Tréner Scolari získal prvú veľkú trofej od roku 2002

Luiz Felipe Scolari
Luiz Felipe Scolari Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 12. júla (WEBNOVINY) – Futbalový tréner Luiz Felipe Scolari získal prvú veľkú trofej od titulu majstra sveta v roku 2002 s brazílskou reprezentáciou, keď sa jeho Palmeiras stali víťazmi Brazílskeho pohára.

Po výhre 2:0 pred týždňom v domácom prostredí v Sao Paule stačila Palmeiras na celkový úspech na ihrisku Coritiby aj remíza 1:1.

„Tento tím by mohol byť príkladom pre históriu Palmeiras. V posledných dvoch rokoch sa veľa učil a pohár je odmenou za prácu celého mužstva,“ povedal Scolari, ktorý na lavičku svojho terajšieho zamestnávateľa prišiel v roku 2010. Palmeiras už viedol aj v rokoch 1997 až 2000.

Scolari bol už aj trénerom brazílskej a portugalskej reprezentácie, anglickej Chelsea či uzbeckého Buňodkoru, s ktorým vyhral v roku 2009 tamojšiu ligu.

Palmeiras sa kvalifikoval ako druhý brazílsky tím do ďalšieho ročníka Pohára osloboditeľov. Už skôr si účasť v juhoamerickej obdobe Ligy majstrov vybojovali Corinthians, ktorí vyhrali jej uplynulú edíciu. Scolari získal Brazílsky pohár už štvrtýkrát v kariére, v roku 1998 ho vybojoval s Palmeiras, v roku 1994 s Gremiom a v roku 1991 s Criciumou.

Výsledok stredajšej odvety finále Brazílskeho pohára vo futbale:

Coritiba – Palmeiras 1:1 (0:0) – prvý zápas: 0:2, Palmeiras získali trofej

https://www.youtube.com/watch?v=RRGkdt1IAAo

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Luiz Felipe Scolari