Trénera Spartaka Trnava potrestali, El Maestro hanobil a zosmiešňoval Slovnaft Cup

Nestor El Maestro
Bývalý tréner FC Spartak Trnava Nestor El Maestro (uprostred). Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni

BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) vo štvrtok potrestala trénera lídra Fortuna ligy 2017/2018 FC Spartak Trnava Nestora El Maestra za hanobenie národnej pohárovej súťaže Slovnaft Cup pokutou 6000 eur a pozastavením výkonu funkcie trénera na jedno stretnutie. Informuje o tom web SFZ.

Trnava v semifinále Slovnaft Cupu nestačila na ŠK Slovan Bratislava (vonku 1:1, doma 1:1 a 3:4 v rozstrele z 11 m). Po minulotýždňovej odvete v Trnave El Maestro pred zástupcami médií uviedol: „Tento pohár je malý, nudný a nezaujímavý, ale nechcem povedať, že sme dnes nechceli vyhrať a zabojovať oň vo finále. Trošku sme sklamaní. V tomto ročníku sa v slovenskom futbale udiali veľké zmeny. Teší ma, že veľký a silný Slovan sa sústredí na tento malý a nedôležitý pohár. Pred nami sú väčšie ciele.“

„DK berie na vedomie stanovisko menovaného a rozhodla, že za vyjadrenia k súťaži Slovnaft Cup v masovokomunikačných prostriedkoch po stretnutí 7. kola Slovnaft Cupu medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava ukladá disciplinárnu sankciu – pozastavenie výkonu funkcie na 1 súťažné stretnutie a finančnú pokutu vo výške 6000 eur. DK SFZ pri ukladaní disciplinárnej sankcie vzala do úvahy, že previnilec svojimi vyjadreniami v masovokomunikačných prostriedkoch poškodil dobré meno SFZ, súťaže Slovnaft Cup aj súpera a porušil princípy Stanov SFZ a Kódexu futbalovej etiky,“ uvádza sa v stanovisku DK SFZ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nestor El Maestro
Firmy a inštitúcie FC Spartak TrnavaSFZ Slovenský futbalový zväz