Trenčín postúpil po penaltách do štvrťfinále Slovnaft Cupu

Trencin ruzomberok
Sprava: Jakub Paur z AS Trenčín a Ján Maslo z MFK Ružomberok počas 6. kola jesennej časti Fortuna ligy 2016/2017 v zápase medzi AS Trenčín - MFK Ružomberok. Trenčín, 21. august 2016. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 18. októbra (WebNoviny.sk) – Obhajca triumfu v slovenskom futbalovom pohári Slovnaft Cupe 2016/2017 AS Trenčín uspel v osemfinále na ihrisku MFK Ružomberok až po strelách zo značky pokutového kopu, v ktorých zvíťazil 5:3, keď sa zápas skončil po 90 minútach nerozhodne 0:0. Hostia premenili všetky svoje pokusy, za domácich v druhej sérii zaváhal obranca Ján Maslo.

Do štvrťfinále Slovnaft Cupu 2016/2017 v utorok popoludní postúpil FK Poprad. Hráči momentálne štvrtého tímu tabuľky II. ligy skupiny Východ prekvapujúco jednoznačne zdolali v zápase osemfinálového 5. kola v Prešove domáceho nováčika Fortuna ligy 1. FC Tatran 3:0 (1:0). Úvodný gól duelu v Šariši strelil v 37. min cyperský legionár v drese hostí Alekos Alekou, po zmene strán sa najprv presadil v 70. min Tomáš Peciar a na konečných 3:0 upravil v nadstavenom čase Róbert Ujčík.

Osemfinálové 5. kolo futbalového Slovnaft Cupu 2016/2017 – utorňajšie výsledky (hrá sa na jeden zápas, v prípade nerozhodného rezultátu po 90 minútach sa nepredlžuje, ale hneď nasleduje jedenástkový rozstrel):
1. FC Tatran Prešov – FK Poprad 0:3 (0:1)