Trápenie Juventusu Turín pokračuje

Juventus turín

TURÍN 7. februára (WEBNOVINY) – Problémy talianskeho veľkoklubu Juventus Turín naďalej pokračujú. „Stará dáma“ nevyhrala ani v sobotňajšom zápase 23. kola najvyššej súťaže na ihrisku nováčika z Livorna (1:1) a momentálne sa nachádza na šiestom mieste. Navyše, v najbližšom dueli bude novému trénerovi Juventusu Albertovi Zaccheronimu chýbať stredopoliar Felipe Melo, ktorý videl červenú kartu. Zápas začali lepšie domáci, keď v 26. min hlavičkou rozvlnil sieť za Buffonom nikým nestrážený Antonio Filippini. Livorno mohlo svoj náskok ešte zvýšiť, keď sa v 35. min dostal do dobrej šance Claudio Belucci, no nenamieril presne. Tri minúty pred koncom prvého polčasu Diego rozohrával štandardnú situáciu, na center najvyššie vyskočil obranca Nicola Legrottaglie a bolo vyrovnané. Druhý polčas bol nudný, zaujímavá bola len strela od striedajúceho Davideho Mora, ktorú Buffon s prehľadom kryl. Juventus z posledných piatich zápasov získal len dva body za domácu remízu s rímskym Laziom a vonku s Livornom. „Bianconeri“ naposledy vyhrali 6. januára na ihrisku Parmy (2:1). Juventus stále bojuje o miestenku do Ligy majstrov, ktorú zaručuje umiestnenie minimálne na štvrtej pozícii.

„O tom sa bude rozhodovať až do posledného kola. Niekoľko tímov podáva v tomto čase dobré výkony a mnoho z nich bude chcieť skončiť na štvrtom mieste. Momentálne prechádzame ťažkým obdobím a musíme sa z toho dostať. Proti Livornu to bol veľmi ťažký zápas, pretože súper hral dobre a organizovane,“ povedal nový hlavný tréner Juventusu Alberto