Trenčín zdolal Bystricu, v semifinále pohára je favoritom

AS Trenčín - FK Dukla Banská Bystrica

TRENČÍN 8. apríla (WEBNOVINY) – Líder tabuľky Fortuna ligy AS Trenčín má k úspechu nakročené aj v slovenskej pohárovej klubovej futbalovej súťaži. V stredajšom prvom zápase semifinále Slovnaft Cupu 2014/2015 naplnili Trenčania očakávania a poradili si na vlastnom trávniku s hráčmi FK Dukla Banská Bystrica 2:0.

V základnej zostave domácich sa objavilo až osem legionárov. Dvaja z nich sa postarali o presné zásahy: v 9. minúte otvoril skóre Ryan Koolwijk a v 85. minúte pridal poistku favorita Ramón Rodríguez da Silva.

Odvetné stretnutie semifinále Slovnaft Cupu FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín bude v utorok 21. apríla o 17.30 hodine pod Urpínom. Finále slovenskej pohárovej klubovej súťaže sa uskutoční 1. mája 2015 v Národnom tréningovom centre v Poprade.

Vlani v prvý májový deň sa v rozhodujúcom dueli Slovnaft Cupu v Myjave presadili hráči MFK Košice, ktorí zdolali Slovan Bratislava 2:1 a tešili sa z celkového triumfu.

Futbal – Slovnaft Cup 2014/2015 – semifinále – streda (prvý zápas, hrá sa na odvetu):
AS Trenčín – FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 9. Koolwijk, 85. Ramón Rodríguez da Silva, ŽK: 30. Rundič – 63. Had, 90. Faško, rozhodovali: Michlian – Bednár, Jankovič, 1798 divákov