Trenčín deklasoval Zvolen, Košice a Žilina vydreli víťazstvo

Trenčín - Zvolen
Zľava: Hráči HKM Zvolen Milan Jurík, Marek Čurilla, brankár Lukáš Škrečko a hráč Dukly Trenčín Roman Tvrdoň počas 33. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HKM Zvolen. Trenčín, 28. december 2011. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 28. decembra(WEBNOVINY) – Výsledky 33. kola slovenskej hokejovej extraligy.

Dukla Trenčín – HKm Zvolen 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 6. R. Tvrdoň (P. Fabuš), 16. M. Filo (Radulay, Lelkeš), 25. Mikula ( Sojčík, A. Šťastný), 47. Melichárek (Vizváry, Tybor), 58. P. Fabuš (R. Tvrdoň)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc – Zvrškovec, V. Snášel, 2230 divákov

Trenčín: V. Kováč – M. Habšuda, Trefný, M. Biro, Gabriš, Vizváry, Štindl – Pardavý, P. Fabuš, R. Tvrdoň – Mikula, Sojčík, A. Šťastný – Tybor, J. Gašparovič, Melichárek – Radulay, M. Filo, Lelkeš

Zvolen: Škrečko – Mucha, Marek Ďaloga, Vantroba, Juraško, Hraško, Korhonen, Ťavoda, Lubor Pokovič – Leskovjanský, M. Jurík, V. Baláž – Marek Slovák, Brabenec, Čurilla – Škvaridlo, Trochta, Otčenáš – Zuzin, Síkela, Méry

Súperi sa do seba pustili s vervou a vysokým nasadením.

Z tohto hektického začiatku viac vyťažili domáci – v 6. min zostal počas akcie v oslabení pred bránkou Zvolenčanmi zabudnutý R. Tvrdoň, ktorý rutinérsky „blafákom“ prekonal Škrečka.

Mikula navyše o niekoľko sekúnd neskôr trafil žŕdku. Aj hostia niekoľkokrát pohrozili, no Trenčania sa snažili získať nad vývojom duelu plnú kontrolu, v 16. min dravý M. Filo „zavesil“ po prihrávke spoza brány a zvýšil ich náskok na 2:0.

Keď v 25. min Mikula zblízka gólovo zakončil trenčiansku kombináciu, domáci si upevnili hernú a psychickú pohodu, navyše hostia potom nezužitkovali na návrat do zápasu ani dve presilovky za sebou. Trenčín následne zvoľnil tempo, no stále s chuťou útočil.

V 47. min domáci po desiatich sekundách využili presilovku, keď Vizváryho strelu od modrej tečoval Melichárek. Hostia neboli schopní zdramatizovať zápas, v koncovke sa im nedarilo, zásluhu na tom mal pozorný brankár V. Kováč. V závere ešte P. Fabuš delovkou z uhla pod hornú žŕdku zvýraznil jednoznačné a zaslúžené trenčianske víťazstvo v pomerne kvalitnom a zaujímavom stretnutí.

Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Som rád, že sme po predchádzajúcich nevydarených zápasoch potešili divákov nielen víťazstvom na nulu, ale aj predvedenou hrou. Mužstvo zahralo konsolidovane, vydarili sa nám viaceré pekné veci, strelili sme množstvo gólov a veľmi dobre nám zachytal aj brankár. Potrebujeme takéto zápasy, aby sme stále mohli pracovať na našom sebavedomí a ďalej napredovali. Zvolen ukázal sympatický výkon, o to viac nás táto výhra teší. Chcel by som ešte popriať fanúšikom všetko dobré do roku 2012 a najmä veľa zdravia.“

Jozef Škrak (tréner Zvolena): „Zápas sa odohral v vysokom tempe, nasadenie nechýbalo na oboch stranách, takže diváci videli kvalitné stretnutie. Prvý gól sme dostali pri našej vlastne presilovke, čo súperovi výrazne pomohlo. Domáci nás prevyšovali svojím dôrazom v priestore pred bránkou a náš výkon sa zlepšil až od stavu 0:3. Myslím si, že naša vysoká prehra je príliš krutá, ale Trenčín podal dobrý výkon a jeho víťazstvo je zaslúžené.“

HK Nitra – HK AutoFinance Poprad 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Góly: 9. Rais (Ďurák), 13. Káčer (Piačka) – 22. R. Rapáč (Koskinen, R. Suchý), 28. Škovira (Kmiť, Jáchym), 35. Koskinen (Vandas), 51. P. Svitana (Kroták, R. Rapáč)

Vylúčení: 4:3, navyše: M. Hurška (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga – Junek, Brath, 1654 divákov

Nitra: Fedor – Rais, Ďurák, M. Hruška, Kružík, Árvay, Gurčík, König, K. Grman, Hrudík – Hrnka, M. Štefanka, Martin Segľa – Šumichrast, Valčák, Fojtík – Piačka, Káčer, M. Bača – Púchovský, Sucharda, Jasinský

Poprad: Melicherčík – D. Brejčák, R. Suchý, Kovačevič, Š. Fabian, A. Novotný, Jáchym, Malina, D. Kramár – Vandas, Koskinen, Kuľha – Škovira, Vaic, Kmiť – P. Svitana, A. Kroták, R. Rapáč – Paločko, Miroslav Hlinka, S. Takáč

HK Poprad

Domáci Nitrania začali dobre a už v 7. min mohol otvoriť skóre duelu M. Hruška, proti bol však brankár Popradu Melicherčík.

Ten prvýkrát inkasoval v 9. min, keď v presilovke napriahol od modrej Rais a puk skončil v popradskej bránke.

Na 2:0 zvýšil v 13. min Káčer, ktorý zužitkoval peknú prihrávku od Piačku. Potom „čaroval“ gólman Nitry Fedor, keď zneškodnil šance Rapáča, P. Svitanu či R. Suchého.

V 22. min však nestačil na presilovkový pokus R. Rapáča. Vyrovnanie priniesol v 28. min Kmiťov prienik a zakončenie Škoviru. Tretí popradský gól dosiahol v 35. min Koskinen, keď Fedor nestačil na jeho blafák po peknom prieniku Vandasa. O minútu neskôr Fedor „vychytal“ R. Rapáča aj P. Svitanu. Zahanbiť sa nenechal ani Melicherčík a zneškodnil pokusy M. Štefanku aj M. Hrušku.

V treťom dejstve upravil na konečných 2:4 P. Svitana po kombinácii s Krotákom a R. Rapáčom. Poprad mohol pridať aj piaty gól, ale Vandas v 53. min nepremenil trestné strieľanie.

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): „Pred duelom sme mali veľké problémy so zostavou, z kádra nám vypadlo ďalších šesť hráčov. Museli sme hrať na tri päťky a aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme v zápase neuspeli. Začiatok na vyšiel, Poprad sme tým možno zaskočili, no postupne nás hostia prevýšili a zvíťazili zaslúžene.“

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): „Nevyšiel nám začiatok duelu, až v druhej polovici úvodnej tretiny sme zvýšili aktivitu a zrýchlili kombináciu. Zatlačili sme súpera a vytvorili si dosť šancí, no tie sme nepremieňali. V druhej časti sa nám podarilo otočiť výsledok, v tretej tretine sme takticky kontrolovali získaný náskok. Začiatok zápasu sme nepodcenili, chlapci asi boli ešte v autobuse.“

MHC Mountfield Martin – MsHK DOXXbet Žilina 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 1:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 5. Kriška (Šišovský, Zukal), 26. V. Škoda (Kriška), 54. Kriška (V. Škoda) – 13. Richard Huna (Róbert Huna), 42. D. Devečka (P. Sivák, Michajlov), 47. Dlouhý (V. Nemec), rozhodujúci sam. nájazd premenil P. Sivák

Vylúčení: 3:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík – Valach, P. Korba, 2100 divákov

Martin: Dzubina – Drgoň, Vartovník, Zukal, Brcko, Tupý, Škumát – J. Markovič, Galamboš, Michal Važan – Kriška, V. Škoda, Šišovský – Macejka, Miroslav Ižvolt, M. Sobota, od 50. J. Cíger

Žilina: M. Laco – D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Houdek, T. Bokroš, Krčula – P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, V. Nemec, Stupka – M. Drevenák, Michajlov, Smotrila – T. Sýkora, Linet, J. Kubiš

Bez názvu

Martinčania v oklieštenej zostave začali susedské derby odvážne. Úvodnú šancu síce obstaral už v 14. sekunde hosťujúci P. Sivák, ale potom bol brankár M. Laco najzamestnanejším mužom na ľade.

V 2. min ho prevetral Galamboš a pri Markovičovej dorážke tiež ukázal svoje kvality. V 5. min ho prekvapila strela Krišku, ktorá znamenala vedenie Martina 1:0. Festival zahodených šancí potom začal Važan, keď jeho dve tutovky „volali po góle“.

V 13. min dali Žilinčania domácim lekciu z efektivity v hre v oslabení. Ižvolt v obrannom pásme zle vyriešil vzniknutú situáciu, puku sa zmocnil Róbert Huna, poslal ho bratovi Richardovi a ten vyrovnal. Aj potom sa hral obojstranne útočný hokej. Divákov dvihla zo sedadiel 16. min, keď najskôr Sivák na dvakrát neprekonal Dzubinu a potom Markovič s Galambošom nedostali puk za Lacov chrbát.

Aj v II. tretine sa hralo ofenzívne a aj napriek mnohým nepresnostiam sledovali diváci zaujímavý zápas. V 26. min zaskočil V. Škoda brankára Laca bekhendovým zakončením a upravil na 2:1 pre Martin. O tri minúty neskôr mal ten istý hráč na hokejke ďalší gól, ale M. Laco sa už nenechal prekvapiť . Žilinčania naďalej hrýzli, no v 33. min „neupratal“ Smotrila skackajúci puk do Dzubinovej bránky. V 36. min úradoval v presilovke opäť V. Škoda, ale bez gólového efektu. Skóre sa ešte mohlo zmeniť 5 sekúnd pred druhým klaksónom, ale Drevenák zblízka netrafil prázdnu Dzubinovu

Úvod III. tretiny vyšiel lepšie hosťom, Devečka prestrelil Dzubinu a vyrovnal na 2:2. Žilinčania pridali na obrátkach, v 47. min sa v závare pred Dzubinom najlepšie zorientoval Dlouhý a hostia otočili zápas – 2:3. Martinské „kosačky“ ešte dokázali zodvihnúť hlavu – v 53. min sa ocitol Galamboš sám pred Lacom, puk však zastavila žŕdka. O minútu neskôr Kriška vyrovnal a domácim narástli krídla. V dramatickom závere sa už skóre nemenilo a nasledovalo predĺženie. O víťazovi duelu rozhodli až samostatné nájazdy, dva body pre Žilinu zabezpečil P. Sivák.

Ladislav Spišiak (tréner Martina): „Ďakujem hráčom za obrovskú snahu, obetavosť a celkový výkon. Chýbajú nám štyria obrancovia, preto sme hrali iba na tri formácie. Hráči stratili v zápase veľa síl a ja ich v tejto neľahkej situácii, aká v Martine panuje, obdivujem. Dokazujú, že hokej chcú hrať. Dnes nám chýbalo aj šťastie v koncovke, lebo na gól sa natrápime, kým Žilina vyťažila z minima maximum.

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny):“ Do Martina sme prišli bodovať, ale prvé dve tretiny neboli z našej strany dobré. Pod tlakom súpera sme robili veľa chýb v obrane. Až v poslednej tretine sa hráči upokojili, začali viac korčuľovať a aj preto sme zvrátili stav. Škoda dvoch našich hluchých striedaní, počas ktorých Martin vyrovnal. Som rád, že sme v nájazdoch uspeli a vezieme si domov dva body.“

HK 36 Skalica – HC Slovan Bratislava 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)

Góly: 2. T. Višňovský (Lušňák), 5. Lušňák (Obdržálek, Kloz), 15. Šmach (Holovič, M. Šátek), 21. J. Hruška (Pálffy, R. Školiak), 34. Vyrúbalík (R. Školiak, Pálffy), 35. Klejna (T. Mikúš), 36. Šmach (Pálffy, J. Hruška), 47. J. Hruška (Pálffy, Vyrúbalík), 50. Šmach (J. Hruška, R. Školiak), 52. R. Školiak (Pálffy, J. Hruška)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Šefčík, Výleta, 4100 divákov

Skalica: Lakosil – Vyrúbalík, Šmach, Kloz, Srnec, I. Jankovič, Gula, T. Magušin – Pálffy, R. Školiak, J. Hruška – Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák – Kutálek, Holovič, M. Šátek – Klejna, R. Konečný, T. Mikúš

Slovan: Konrád (34.-40. Orčík) – Švarný, Štajnoch, P. Frühauf, Ďatelinka, Jass, Dobroň, L. Kozák – Šatan, Lipiansky, M. Bartánus – Preisinger, Kukumberg, D. Skokan – Bulík, M. Macho, M. Bakoš – D. Buc, M. Sloboda

Slovan_skalica

Stretnutie medzi prvými lídrami extraligovej tabuľky začalo podľa očakávania v rýchlom tempe a ofenzívnou hrou.

Skaličania sa ujali vedenie už v 2. min presným zásahom T. Višňovského a o tri minúty neskôr pridal druhý gól Lušňák do odkrytej bránky hostí.

Slovan sa však nenechal zaskočiť a naďalej hral so Skaličanmi vyrovnanú partiu. Po tlaku domáceho mužstva a vylúčení na strane belasých sa do príležitosti dostal Šátek a aj s trochou šťatia prekonal Konráda pomedzi betóny – 3:0. Už o dve minúty neskôr mohol prvý útok Slovana skorigovať, ale Lakosil napokon nemusel zasahovať.

Prvý gól v druhej tretine prišiel ešte rýchlejšie ako v prvom dejstve, keď už v 34. sekunde skóroval J. Hruška po spätnej prihrávke Pálffyho. V ďalšom priebehu hry boli skalickí hráči aktívnejší a ojedinelé útoky hostí dokázal Lakosil bez väčších problémov zneškodniť. Od 34. min pokračoval skalický gólostroj, keď postupne sa do streleckej listiny zapísali Vyrúbalík, Klejna a Šmach. Hosťom pritom nepomohla ani výmena brankára.

Skalica - Slovan

Ani v III. tretine sa hráčom Slovana, v bránke opäť s Konrádom, nedarilo nájsť recept na skalickú obranu. Skaličania pokračovali v ofenzívnej hre a skóre v ich prospech narastalo.

Už na 8:0 zvýšil pred vypredaným štadiónom J. Hruška a v 50. min pridal ďalší gól Šmach po peknej spolupráci so R. Školiakom. Vytúžený desiaty gól dosiahli domáci v 52. min, dosiahol ho R. Školiak po prihrávke Pálffyho. Ten si na svoje konto pripísal spolu päť asistencií.

Slovan naposledy inkasoval desať gólov sezóne 2006/2007, keď v januári 2007 podľahol na domácom ľade Dukle Trenčín 1:10.

HC’05 Banská Bystrica – HC Košice 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 55. M. Grman (Češík) – 25. Zálešák (Kolba, Dravecký), rozhodujúci sam. nájazd premenil P. Bartoš

Vylúčení: 8:6, navyše: D. Pašek (Košice) 5+DKZ za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Rovenský, Stano, 2078 divákov

Banská Bystrica: Chorošun – Kubka, M. Grman, Cebák, Cunik, Brňák, Bambúch, Beňa – Kristoffersson, Heizer, M. Kokavec – T. Hričina, Jokila, Hvila – Marcinek, Češík, Kútny – Lamper, Nemček, od 41. bez Nemčeka

Košice: Hylák – J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Martin Chovan, Slimák – Dravecký, Zálešák, P. Bartoš – Michel Miklík, S. Gron, Mlynarovič – Spilar, Marcel Haščák, D. Pašek – T. Petruška, Marcel Baláž, Gmitter

Bystrica kosice

Banskobystričania nastúpili bez Tománka, ktorého vedenie klubu vyradilo z kádra, a Paľova, ktorý má zranený členok.

Košice prišli pod Urpín bez Deyla a Jenčíka a v prvej tretine toho veľa neukázali. V úvode mali šance Jokila a Marcinek, najväčšiu príležitosť však nevyužil v 7. min Kristoffersson, keď nezasunul puk do odkrytej bránky Hyláka.

„Barani“ mali prevahu, ale chýbali šance. Chorošuna zamestnával iba košický útočník Marcel Haščák, a to strelami v 12. a 15. min. Domáci v úvodnom dejstve nevyužili ani presilovku. Hostia sa prebrali až v samom závere I. tretiny, nebezpečný bol prienik P. Bartoša po pravej strane a jeho strela z kruhu, keď puk vyrazil domáci brankár iba koncom hokejky.

Hostia mali dobrý vstup do druhej tretiny, nevyužili veľké príležitostí, po Gronovej prihrávke sa nepresadil pred Chorošunom voľný Mlynarovič, ktorý následne po Miklíkovej strele nevedel puk dostať za chrbát gólmana „baranov“ ani z dorážky. Zblízka neuspel ani Pašek. Domáci mali príležitosť v 23. min, Marcinek neprekonal Hyláka a po ňom Češík nedopravil puk do odkrytej bránky Košíc. Následne prišiel trest v presilovke úradujúceho majstra, po strele Kolbu sa na dvakrát presadil Zálešák – 0:1. Bystričania mohli vyrovnať, v 27. min Kokavec pred odkrytou bránkou mieril do bočnej siete a v 32. min sa zoči-voči Hylákovi nepresadil Jokila. Domáci nevyužili ani päťminútovú presilovku, keď Pašek išiel za faul na Nemčeka predčasne pod sprchy. V závere II. tretiny mohol zvýšiť vedenie hostí v dobrej šanci S. Gron, z domácich hráčov mali vyrovnanie na hokejke Kristoffersson s Heizerom.

Začiatok III. tretiny vyšiel lepšie hosťom, ktorí mohli streliť poisťovací gól, no šance nevyužili Gron a v presilovke Zálešák. Košický kapitán sám pred Chorošunom mieril v 52. min iba do žŕdky. Domácich akoby táto šanca prebrala, vytvorili si tlak, no nevedeli skórovať ani v presilovke. Podarilo sa im to až v 55. min, keď Češík vyhral vhadzovanie a M. Grman spoza kruhu poslal puk za chrbát Hyláka – 1:1. Záver bol dramatický, pretože Košičania hrali presilovku a na poldruha minúty sa nasťahovali do útočného pásma. Z veľkého tlaku však neskórovali a nepodarilo sa im streliť gól ani na začiatku predĺženia v presilovke štyroch proti trom, šancu mal Dravecký. Pri rovnovážnom počte hráčov na ľade mala miernu prevahu Banská Bystrica, ale hralo sa už opatrne. Napokon rozhodovali samostatné nájazdy, v ktorých sa najprv presadil P. Bartoš a po ňom aj Michel Miklík.

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Nič iné mi nezostáva, iba pochváliť hráčov za predvedený výkon. Vytvorili sme si dostatok šancí, aby sme zvrátili vývoj stretnutia, ktorý sme prehrávali 0:1. Kritizovať môžem iba premieňanie gólových príležitostí, keď sme nedokázali skórovať ani do prázdnej bránky. Za stavu 0:1 sme dali do toho všetko, súpera sme často dostali pod tlak. Mali sme aj prevahu, keď súper odpaľoval puky, no ani v týchto situáciách sme nemali potrebné šťastie. Verím, že po Novom roku sa to otočí a v týchto činnostiach sa zlepšíme.“

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): „Bolo to dramatické stretnutie, v ktorom si myslím, že sme boli aktívnejší. Vytvorili sme si aj šance, ale žiaľ, nepremenili sme ich. Naopak, dostali sme vyrovnávajúci gól, ale napokon rozhodla väčšia túžba vo víťazstve a ňou sme vyhrali tento

Viac k osobe Marcel HaščákMarek ĎalogaMichel MiklíkMiroslav HlinkaRichard HunaRóbert Huna