Trenčín zničil Zlaté Moravce, Ruža remizovala na východe

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce 5:0
Zľava: Patrik Pavlenda z FC ViOn Zlaté Moravce a Róbert Mazáň z AS Trenčín počas 10. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FC ViOn Zlaté Moravce. Trenčín, 17. september 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – V slovenskej najvyššej futbalovej súťaži – Corgoň lige bolo v utorok na programe päť zápasov 10. kola.

V prvom stretnutí medzi Košicami a Ružomberkom sa zrodila remíza 2:2. Hosťom zabezpečil bod v nadstavenom čase Tawamba. Nováčik z Dunajskej Stredy po tipovacom škandále opäť nebodoval, tentoraz nestačil na domácom trávniku na Spartak Trnava. Debakel utŕžili Zlaté Moravce, ktoré prehrali v Trenčíne 0:5.

V posledných dvoch utorňajších dueloch sa zrodili nerozhodné výsledky 1:1, Myjava remizovala pod Dubňom a Senica s Banskou Bystricou.

Kolo dohrajú v stredu zápasom, v ktorom „belasí“ hostia poslednú Nitru.

Futbal – Corgoň liga 2013/2014 – 10. kolo:

MFK Košice – MFK Ružomberok 2:2 (1:0)

Góly: 2. Duda, 73. Haskič – 57. Lačný, 90.+ Tawamba, ŽK: 29. P. Kavka, 38. O. Duda, 45.+ Sekulič (všetci Košice), 56. O. Diaby, 57. Hovančík, 83. Haskič – 61. Ďubek, 71. Zreľák, ČK: 74. Hovančík (po druhej ŽK) – 20. M. Nikolič za faul, rozhodovali: Jaška – R. Sluk, Ferenc, 1220 divákov

Košice: Tofiloski – Ostojič, P. Kavka, Hovančík, Sekulič – Šinglár (62. Djordjevič), Bukata – Viazanko, O. Duda, Pačinda (80. L. Urban) – O. Diaby (56. Haskič)

Ružomberok: M. Nikolič – M. Nosek, Práznovský (61. Martin Nagy), Greššák, P. Maslo (81. Serečin) – Zošák – Zreľák, Tawamba, Ďubek, Almaský (23. Lešňovský) – Lačný

Jaroslav Galko (tréner Košíc): „Lepší vstup do zápasu sme si ani nemohli želať. Hostia však ukázali, kde je ich sila. V strede poľa lepšie kombinovali, hoci ich bolo o jedného menej. V druhom polčase prišiel trest za naše nepremenené šance, a hoci sme strelili druhý gól, v samom závere sme opäť inkasovali, z čoho sme veľmi sklamaní.“

Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): „Pred zápasom som sa vyjadril, že by sme brali bod a myslím si, že remíza je spravodlivá. Boli sme lepším mužstvom, hoci sme väčšinu zápasu hrali o jedného menej.“

Obrazom: Ružomberok remizoval v Košiciach 2:2

Košice - Ružomberok
Zľava: Lukáš Greššák z Ružomberka a Miroslav Viazanko z Košíc v zápase MFK Košice - MFK Ružomberok 10. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 17. september 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Zľava: Milorad Nikolič z Ružomberka a Oumar Diaby z Košíc v zápase MFK Košice - MFK Ružomberok 10. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 17. september 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Milorad Nikolič (v pozadí) z Ružomberka a Oumar Diaby z Košíc v zápase MFK Košice - MFK Ružomberok 10. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 17. september 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Martin Nosek z Ružomberka a Erik Pačinda z Košíc v zápase MFK Košice - MFK Ružomberok 10. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 17. september 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava v popredí: Tomáš Lešňovský z Ružomberka a Oumar Diaby z Košíc v zápase MFK Košice - MFK Ružomberok 10. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 17. september 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

I. polčas

V upršanom počasí mali Košičania výborný nástup do zápasu, keď po poldruha minúte pekne unikol Duda a z hranice šestnástky prízemnou strelou k žrdi nedal Nikoličovi šancu – 1:0.

Hostia kontrovali v 17. min Almaského prudkým pokusom, ktorý zneškodnil Tofiloski.

O tri minúty neskôr brankár hostí Nikolič fauloval za rohom šestnástky prenikajúceho O. Diabyho a musel ísť predčasne pod sprchy. Následný Dudov priamy kop skončil tesne vedľa žrde.

Nový gólman Ružomberka Lešňovský sa po príchode zapotil pri Sekuličovej strelec.

Po polhodine zahrával Ďubek priamy kop zo 17 m a lopta skončila na spojnici brvna a žrde.

Ďalšie pokusy Dudu na jednej a Zreľáka na druhej strane sa neskočili gólom, takisto sa neujala obrovská šanca Diabyho v závere prvého polčasu, keď Lešňovský zle vybehol a košický útočník z päťky netrafil prázdnu bránku Liptákov.

II. polčas

Po prestávke začali o niečo aktívnejšie domáci – tvrdú Dudovu strelu hosťujúci gólman vyrazil pred Pačindu a jeho pokus zneškodnil na roh.

O minútu neskôr po biliarde v šestnástke Košíc sa lopta dostala k Lačnému a ten zblízka strelou od brvna vyrovnal – 1:1.

Domáci sa snažili nakloniť misky váh na svoju stranu, Dudovu strelu z uhla brankár vyrazil na roh, no v 73. min bol krátky, keď po peknej akcii Duda – Viazanko – Haskič posledný menovaný strelil svoj prvý corgoňligový gól – 2:1.

O minútu neskôr však Hovančík po druhej ŽK videl červenú a sily sa vyrovnali. O ďalšiu minútu mohol vyrovnať Zreľák, no z dvoch krokov trafil iba žrď. V závere hostia vrhli všetky sily do útoku: v tretej nadstavenej minúte domáci neodkopli loptu do bezpečia a po závere v malom vápne Tawamba zblízka vyrovnal – 2:2.

AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce 5:0 (3:0)

Góly: 12. a 76. William, 25. Hajradinovič, 45. Van Kessel, 68. T. Malec, bez kariet, rozhodovali: Samotný – Vorel, Ádám, 1115 divákov

Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščík, Rundič, R. Mazáň – Baéz – Van Kessel (87. Mondek), William, Holúbek, Hajradinovič (73. Mišák) – T. Malec (80. Bezák)

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda (62. Chren), Pavol Majerník, Chrappan, A. Candrák – Obročník – Orávik, Pribula, M. Babic (72. P. Sabo), P. Mazan – L. Szabó (59. Bernáth)

Martin Ševela (tréner Trenčína): „Spokojnosť môžeme vysloviť najmä s výsledkom. V zápase sa však vyskytli fázy, ktoré si budeme musieť rozobrať. Teší ma, že sme prejavili silu s loptou a zápas rozhodli už v prvom polčase. Je dobré, že aj po prestávke sme udržali tempo hry. Podržal nás brankár Volešák a teší ma aj výkon Gina van Kessela.“

Branislav Mráz (tréner Zlatých Moraviec): „Domácemu kolektívu gratulujem k víťazstvu. My sme zaostávali v defenzíve, prehrávali osobné súboje a domácim darovali góly. Na druhej strane nám aj takáto prehra môže pomôcť. Ukázali sme, že takýmto výkonom sa viac nemôžeme prezentovať.“

Obrazom: Zlaté Moravce utŕžili v Trenčíne debakel

Zľava: William de Alves Oliveira z AS Trenčín a Pavol Majerník z FC ViOn Zlaté Moravce počas 10. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FC ViOn Zlaté Moravce. Trenčín, 17. september 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Hráči AS Trenčín sa tešia z gólu na 1:0 počas 10. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FC ViOn Zlaté Moravce. Trenčín, 17. september 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Zľava: Martin Kuciak z FC ViOn Zlaté Moravce a Tomáš Malec z AS Trenčín počas 10. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FC ViOn Zlaté Moravce. Trenčín, 17. september 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Zľava: Peter Orávik z FC ViOn Zlaté Moravce a Gino van Kessel z AS Trenčín počas 10. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FC ViOn Zlaté Moravce. Trenčín, 17. september 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

I. polčas

Po 8 min. hry napriahol z rohu šestnástky William, no Kuciak bol na mieste.

O chvíľu pred Holúbekom odvrátila loptu na roh obrana v poslednej chvíli.

Trenčania sa vedenia ujali v 12. min – po centri Čögleya si pred opustenú bránku nabehol William a pre brazílskeho zakončovateľa už nebol problém streliť gól – 1:0.

Trenčania pokračovali v aktívnej hre a v 25. min pridali druhý presný zásah. Individuálnu techniku predviedol Van Kessel, pohral sa s brániacimi hráčmi a loptu na šestnástke ponúkol Hjaradinovičovi – 2:0.Bosniansky stredopoliar strelou k ľavej žrdi nedal Kuciakovi šancu.

O štyri minúty neskôr potiahol loptu cez polovicu ihriska William, no jeho prudký center Malec neumiestnil do siete.

Po polhodine hry sa do šance dostal aj hosťujúci Pribula, ale na poslednú chvíľu ho odzbrojila obrana.

V 38. min predviedli Zlaté Moravce nacvičený signál, na jeho konci bol zlatomoravský Mazan, ktorý „nechal“ vyniknúť gólmana Volešáka.

Trenčín pridal tretí gól v závere prvého dejstva – Malec hlavičkou vysunul Van Kessela, ktorý sa dostal do samostatného nájazdu a rutinérsky ho premenil – 3:0.

II. polčas

Domáci kolektív aj po prestávke pokračoval v aktívnej hre. V 59. min hlavičkoval nad bránku Malec. O chvíľu na to Van Kessel obišiel dvoch protihráčov, jeho technická strela však išla tesne vedľa.

V 64. min bol priamy kop Mazana tečovaný do protipohybu brankára, no ten v poslednej chvíli odvrátil loptu na rohový kop. V 68. min obranca hlavičkou nešťastne prihral Malecovi, ktorý zoči voči Kuciakovi uspel – 4:0.

Skóre zápasu v 76. min uzavrel svojim druhým gólom William, po Malecovom protiútoku tvrdou strelou z voleja pridal piaty gól – 5:0. V záverečnej desaťminútovke si dve šance vypracovali aj Zlaté Moravce. Najskôr neuspel Bernáth a po ňom trestuhodne prekopol bránku Pribula.

FK DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 1:4 (0:1)

Góly: 59. Michal Gašparík (z pok. kopu) – 30. a 57. Hodek, 55. Schranz, 80. Poznar, ŽK: 38. Kwin, 61. Antunovič, 67. Vitório da Silva, ČK: 86. Antunovič (všetci D. Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Vnuk – D. Hrčka, Poláček, 1502 divákov

Dunajská Streda: Belic – Vitório da Silva, D. Hudák, Peter Majerník, Beňo – Michal Gašparík, Antunovič, Kwin (81. Ben Nasra), E. Ujlaky – Szarka (90. Boya), Matúš (46. Mesanovič)

Trnava: Filipko – R. Procházka, Martin Tóth, Adámik, Štepanovský – E. Sabo, Vlasko (80. Augustíni), K. Kuzma (85. Richnák), Ján Chovanec – Hodek, Schranz (59. Poznar)

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Do zápasu sme vstúpili až do gólu aktívne, robili sme to, čo sme si povedali. V momentálnej situácii nemôžeme hrať otvorený futbal. Po víťaznom zápase s Nitrou som si myslel, že mužstvo bude mať svoju silu, ale vtedy som mal dirigenta, ktorý dnes chýbal. Hostia zo štyroch či piatich striel dali štyri góly, my z pološancí ani jeden. Prechádzame ťažkým obdobím, ale treba bojovať. Gratulujem súperovi k výhre.“

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): „Dnes bolo pre nás dôležité dotiahnuť tento zápas do úspešného konca. Vieme, že Dunajská Streda prechádza ťažkým obdobím, lebo nie je ‚sranda‘, keď sa niečo také stane. Vyhrali sme 4:1, čo je dobrý výsledok. Pre nás to bol zo psychickej stránky ťažký duel, našim chlapcom chýbal pokoj. Sme radi, že sme zvíťazili a ideme ďalej.“

I. polčas

Od úvodu zápasu boli aktívnejší hostia, ktorí domácich nepustili do vážnejších útokov. Postupne sa dianie na trávniku vyrovnalo, ale na rozmočenom teréne sa hral ťažký futbal.

V 10. min napriahol Štepanovský a trafil pravú žrď. Po polhodine hry a akcii na ľavej strane odcentroval Chovanec a Hodek zariadil vedenie Trnavy – 0:1. Strelený gól z výkonu hostí neubral, naopak, podnikali ďalšie nebezpečné útoky.

V 35. min však Hodekova hlavička ani Sabova strela netrafili bránku. V 39. min prišla ďalšia nebezpečná akcia Trnavy, keď po Procházkovom centri hlavičkoval Hodek opäť vedľa.

II. polčas

Úvod druhého polčasu bol rušný, počas piatich minút padli tri góly. V 55. min po rýchlej rozohrávke prihral Procházka dobre postavenému Schranzovi, ktorý povedľa obrancu zvýšil náskok hostí – 0:2. A už o dve minúty neskôr Hodeka vysunul Sabo, ktorý prekonal Belica po druhýkrát v zápase – 0:3.

V 59. min po kontakte Kuzmu s Mesanovičom nariadil rozhodca pokutový kop a domáci Michal Gašparík ho bezpečne premenil – 1:3. V 78. min po centri Gašparíka sa medzi obrancami presadil Mesanovič, ale loptu napálil iba do brankára. V 80. min po rohovom kope strelil štvrtý gól Trnavy striedajúci Poznar – 1:4.

Spartak Myjava – MŠK Žilina 1:1 (1:0)

Góly: 2. Pekár – 48. Akakpo, ŽK: 79. Kosík – 37. Akakpo, rozhodovali: Sedlák – Bóllo, Jenčura, 2058 divákov

Zostavy

Myjava: Solnička – Lukšík, Černáček, Častulín, Siva – Kukoľ (69. Bruško), Šulek (90. Pelegríni), Marček, Daniel (60. Kuračka), Pekár – Kosík

Žilina: Dúbravka – Mabouka, Akakpo, Piaček, Hučko – Pečovský – Škvarka (83. Gergel), Pich, J. Mihalík (87. Guba), Paur (69. Jelič) – Majtán

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Gól nám pomohol. Žilinčania ukázali, že vedia hrať futbal, boli dominantní. My sme boli tímoví. Dnes sme boli aj unavení, lebo nám predtým výborné zápasy odohrali Daniel a Kukoľ a dnes bolo vidieť, že tam sme neboli až takí silní. Bránili sme sa oduševnene, obetavo a sme radi, že sme získali bod.“

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Dnes sme videli zaujímavé stretnutie, v ktorom náš tím podal výborný výkon. Napriek zlému vstupu do zápasu, keď sme inkasovali, sme 89 minút herne dominovali. Dokázali sme súpera, ktorý je dnes prvý, ‚zmáčknuť‘ na jeho polovicu. Utvárali sme si neuveriteľné množstvo príležitostí, ktoré domáci aj za cenu obrovského nasadenia, bojovnosti a obetovania sa dokázali ustáť. Len slabá produktivita našich chlapcov zabránila tomu, aby sme získali tri body. Od tohto výkonu sa môžeme odraziť.“

I. polčas

Serge Akakpo

Tí diváci, ktorí prišli na štadión o čosi neskôr, už nevideli úvodný gól.

V 2.min predĺžil rohový kop Siva pred bránku na Pekára, pre ktorého nebol problém skórovať – 1:0.

Odpovedať chcel o dve minúty neskôr Škvarka strelou zvnútra šestnástky, Solnička bol však proti. V 20. min zakončil v sklze Majtán, brankár vyrazil loptu.

S pribúdajúcimi minútami tlak Žiliny narastal, v 32. min Pich tesne minul.

V 36. min sa k hlavičke dostal Paur a Solnička vyškriabal jeho pokus na roh.

II. polčas

Hneď v úvode druhého hostia vyrovnali. Hlavičku Majtána ešte gólman domácich vyrazil na roh, no po jeho zahratí poslal loptu do siete Akakpo – 1:1. Vo veľkej príležitosti sa ocitol po hodine hry Škvarka, brankár už bol prekonaný, ale Černáček zabránil gólu.

V 64. min zmaril čistú šancu Žilinčanov Černáček. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času pálil z otočky Siva, obrana hostí však odvrátila nebezpečenstvo. V 87. min aktívny Mabouka zabehol za obranu, centrom našiel Picha, ten len tesne minul priestor troch žrdí a zápas sa teda skončil remízou.

FK Senica – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)

Góly: 15. Martin Zeman – 29. Peňaška, ŽK: 32. Habánek, 66. P. Pavlík – 69. B. Ľupták, 90.+ Boroš, rozhodovali: Ježík – Kubačka, Hancko, 1612 divákov

Senica: Šulla – Habánek, P. Pavlík, Brabec, Kalabiška – Jirásek (69. Opiela), T. Kóňa – Hiago, Piroska, Martin Zeman (77. Jakubov) – Tsoumou (61. Jaroslav Diviš)

Banská Bystrica: Boroš – Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira – B. Ľupták – M. Turňa, Brašeň (86. S. Savič), Faško (53. Považanec), Peňaška – Pavol Jurčo (69. M. Marcin), Slančík

Eduard Pagáč (tréner Senice): „Do zápasu sme vstúpili výborne, kombinovali sme, jasne sme dominovali na ihrisku. Vypracovali sme si dobré príležitosti. V 15. min sme sa zaslúžene ujali vedenia. Po vyrovnaní sa zápas zlomil. Stratili sme istotu, prestali sme si veriť. V takýchto situáciách musíme byť silnejší. Nie je možné, že 30 minút hráme dobrý futbal, kombinujeme, nepožičiame súperovi loptu. Potom sa však niečo zlomí a vyprchá to. Z výsledku som sklamaný. Od 30. minúty som sklamaný i z hry.“

Norbert Hrnčár (tréner B. Bystrice): „Domácim sme nedávali veľa priestoru. Dobre sme k hráčom dostupovali, mali málo času na kombináciu. Dobre sme hrali najmä na vlastnej polovici. Po zisku lopty sme sa snažili vyrážať do rýchlych brejkov, čiastočne sa nám to i darilo. Mrzí ma len, že v závere, keď sa nám otvoril priestor, sme neboli chladnokrvnejší v zakončení.“

I. polčas

Senica, futbal

Úvod vyšiel výborne Seničanom, ktorí boli od začiatku lepším tímom a z ich aktivity pramenil aj vedúci gól.

V 15. min „Záhoráci “ podnikli rýchly protiútok, Tsoumou uvoľnil na ľavej strane Hiaga, jeho center našiel v šestnástke Zemana, ktorý si loptu spracoval a tvrdo po zemi k ľavej žrdi ju poslal za Borošov chrbát – 1:0.

Seničania boli aj naďalej aktívni, Habánkovu strelu brankár hostí s námahou vyrazil a v dobrých možnostiach boli aj Piroska s Hiagom.

Ako blesk z jasného neba však prišlo vyrovnanie Banskej Bystrice v 29. min. V čase, keď pri postrannej čiare ošetrovali domáceho stopéra Pavlíka, sa na rohu pokutového územia dostal k lopte Peňaška a peknou strelou prekonal Šullu – 1:1. V 34. min sa mohli hostia ujať vedenia, Slančíkovu šancu zmaril Šulla a rovnako vyhral senický gólman súboj s týmto hráčom aj o chvíľu neskôr.

II. polčas

V druhom polčase už hra nebola taká atraktívna, hostia sa zamerali vyložene na ubránenie výsledku. Domáci sa nevedeli dostať do tempa a presadiť sa cez obranu Banskej Bystrice, a tak už gól nepadol. Za zmienku stoja iba neúspešné strely Jiráska, Diviša a Pirosku.

Viac k osobe Dionatan TeixeiraLadislav HudecMartin ŠevelaMichal gašparíkMikuláš Radványi