto.

Premiérový zásah Sancheza

„Červení diabli“ spomenutý obrat dosiahli až v druhom polčase – v rozpätí šiestich minút vyrovnali gólmi Juana Matu a Anthonyho Martiala, o víťazstve zverencov Josého Mourinha rozhodol v 90. min premiérovým gólom v tejto sezóne Čiľan Alexis Sánchez. Newcastle je po ôsmich kolách naďalej bez výhry a s dvomi bodmi je len o skóre pred posledným Cardiffom.

Tottenham zdolalnováčika z Cardiffu tesne 1:0 v 8. kole anglickej Premier League. O víťazstve „kohútov“ rozhodol už v 8. min zápasu Eric Dier. Hráči Bournemouthu zvíťazili 4:0 na pôde Watfordu – hostia sa ujali vedenia už v 14. min gólom Davida Brooksa, pred polčasom dvakrát skóroval aj Joshua King.

To už hrali domáci bez vylúčeného Christiana Kabaseleho. Triumf hostí spečatil Bournemouthu na začiatku druhého polčasu Callum Wilson. Hostia sa ziskom troch bodov posunuli v priebežnej tabuľke Premier League na piatu pozíciu.

Góly: 20. Vokes – 66. Schindler

Crystal Palace – Wolverhampton 0:1 (0:0)
Gól: 56. Doherty

Leicester – Everton 1:2 (1:1)
Góly: 40. R. Pereira – 7. Richarlison, 77. Sigurdsson, ČK: 63. Morgan (Leicester) po druhej ŽK

Tottenham – Cardiff 1:0 (1:0)
Góly: 8. Dier, ČK: 58. Ralls (Cardiff)

Watford – Bournemouth 0:4 (0:3)
Góly: 33. a 45. J. King (prvý z pok. kopu), 14. Brooks, 46. C. Wilson, ČK: 32. Kabasele (Watford) po druhej ŽK