Trenčín pokoril Nové Zámky, Nitra zdolala Poprad

Trenčín pokoril Nové Zámky
Lars Volden HK Dukla Trenčín počas zápasu 36. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HK Dukla Trenčín - HC Nové Zámky. Trenčín, 6. január 2017. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) – Dukla Trenčín prerušila šnúru ôsmich prehier, keď doma zdolala nováčika z Nových Zámkov 3:0 v piatkovom stretnutí 36. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. Víťazný gól strelil už v 4. minúte duelu Denis Hudec. Na ďalšie zásahy si museli diváci počkať až do záverečnej časti.

Najprv sa v 54. min presadil Matúš Holenda a definitívu výsledku dal o necelé tri minúty neskôr Lukáš Bohunický. Dukle napriek víťazstvu patrí posledné 10. mesto v ligovej tabuľke, na 9. Nové Zámky stráca štyri body. Nováčik však má zápas k dobru.

HK Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 3:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 4. Denis Hudec (Trška, Meidl), 54. Holenda (Marcel Hossa, Cebák), 57. Bohunický

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik – Krajčík, Návratek, 1551 divákov

Trenčín: Volden – Bagin, Bohunický, Cebák, Holenda, Drgoň, Trška, J. Danko, Pavúk – Bezúch, Bulík, R. Tománek – J. Gašparovič, Sojčík, Marcel Hossa – Meidl, J. Švec, Denis Hudec – Ján Pardavý ml., Šimun, Lantoš

Nové Zámky: Lundström – V. Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda – M. Paulovič, Brabenec, Čaládi – J. Tibenský, M. Hudec, Saarinen – R. Lelkeš, Kytnár, Fábry – Lavrovs, Dominik Rehák, Tábi

Hokejisti HC Košíc zvíťazili na ľade Martina 5:1. Hostia viedli už 3:0 zásahmi Tibora Vargu, Petra Boltuna a najproduktívnejšieho hráča ligy Ladislava Nagya. Domáci v závere druhej tretiny skorigovali zásluhou Petra Galamboša, ale to bol ich jediný gól v zápase.

V tretej časti pridali Košice ďalšie dva góly – presadili sa Radek Deyl a navrátilec do zostavy „oceliarov“ Richard Jenčík. Košičania so 76 bodmi figurujú na druhom mieste ligovej tabuľky s odstupom troch bodov za vedúcou Banskú Bystricu, Martin je na 8. priečke.

MHC Martin – HC Košice 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 40. Galamboš (R. Varga, Brňák) – 16. Tibor Varga (Boltun, L. Nagy), 29. Boltun (L. Nagy, Šmach), 37. L. Nagy (Hričina, M. Dudáš), 47. Deyl (Suja, J. Milý), 54. Jenčík (Suja, Vašíček)

Vylúčení: 7:11 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Hejduk – Kacej, Vyšný, 1655 divákov

Martin: Dzubina – Pulli, J. Tabaček, Brňák, Rusina, P. König, Pacalaj, M. Dvořák, Salija – P. Koyš, Heizer, B. Rapáč – R. Varga, Galamboš, Korostin – Markovič, R. Dlouhý, Surovka – R. Mráz, Jurášek, D. Rzavský

Košice: Kopřiva – Deyl, M. Dudáš, Vašíček, Šmach, L. Matejka, E. Šedivý, Koch, Vrábeľ – Jenčík, Suja, Bicek – L. Nagy, Boltun, Hričina – P. Bartoš, J. Milý, T. Klíma – Tibor Varga, Šoltés, M. Novotný

Hráči Popradu v piatkovom súboji držali krok s favorizovanou Nitrou na jej ľade počas celého duelu, napokon však prehrali 3:5. „Kamzíci“ pod Zoborom viedli od 7. min gólom Patrika Svitanu, ale domáci v I. tretine otočili zásluhou zásahov Miroslava Pupáka a Judda Blackwatera. V druhej časti síce vyrovnal Marek Zagrapan, ale Nitru poslal opäť do vedenia Henrich Ručkay.

V III. tretine za hostí vyrovnal na 3:3 Ivan Guľajev, ale v 50. min naklonil misky váh na stranu Nitry Juraj Štefanka a v závere duelu mu dal konečnú podobu Marek Tvrdoň. Nitra je v ligovej tabuľke tretia, Poprad šiesty. Popradčania mali pred duelom v Nitre na svojom konte tri víťazstvá za sebou.

HK Nitra – HK Poprad 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Góly: 11. Pupák (Blackwater, Krištof), 19. Blackwater (Pupák, Mezei), 39. H. Ručkay (Blackwater, Mezei), 50. J. Štefanka (Macík, M. Versteeg), 59. M. Tvrdoň (Marek Slovák, Ordzovenský) – 7. P. Svitana (R. Suchý, Kroták), 24. Zagrapan (D. Bondra, Lubor Pokovič), 44. Guľajev (Mlynarovič)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Fridrich – Valo, J. Tvrdoň, 2929 divákov

Nitra: Halo – Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, Meland, Versteeg, Šille, Korím – M. Tvrdoň, Marek Slovák, Cope – Blackwater, Krištof, H. Ručkay – Macík, J. Štefanka, J. Šiška – Ondrušek, L. Paukovček, Bajtek

Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Lubor Pokovič, Krempaský, Murček, Ježek – D. Bondra, Zagrapan, Henderson – Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták – Vorobiov, Lichanec, L. Hvila – Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana

Líder hokejovej Tipsport ligy HC ’05 iClinic Banská Bystrica prehral na ľade Žiliny 2:5. „Barani“ aj tak zostali na čele tabuľky, žilinskí „vlci“ sú naďalej štvrtí. V piatkovom súboji otvoril skóre domáci Lukáš Handlovský v 7. min, no vzápätí vyrovnal skúsený Michal Handzuš, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v aktuálnom súťažnom ročníku pri druhom štarte.

Žilinčania ešte pred prvou sirénou pridali dva góly zásluhou Vácava Stupku a Mareka Hovorku. V závere druhej časti skorigoval obranca Ivan Ďatelinka, no posledné slovo mali domáci Rastislav Konečný a Štepán Novotný.

MsHK Doxxbet Žilina – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Góly: 7. L. Handlovský (R. Hruška, Húževka), 15. Stupka (R. Konečný), 19. Marek Hovorka (R. Hruška, Juraško), 54. R. Konečný (Drábek, Š. Novotný), 59. Š. Novotný (Stupka) – 8. Handzuš (Truchno, Hickmott), 38. I. Ďatelinka (Bortňák)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner – Stanzel, Synek, 1101 divákov

Žilina: T. Tomek – Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Gutwald, Macejko, Drábek, Mendrej, Prokop – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Š. Novotný, R. Konečný – Matis, Ondruš, Rogoň

Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, V. Mihálik, P. Luža, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Ťavoda – Buc, Truchno, Hickmott – Bortňák, Handzuš, Kafka – Róth, Zigo, T. Matoušek – Tamáši, M. Češík, Belluš

Hokejisti Zvolena na vlastnom ľade zdolali hráčov Liptovského Mikuláša 5:1. Domáci sa ujali vedenia v prvej tretine gólom Radovana Puliša, ale v úvode druhej časti nováčik vyrovnal zásluhou Martina Krišku. Zvolenčania na to odpovedali ďalšími troma zásahmi – druhýkrát v zápase sa presadil Puliš, raz presne zamierili Peter Hraško a Daniel Krejči.

Liptáci potom vymenili brankára – skúseného Karola Križana nahradil Adam Nagy. Ten si neudržal čisté konto, v III. tetine ho prekonal Bruno Mráz. Zvolen figuruje s 56 bodmi na 5. mieste ligovej tabuľky, Liptovský Mikuláš nazbieral o päť bodov menej a je siedmy.

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Gól: 14. Puliš (D. Krejči), 26. Puliš (L. Novák, D. Krejči), 29. Hraško (Klhůfek, Šišovský), 36. D. Krejči (S. Baroš), 51. B. Mráz (Klhůfek, Hraško) – 22. Kriška (M. Uram, M. Sukeľ)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga – Gegáň, Orolin, 1277 divákov

Zvolen: S. Baroš – D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Habšuda, Dubeň – L. Novák, Puliš, Zuzin – Šišovský, B. Mráz, Klhůfek – Síkela, L. Jurík, S. Petráš – J. Žilka, Jakubík, Jurák

Liptovský Mikuláš: Križan (36. A. Nagy) – Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, Piatka, M. Šiška, Moravčík, Kadlubiak – J. Sukeľ, Stümpel, Števuliak – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – Uhrík, Cibák, Vybíral

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Ján PardavýJuraj ŠtefankaMarcel HossaMarek HovorkaMarek TvrdoňMarek ZagrapanMichal HandzušPeter HraškoRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna