Trenčín je lídrom Fortuna ligy, Košice mali raketový úvod

FC Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce
Sprava: Hráč Trnavy José David Casado a hráč Zlatých Moraviec Michal Pintér počas 23. kola Fortuna ligy 2014/2015 medzi FC Spartak Trnava a FC ViOn Zlaté Moravce. Trnava, 21. marec 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

BRATISLAVA 21. marca (WEBNOVINY) – V sobotňajších zápasoch 23. kola Fortuna ligy sa darilo domácim tímom. Hostia si z ihrísk súpera neodviezli ani bod.

Výsledky ostatných zápasov 23. kola Fortuna ligy:

Myjava má prvý jarný bod, uhrala remízu v derby so Senicou

Futbalisti Spartaka Trnava si na vlastnom ihrisku poľahky poradili s hráčmi Zlatých Moraviec 3:0. Úvodný gól zápasu strelil už v 5. minúte Erik Sabo, dvojgólovým hrdinom Trnavčanov bol v druhom polčase Cléber Silva Nascimento, ktorý v 48., resp. 67. minúte pridal poisťujúce presné zásahy.

Obrazom: Vo futbalovej Fortuna lige sa hralo 23. kolo

Košičania zvíťazili nad FK Dukla Banská Bystrica 2:1, keď svojom úspechu rozhodli už v úvode stretnutia – v 5. minúte otvoril skóre Oumar Diaby a o štyri minúty neskôr zdvojnásobil náskok domácich Miroslav Viazanko. Hostia síce v 41. minúte skorigovali zásluhou Patrika Vajdu, no to bolo z ich strany všetko a tri body do tabuľky Fortuna ligy si pripísali futbalisti z metropoly východu.

12. Dukla Banská Bystrica 23 3 9 11 23:38 18

Hráči AS Trenčín troma gólmi zdolali FC DAC 1904 Dunajská Streda. O góly víťazného mužstva sa postarali traja legionári: v 3. minúte poslal domácich do vedenia Holanďan Gino Van Kessel, tesne po zmene strán zdvojnásobil náskok AS Ibrahim Rabiu z Nigérie a tri minúty pred koncom riadneho hracieho času pridal tretí presný zásah jeho krajan Emmanuel Edmond. Trenčín sa vďaka triumfu posunul na prvé miesto tabuľky, ale druhý Žilina má ešte zápas 23. kola pred sebou.

Marko Milinkovič premeneným pokutovým kopom v 27. minúte prispel k domácemu víťazstvu ŠK Slovan Bratislava nad ŽP Šport Podbrezová 2:1. Srbský ofenzívny stredopoliar úspešnou realizáciou jedenástky otvoril skóre, jeho spoluhráč Karol Mészáros v 49. minúte doprial „belasým“ dvojgólový náskok. Hostia v 81. minúte len skorigovali zásluhou Lukáša Migaľu.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 23. kola Fortuna ligy:

FC Spartak Trnava – FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (1:0)

Góly: 48. a 67. Cléber Silva Nascimento, 5. E. Sabo, ŽK: 82. Kelava – 35. Charizopulos, 45. Pavelka, 64. Pintér, 84. Chren, rozhodovali: Mastiš – Vorel, Bobko, 2803 divákov

Trnava: Kelava – Janečka, Miloš Nikolič, Bortel, Čonka – Marek Hlinka (78. Greššák), Casado – E. Sabo, Sládek (59. Vojtuš), Cléber Silva Nascimento (75. Jirka) – J. Vlasko

Zlaté Moravce: P. Kováč – Pintér, Tipurič, Pavlenda, Chren – Charizopulos (72. Mikinič) – Orávik, Szöke, Karaš, Mazan (46. Juhar) – Pavelka (52. Mance)

MFK Košice – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (2:1)

Góly: 5. O. Diaby, 9. Viazanko – 41. P. Vajda, ŽK: 57. T. Huk, 90.+ Horodník – 51. Kapor, rozhodovali: Kružliak – Bóllo, Roszbeck, 1180 divákov

Košice: Stijakovič – Ostojič, Kavka (46. Dimun), Djordjevič, Sekulič – T. Huk, Viazanko (90. Horodník) – Haskič, Korijkov, Pačinda – O. Diaby (63. Pavúk)

Banská Bystrica: Boroš – De Vito, P. Vajda, Had, Savič (77. M. Balko) – Snitka (69. Gálik), Willwéber (34. Kupec), Kapor, Faško – Šovčík, Polievka

AS Trenčín – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)

Góly: 3. Van Kessel, 50. Rabiu, 87. Edmond, ŽK: 26. Ramón Rodríguez da Silva, 90. Lobotka – 19. Ľ. Michalík, 32. Krišto, 39. M. Ljubičič, 62. Brašeň, 74. Kwin, 89. R. Černák, rozhodovali: R. Weiss – Slyško, E. Weiss, 2642 divákov

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Rundič, Ramón Rodríguez da Silva, Lawrence – Rabiu (77. Koolwijk), Mondek (70. Guba), Lobotka, Bero – Jairo da Silva, Van Kessel (83. Edmond)

Dunajská Streda: Polaček – M. Turňa, Ľ. Michalík, Kwin, Šnirc (21. E. Ujlaky) – M. Ljubičič – Štepanovský, Brašeň (70. R. Černák), Krišto (57. Sarr), Sesar – Szarka

ŠK Slovan Bratislava – ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:0)

Góly: 27. Milinkovič (z pok. kopu), 49. K. Mészáros – 81. Migaľa, ŽK: 74. Migaľa, 77. Podio (obaja Podbrezová), rozhodovali: Vlk – Tomčík, Chládek, 1153 divákov

Slovan: Perniš – Niňaj, Gorosito, Saláta, K. Mészáros – Simovič, Lásik (73. Čikoš) – L. Peltier, Štefánik, Milinkovič (89. A. Čermák) – Soumah (85. F. Ďuriš)

Podbrezová: P. Penksa – Migaľa (87. Nosko), Kupčík, Minčič, Greško – Vaščák, Podio, Richnák (70. Škutka), Hovančík – Nworah, Šlapák (62. J. Pančík)