Tréner Mancini chce Martina Škrtela do tímu Citizens

Martin Škrtel
Martin Škrtel Foto: SITA/AP
Roberto Mancini
Foto: SITA/AP

LIVERPOOL 21. júna (WEBNOVINY) – Ďalším adeptom, ktorý prejavil záujem o služby slovenského futbalového reprezentanta a hráča FC Liverpool Martina Škrtela, je Manchester City. Informuje o tom denník Daily Mail.

Taliansky kormidelník úradujúceho anglického šampióna Roberto Mancini je vraj veľkým priaznivcom 27-ročného stopéra a „The Citizens“ by ho chceli získať do svojich radov.

Škrtel by sa tak sťahoval v rámci Britských ostrovov. Manchester City sa chce výraznejšie presadiť v nastávajúcom ročníku Ligy majstrov 2012/2013 a na to potrebuje aj kvalitnú defenzívu.

Anglický šampión sa pokúša angažovať do stredu obrany aj Thiaga Silvu z AC Miláno, suma 35 miliónov libier sa však zdá vedeniu manchesterského klubu predsa len prehnaná.

Za dôrazného slovenského zadáka by ManCity zaplatil údajne „len“ polovicu spomenutej čiastky, teda približne 17,5 milióna libier.

Rodák z Handlovej prestúpil do FC Liverpool v roku 2008 zo Zenitu Petrohrad a s „The Reds“ má ešte dva roky platnú zmluvu.

Oporu zadných radov zvolili fanúšikovia tímu z mesta The Beatles v hlasovaní na oficiálnej internetovej stránke za najlepšieho hráča FCL v uplynulej sezóne. Škrtel však nie je spokojný s faktom, že mužstvo sa neprebojovalo do Ligy majstrov, prehralo vo finále FA Cup-u, ale uspelo „iba“ v Ligovom pohári (Carling Cup).

Bývalý hráč Trenčína a spomenutého Zenitu sám avizoval, že možno zmení pôsobisko a nebude k dispozícii novému trénerovi Brendanovi Rodgersovi. Hráčov agent Karol Csontó sa vyjadril, že rokuje s funkcionármi z Anfieldu o novej zmluve. O Škrtela sa zaujímajú viaceré špičkové mužstvá, v ostatnom čase sa „ozýval“ najmä ruský klub Anži Machačkala, podporovaný peniazmi od milionára Sulejmana Kerimova.

Predtým sa v súvislosti s menom trojnásobného najlepšieho futbalistu Slovenska spomínali aj ďalšie kluby, napríklad anglický tím Arsenal Londýn či talianske mužstvá Juventus Turín a AC Miláno.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anži MachačkalaMartin ŠkrtelRoberto Mancini
Firmy a inštitúcie FC LiverpoolManchester City