Traja podvodníci okrádali predavačov v Prešove, použili pritom triky s rozmieňaním peňazí

Plat, peniaze
Návrh dôchodkovej reformy podľa Rady pre rozpočtovú zodpovednosť formálne zlepšuje dlhodobú udržateľnosť verejných financií o 0,8 percenta hrubého domáceho produktu v 50-ročnom horizonte. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

V Prešove v uplynulých dňoch opäť „úradovali“ podvodníci, ktorí trikmi pri rozmieňaní peňazí oklamali predavačov a okradli ich. Prešovská polícia zverejnila na sociálnej sieti fotografie jednej ženy a dvoch mužov.

Verejnosť žiada, aby v prípade, že osoby spoznali, kontaktovali políciu osobne na Obvodnom oddelení Policajného zboru Prešov – Juh, telefonicky na linke 158 alebo prostredníctvom súkromnej správy na facebookovej stránke polície.

Žena kupovala plienky

Ako uviedla polícia, v jednom prípade si žena v obchode kúpila detské plienky, za ktoré zaplatila 200-eurovou bankovkou, z ktorej jej predavačka vydala.

„Potom tovar chcela vrátiť, pričom celý čas ju rozptyľovala tým, že sa jej stále niečo pýtala lámavou angličtinou. Po tom, ako jej predavačka nákup stornovala a vrátila 200-eurovú bankovku, jej mala žena vrátiť výdavok, z ktorého si však pri vracaní peňazí nepozorovane skryla 100 eur,“ uviedla polícia.

Zohratá dvojica rozmieňačov

V druhom prípade neznámy muž prišiel do obchodu s mobilnými telefónmi a zamestnanca poprosil, či mu nerozmení peniaze. Rozmeniť chcel 100-eurovú bankovku na 20-eurové bankovky. Predavač mužovi peniaze rozmenil.

Následne vošiel do predajne druhý muž a taktiež chcel zmeniť 150 eur v drobných na bankovky. Predavač aj jemu peniaze rozmenil. Po prepočítaní však zistil, že mu chýba 145 eur.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR