Traja slovenskí hokejisti bodovali v nedeľných zápasoch NHL

Nhl
Visnovsky

NEW YORK 9. januára (WEBNOVINY) – Trio slovenských hokejistov si v nedeľňajších zápasoch zámorskej NHL vylepšilo štatistiky o päť bodov, z nich ale iba obranca Ľubomír Višňovský sa zároveň tešil aj z víťazstva svojho tímu. Anaheim aj vďaka jeho dvom asistenciám zdolal na vlastnom ľade v divokej prestrelke Columbus 7:4.

Hetrikom sa na tomto triumfe podieľal Corey Perry, ktorý v každej tretine dosiahol po jednom presnom zásahu. Dvadsaťšesťročný kanadský krídelník si na svoje konto pripísal štvrtý trojgólový zápas v kariére. „Naše doterajšie postavenie je neakceptovateľné. Musíme tvrdo pracovať, podobne ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch,“ povedal po súboji Perry, ktorý sa stal právom najlepším hráčom celého duelu.

Ďalšie dva presné zásahy Ducks pridal nestarnúci Fín Teemu Selänne. „Vedeli sme, že v prípade prehry by sme sa prepadli na samé dno tabuľky. Je to neuveriteľné a zároveň trápne. Musíme v tabuľke stúpať nahor. Aj tento triumf by nás mohol správne nasmerovať,“ poznamenal fínsky veterán. Duel medzi Anaheimom a Columbusom bol súbojom dvoch tímom s najnižším počtom bodov v celej súťaži, po nedeľňajšom triumfe majú „káčeri“ trojbodový náskok pred svojím bezprostredným súperom.

Pútavý zápas medzi Chicagom a Detroitom priniesol dva rýchle góly domácich „jastrabov“, na oboch sa asistenciami podieľal slovenský útočník Marián Hossa, ktorého po súboji vyhlásili za jeho druhú hviezdu. Detroitu sa v riadnom hracom čase podarilo vyrovnať na 2:2 a v predĺžení rozhodol o víťazstve Red Wings ruský kanonier Pavel Daciuk. Prehra po predĺžení určite nepotešila domácich fanúšikov a ani obrancu Chicaga Seana O’Donnella, ktorý odohral 1200. zápas v NHL. Túto métu sa mu podarilo dosiahnuť ako deväťdesiatemu hráčovi v histórii profiligy.

Obranca Andrej Meszároš vyrovnal vo svojom päťstom súboji v NHL svojím šiestym gólom v sezóne v súboji Philadelphie na ľade Ottawy na 1:1. Flyers po druhej tretine viedli 4:2, no domáci Senators strelili v treťom dejstve štyri góly a zvíťazili 6:4.

Po dvojzápasovej pauze zavinenej menším zranením sa vo farbách hostí predstavil Jaromír Jágr, prezentoval sa však iba dvoma strelami a jednou mínuskou. „Chcem čo najviac hrať, pretože zápasy sú niečo iné ako tréningy,“ poznamenal po neúspešnom stretnutí český veterán. „Letci“ zaváhaním v Ottawe nevyužili možnosť priblížiť sa konkurentovi z Atlantickej divízie a zároveň lídrovi celej profiligy tímu NY Rangers na rozdiel dvoch bodov.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Ottawa – Philadelphia 6:4 (2:3, 0:1, 4:0)

Góly: 1. Alfredsson (Turris, Cowen), 9. Neil (N. Foligno, E. Karlsson), 44. Greening (Spezza, M. Michálek), 47. E. Karlsson, 59. Kuba (Condra, Alfredsson), 60. N. Foligno (Neil) – 3. MESZÁROŠ (M. Talbot), 16. Bourdon (Briere), 17. Couturier (Read), 35. Read (Van Riemsdyk, Matt Carle)

Chicago – Detroit 2:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 4. Bolland (HOSSA, Leddy), 5. Sharp (Michael Frolík, HOSSA) – 14. V. Filppula (Zetterberg, Hudler), 56. Cleary (Zetterberg, V. Filppula), 64. Daciuk (Ericsson, Franzén). Marián Hossa (Chicago) 0+2 a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu

Anaheim – Columbus 7:4 (4:1, 1:1, 2:2)

Góly: 3. Cogliano (Sbisa, Blake), 14. Perry (Bobby Ryan, Beauchemin), 19. Selänne (Getzlaf, VIŠŇOVSKÝ), 19. S. Koivu (Bobby Ryan), 39. Perry (S. Koivu, VIŠŇOVSKÝ), 41. Selänne (Hagman, S. Koivu), 60. Perry (Beauchemin) – 18. Rick Nash (Prospal), 25. D. Brassard (A. Johnson, Clitsome), 45. Rick Nash, 55. Prospal (Dorsett, Paahlsson)

Viac k osobe Andrej MeszárošCorey PerryJaromír JágrĽubomír VišňovskýMarián HossaPavel DaciukRick NashTeemu Selänne