Tri víťazstvá domácich V UEFA

Liverpool

BRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) – V troch štvrtkových prvých štvrťfinálových dueloch druhej najprestížnejšej pohárovej súťaže futbalových klubov „starého kontinentu“, Európskej ligy UEFA 2009/2010, sa zrodilo víťazstvo domáceho mužstva 2:1, jeden zápas sa skončil remízou 2:2.

Skóre duelu Benfica Lisabon – FC Liverpool v 9. min otvoril dánsky stopér Daniel Agger, ktorému loptu z priameho kopu priťukol kapitán hostí Steven Gerrard. Už v 30. min však hlavný rozhodca Eriksson poslal predčasne pod sprchy krídelníka „The Reds“ Ryana Babela. Portugalské mužstvo vyrovnalo v 59. min, keď výhodu pokutového kopu využil Óscar Cardozo. V 79. min si tento útočník paraguajskej reprezentácie penaltu zopakoval a opäť sa nepomýlil – 2:1. Slovenský stopér Liverpoolu Martin Škrtel sa zotavuje po zranení.

Fulham si vytvoril solídnu východiskovú pozíciu pred odvetným súbojom – úradujúceho nemeckého majstra VfL Wolfsburg zdolal pred vlastným publikom na londýnskej adrese Craven Cottage 2:1. V 59. min sa presadil Zamora, o štyri minúty neskôr na 2:0 zvýšil Duff. V 89. min na konečných 2:1 upravil stopér „vlkov“ Madlung, čím výrazne zamiešal karty. Slovenský obranca Peter Pekarík odohral za hostí 74 minút.

Ďalší nemecký klub Hamburger SV zvíťazil nad Standardom Liége už povedomým skóre 2:1. Všetko podstatné sa odohralo v prvom polčase – v 31. min otvoril skóre hosťujúci Mbokani, v 42. min z pokutového kopu vyrovnal Petrič a v 45. min misky váh na stranu mužstva z prístavného mesta naklonil nestarnúci holandský zakončovateľ Ruud van Nistelrooy.

V čisto španielskom štvrťfinále remizovala Valencia s Atléticom Madrid 2:2. Za domácich skórovali Manuel Fernandes a David Villa, za klub z metropoly namierili do čierneho Diego Forlán a Antonio López. Odvety sú na programe vo štvrtok 8. apríla.

Súhrn výsledkov štvrtkových prvých zápasov štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2009/2010 vo futbale (hrá sa na odvetu):

FC Valencia (Šp.) – Atlético Madrid (Šp.) 2:2 (0:0)

Góly: 67. M. Fernandes, 82. D. Villa – 59. Forlán, 72. A. López, rozhodoval: Thomson (Škót.), 50 000 divákov

Hamburger SV (Nem.) – Standard Liége (Belg.) 2:1 (2:1)

Góy: 42. Petrič (z pok. kopu), 45. Van Nistelrooy – 31. Mbokani, rozhodoval: Atkinson (Angl.), 47 000 divákov

FC Fulham (Angl.) – VfL Wolfsburg (Nem.) 2:1 (0:0)

Góly: 59. Zamora, 63. Duff – 89. Madlung, rozhodoval: Skomina (Slovin.), 25 000 divákov

Peter Pekarík (Wolfsburg) hral do 74. min

Benfica Lisabon (Portug.) – FC Liverpool (Angl.) 2:1 (0:1)

Góly: 59. a 79. Cardozo (oba z pok. kopu) – 9. Agger, ČK: 31. Babel (Liverpool), rozhodoval: Eriksson (Švéd.), 62 629 divákov