Tréner Ancelotti preberá Bayern Mníchov, nechce revolúciu

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti Foto: SITA/AP

MNÍCHOV 1. júna (WebNoviny.sk) – Carlo Ancelotti neplánuje robiť vo futbalovom Bayerne Mníchov prevratné veci. Tvrdí, že revolúcia vôbec nie je potrebná.

Guardiola prikývol na ponuku „Citizens“

Taliansky nástupca španielskeho trénera Pepa Guardiolu (prikývol na ponuku ManCity) je pripravený pokračovať tam, kde skončil jeho predchodca. „Pep odviedol v Bayerne parádnu robotu. Nebudem a nechcem veľa meniť, iba nadviazať na jeho prácu,“ uviedol Ancelotti v rozhovore pre Sport Bild.

Zároveň priznal, že s Guardiolom ho spája viac ako len profesionálny trénerský vzťah. Spoznali sa v Paríži v čase, keď tam Ancelotti trénoval a Guardiola si po štvorročnom angažmáne v Barcelone vzal rok oddychu, akéhosi tvorivého voľna. „Máme spolu veľmi dobrý vzťah. Verím, že sa pred začiatkom sezóny ešte stretneme a porozprávame sa,“ pokračoval 56-ročný Ancelotti.

Ancelotti podpísal s Bayernom trojročný kontrakt

Guardiola počas trojročného pôsobenia na lavičke Bavorov získal s tímom šesť trofejí. Rozlúčil sa domácim víťazným double, keď uspel v sezónnom hodnotení I. bundesligy ako aj vo finále Nemeckého pohára. V Lige majstrov zostal so svojimi zverencami pred finálovými bránami na štíte Atlética Madrid.

Ancelotti krátko pred svojím nástupom ku kormidlu v Bayerne odpovedal aj na otázku, či sa chce zbaviť reprezentanta Maria Götzeho, ktorý sám prejavil záujem odísť z klubu. Ancelotti k tomu iba nejednoznačne podotkol: „Telefonovali sme spolu, Mario pozná môj názor:“ Dvadsaťtriročný ofenzívny stredopoliar Götze pod Guardiolom nedostával v bavorskom veľkoklube veľa príležitostí, čo by sa údajne nemalo zmeniť ani po nástupe Ancelottiho. Sunday Mirror ešte v marci tvrdil, že Götze v lete odíde z Bayernu a stane sa hráčom FC Liverpool.

Ancelottiho prvým dňom v práci v Mníchove bude 11. júl. S Bayernom podpísal trojročný kontrakt. Pred dvoma rokmi doviedol Real Madrid k triumfu v Lige majstrov. To isté sa mu predtým dvakrát podarilo aj na lavičke tímu AC Miláno.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carlo AncelottiPep Guardiola
Firmy a inštitúcie FC Bayern MníchovManchester City