Tri asistencie Slovákov v švédskej lige

Hokej

ŠTOKHOLM 17. januára (WEBNOVINY) – V sobotňajších zápasoch najvyššej švédskej hokejovej súťaže – elitserien – sa bodovo presadilo trio slovenských hokejistov. Ľuboš Bartečko jednou asistenciou pomohol k výhre Färjestadu nad Frölundou 5:2. Pre Bartečka to bol vo švédskej elitserien druhý zápas po sebe s bodovým ziskom. V zápase klubov Skelletfea a Södertalje sa v drese domáceho tímu presadili obranca Ivan Majeský a útočník Tomáš Surový, ktorí si na svoje konto pripísali po jednej asistencii. Skelletfea vyhrala nad Södertalje 4:1.

Výsledky sobotňajších zápasov najvyššej švédskej hokejovej súťaže – elitserien:

Färjestad – Frölunda 5:2 (1:0, 4:1, 0:1) – Ľuboš Bartečko (Färjestad) 0+1

MoDo – Lulea 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Skelletfea – Södertalje 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) – Ivan Majeský 0+1, Tomáš Surový (obaja Skelletfea) 0+1

Timra – HV 71 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Rögle – Brynäs 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Švajčiarsko – Sejna s dvoma gólmi, Kolník s asistenciou

V sobotňajších zápasoch najvyššej švajčiarskej hokejovej súťaže NLA sa darilo aj slovenským hokejistom. Peter Sejna sa v drese Zürichu v zápase proti Fribourgu dvakrát zapísal do listiny strelcov a pomohol svojmu tímu k vysokému víťazstvu 8:5. Bodoval aj Juraj Kolník z tímu Servette Ženeva, ktorý si do štatistík pripísal bod za asistenciu. Ženeva prehrala na ľade Klotenu 2:3 po predĺžení.

Výsledky sobotňajších duelov najvyššej švajčiarskej hokejovej súťaže NLA:

Ambri Piotta – Zug 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Davos – Bern 2:3 po samostatných nájazdoch (0:2, 0:0, 2:0 – 0:0, 0:1)

Kloten – Servette 3:2 po predĺžení (1:0 ,1:0, 0:2 – 1:0) – Juraj Kolník (Servette) 0+1

Lugano – Rapperswill 1:5 (1:0, 0:4, 0:1)

Langnau – Biel 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Zürich – Fribourg 8:5 (3:1, 2:3, 3:1) – Peter Sejna (Zürich) 2+0