Trénera Rangers vyšla kritika rozhodcov veľmi draho

Tortorella
Tréner hokejistov New York Rangers John Tortorella. Foto: SITA, AP

NEW YORK 5. januára (WEBNOVINY) – Tréner hokejistov New York Rangers John Tortorella dostal pokutu 30-tisíc dolárov za kritické poznámky na adresu rozhodcov po zápase Winter Classic na bejzbalovom štadióne vo Philadelphii.

Tortorella sa za svoje komentáre ospravedlnil, ale napokon sa pokute od vedenia súťaže nevyhol. O pokute informovali internetová stránka ESPNNewYork.com a NBC Sports.

„Neexistuje žiadne akceptovateľné vysvetlenie alebo ospravedlnenie komentárov, ktoré spochybňujú integritu súťaže, jej rozhodcov alebo televíznych partnerov. Ľudia nemusia súhlasiť s výrokmi rozhodcov, ale ani v prípade veľkej frustrácie sa nemajú vyjadrovať nevhodne a nezodpovedne, ako to urobil pár Tortorella,“ uviedol v stanovisku viceprezident NHL Colin Campbell.

Tortorellovi sa nepáčili výroky hlavných rozhodcov Iana Walsha a Dennisa LaRua v pondelkovom stretnutí. Najviac
Gáborík
Foto: SITA, AP

ho nahnevalo nariadené trestné strieľanie 19,6 sekundy pred koncom duelu, ktoré však Daniel Briere proti Henrikovi Lundqvistovi nepremenil. Tortorella po zápase tvrdil, že televízna spoločnosť NBC, ktorá duel vysielala, sa dohodla s vedením NHL, aby sa sledovaný zápas skončil remízou a pokračoval v predĺžení.

„Neviem, či NHL spoločne s rozhodcami alebo niekým ďalším nechcela dostať zápas do predĺženia. Myslím si, že rozhodcovia zápas viedli strašne. Nie som si istý, čo sa vlastne stalo,“ hovoril Tortorella, ktorý sa v utorok po rozhovore s Campbellom ospravedlnil generálnemu manažérovi Flyers Paulovi Holmgrenovi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe John Tortorella