Trnava a Slovan sú v semifinále SP vo futbale

Futbal_trnava_petržalka

TRNAVA 25. novembra (WEBNOVINY) – V stredajšom odvetnom stretnutí štvrťfinále Slovenského pohára 2009/2010 vo futbale zdolal v súboji dvoch corgoňligových tímov Spartak Trnava hosťujúci MFK Petržalka 3:0 (1:0) a postúpil medzi kvarteto najlepších. V prvom dueli pred troma týždňami síce spartakovci prehrali so zverencami trénera Petra Fiebera st. 2:3, v odvete však vďaka dvom gólom Koneho Kora a jednému presnému zásahu Petra Doležaja dokázali otočiť vývoj štvrťfinálového dvojzápasu a postúpiť do semifinále.

Slovenský pohár 2009/2010 – štvrťfinále (odveta):

Spartak Trnava – MFK Petržalka 3:0 (1:0) – prvý zápas: 2:3, do semifinále SP 2009/2010 postúpila Trnava

Góly: 83. a 87. Kone Koro, 40. Doležaj (z 11 m), ŽK: 62. Tiago Bernardini – 40. R. Konečný, 62. Guédé, 67. Burza, rozhodovali: Chmura – Laskovský, Ádám, 2742 divákov

Trnava: Rybánsky – J. Kotula, Tiago Bernardini, Doležaj, Jakubička – R. Procházka, Kopúnek, Devátý (76. Súkenník), Neto (86. Železník) – Ľ. Bernáth (57. M. Hruška), Kone Koro

Petržalka: Jenčo – Klenovský, R. Konečný (61. M. Moravčík), Šedivý, Burza – M. Maroši (70. Pavol Ďurica), F. Kiss, Guédé, Fodrek (75. M. Tomčák), P. Fieber ml. – A. Hodek

Od úvodných minút nemožno spartakovcom uprieť snahu streliť čo najrýchlejšie gól a vymazať manko z prvého zápasu. Domáci si vďaka útočnej hre vypracovali útočnú prevahu, ale v zakončení boli bezzubí. Hostia z Petržalky sa snažili kombinovať, skúšali rýchle brejky, ich strely zo strednej vzdialenosti však tiež nepredstavovali žiadne nebezpečenstvo. V 8. min po kombinácii Bernátha s Devátým prenechal loptu Procházka takticky dobre postavenému Netovi, ktorý bez prípravy vysoko prestrelil. Na druhej strane sa v 20. min pokúsil prekvapiť Rybánskeho Fodrek, ale strieľal slabo. V 27. min Procházka v dobrej pozícii nedotiahol do konca sľubnú príležitosť. Veľkú šancu mali Trnavčania v 32. min, ale Devátý sám pred gólmanom Jenčom namieril len do ľavej žrde. Päť minút pred koncom prvého polčasu si skrehnutí domáci fanúšikovia konečne zakričali gól. Bernáth z ľavej strany odcentroval na Bernardiniho a jeho hlavičku zastavil nedovolene rukou Klenovský. Nasledoval pokutový kop, ktorý Doležaj tvrdou strelou k pravej žrdi bezpečne využil – 1:0.

Po zmene strán sa v 50. min Neto prekľučkoval petržalskou obranou, nastrelil len bočnú sieť. V 66. min sa hosťujúci Fieber dostal do šestnástky, „posadil“ center na hlavu Hodeka, no vyrovnanie z toho nebolo. V 74. min sa obranca Jakubička ocitol v šestnástke Petržalky, ale po centri Devátého tesne minul. V 83. min najlepší hráč na trávniku Kone Koro v hĺbke poľa vybojoval loptu, prešprintoval s ňou okolo Šedivého a vedľa vybiehajúceho gólmana zvýšil na 2:0. Tri minúty pred koncom sa skóre menilo opäť. Po biliardovej akcii sa k odrazenej lopte dostal Kone Koro a svojím druhým gólom v stretnutí zavŕšil postup Trnavy do semifinále.

Ľubomír Nosický (tréner Trnavy): „Som rád, že v ťažkom a dôležitom zápase o semifinále sme boli úspešní. Škoda, že sme nepremenili ďalšie vyložené šance. Chcem sa poďakovať divákom za dobrú atmosféru a hráčom za zodpovedný prístup. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, za stavu 1:0 sme ešte postup nemali istý. V závere zápasu však zabral náš najlepší hráč Kone Koro a potvrdil náš triumf dvoma gólmi.“

Peter Fieber st. (tréner Petržalky): „Diváci videli celkom zaujímavý zápas, aj keď my nemôžeme byť spokojní, keďže sme prehrali 0:3 a vypadli sme. Výsledok ovplyvnilo vynútené striedanie Konečného. Trnavu sme dosť potrápili, ale neboli sme úspešní gólovo. Súperovi blahoželám k postupu.“

Slovan cez Myjavu do semifinále – sumár, komentár

Posledným štvrtým semifinalistom 41. ročníka Slovenského pohára sa stali futbalisti Slovana Bratislava. Úradujúci ligový šampión v stredajšom odvetnom stretnutí štvrťfinále síce len remizoval na Tehelnom poli s druholigovým Spartakom Myjava 0:0, no keďže v prvom dueli pred troma týždňami zvíťazil na „kopaniciach“ hladko 3:0, suverénne postúpil medzi najlepšie kvarteto.

ŠK Slovan Bratislava (CL) – TJ Spartak Myjava (II. liga) 0:0 – prvý zápas: 3:0, do semifinále SP 2009/2010 postupuje Slovan

Bez kariet, rozhodovali: Prešinský – Vorel, Petríček, 450 divákov

Slovan: Rusina – Bagayoko, Kolčák, Dosoudil, Dobrotka – Božič – Sylvestr (57. Szarka), Grendel (62. Bagi), Halenár – Masaryk, Štepanovský (84. Kuráň)

Myjava: Solnička – Kvasnica, L. Bruško, Dirnbach, Kumančík – Duga – Mihál (81. Kročian), Hyža, Žák (60. Manák) – Kosík, Bončo (66. T. Sloboda).

Pred žalostne slabou návštevou sa na Tehelnom poli v úvodnej polovici prvého polčasu hral obojstranne ustráchaný a nezáživný futbal. Hráči sa v tejto fáze hry prezentovali množstvom nepresností. Z „belasého“ tábora sa o strely zo strednej vzdialenosti pokúšal iba Halenár, brankár Solnička si však s jeho pokusmi poradil. Do prvej sľubnej šance hostí sa v 23. min dostal Kosík, ale jeho slabá hlavička skončila nad bránkou domáceho Rusinu. O tri minúty neskôr skočil do prudkej strely Grendela v poslednej chvíli obranca Lukáš Bruško, od ktorého sa lopta odrazila na rohový kop. Hŕstku divákov zaujala v 29. min najmä Štepanovského strela z uhla pod brvno, Solnička ju chytil na dvakrát. V ďalšej fáze hry priaznivcov „belasých“ potešil priamy kop Halenára z 22 metrov, ktorý minul bránku. Tesne pred koncom prvého polčasu mal prácu aj domáci Rusina. Center od rohovej zastávky mu síce vypadol z rúk, ale obrana mužstva trénera Michala Hippa razantným spôsobom odkopla loptu do bezpečia.

Streleckú nemohúcnosť Slovana v tomto stretnutí dokumentoval v 52 min Masaryk, ktorý ideálnu prihrávku Štepanovského poslal z 5 metrov vysoko nad bránku Myjavy. O štyri minúty brankár Solnička zachránil pred nabiehajúcim Masarykom. Na druhej strane sa do šance dostal kapitán hostí Kosík, ale Rusinu slabou strelou neprekvapil. V 60. min prudká strela Božiča trafila brankára Myjavy a vyrazila mu dych. Solnička sa vyznamenal v 70. min, keď Božičovu prudkú strelu z 10 metrov skvelým zákrokom vyrazil z bránkovej čiary. Ochranca myjavskej svätyne svoj tím podržal aj v 82. min, keď pokus Štepanovského vyrazil pred seba. A neprekonal ho ani mladý Szarka v úplnom závere stretnutia. Myjavčania v priebeho druhého polčasu iba raz ohrozili bránku Slovana, aj preto sa rozpačitá rozlúčka so staručkým štadiónom skončila bez gólov.