Trnava chce hrať útočný futbal, Slovan jej dva góly daroval

Slovan
Martin Dobrotka zo Slovana a Ladislav Tomaček z Trnavy v súboji o loptu v 1. zápase futbalového semifinále Slovenského pohára medzi ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 6. apríla (WEBNOVINY) – Priebeh prvého semifinálového zápasu Slovenského pohára 2010/2011 medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava musel v utorok večer uspokojiť všetkých fanúšikov, ktorí dianie na trávniku bratislavských Pasienkov pozorne sledovali. Vývoj skóre najmä v prvom polčase bol totiž nezvyčajný. Slovanisti si totiž takmer celých štyridsaťpäť minút pohybom a nasadením ako na bežiacom páse vyrábali nádejné gólové možnosti, kým hráči hosťujúceho Spartaka z úplne neškodných akcií dávali góly.

Aj preto sa prvá polovica zápasu skončila so skóre 2:1 v prospech hostí z Trnavy. Takýto vývoj pohárového duelu si po zápase, ktorý sa napokon skončil remízou 2:2, nevedel vysvetliť ani hlavný tréner „belasých“ Karel Jarolím. Kormidelník Slovana nevedel hneď po divácky príťažlivom zápase definovať čo sa s jeho obrancami v utorok večer na vlastnom ihrisku dialo.

„Aj keď Spartak je silný súper, oba góly sme Trnave vlastne darovali. Oba padli po hrubých chybách našej obrany, ktorá nechala strelcov gólov pred našou bránkou úplne voľných. Neviem si to vysvetliť, prečo naša obrana teraz zlyhala, keď doteraz sme sa v každom ligovom zápase mohli o ňu oprieť. V obrane nám to tentoraz poriadne škrípalo. V šatni sme si však povedali, že zápas otočíme, čo sa nám nakoniec aj podarilo. Remíza však dáva šance na postup obom. Pohárové semifinále sa hrá na dva zápasy, my teraz máme za sebou iba prvý polčas. Pred odvetou v Trnave ešte nič nie je stratené. Šance sú 50:50,“ konštatoval Karel Jarolím.

Nový kormidelník „bílich andelov“ Peter Zelenský po súboji priznal, že jeho zverenci prišli na Pasienky hrať otvorený a útočný futbal. „Nechceli sme sa stiahnuť do defenzívy, čo sme urobili v sobotu v Zlatých Moravciach (Trnava prehrala 0:1, pozn.). V Moravciach sme hrali ustráchane, od začiatku sme sa báli sa o výsledok. Snažili sme sa nedostať gól – a najmä nám absentovala aktivita smerom k súperovej bránke. Taký futbal sa mi nepáči. To je štýl, akým sme v Trnave hrali doteraz. V budúcnosti sa pokúsime vrátiť sa k otvorenému a útočnému futbalu, ktorý voľakedy zdobil Trnavu. Netvrdím, že to bude hneď, ale časom určite. Zatiaľ však na taký štýl agresívneho futbalu nemáme ani silu, ani kondíciu,“ zdôraznil Peter Zelenský, ktorý registroval, že Slovan si za 45 minút vypracoval päť gólových šancí. Niektoré z nich zlikvidoval pozorný brankár Martin Raška – a v prípade, že on už bol bezmocný, zachraňovali spoluhráči z obrany. Navyše, Milinkovičova bomba z priameho kopu v 37. min sa odrazila od brvna. Vtedy však Trnava už viedla 1:0 a hneď po Milinkovičovom brvne zvýšil Procházka na 2:0. Nebyť vlastného gólu z hlavy Kora Koneho v 41. min a brankárom Putnockým zmarenej superšance útočníka Tomačeka v úplnom závere 1. polčasu, mohol Slovan po 45 minútach šokujúco prehrávať rozdielom triedy.

Po zmene strán sa na Pasienkoch hralo prakticky na jednu bránu. Najskôr v 46. min nepremenil nájazd Karim Guédé a v 55. min Marko Milinkovič, ktorý robil trnavskej obrane obrovské problémy, nastrelil žrď. Diallo pomáhal ležiacemu brankárovi Raškovi pri šanci Kordiča so Šebom. Ďalšiu Šebovú strelu Raška vyrazil, Kordičova strela tesne minula bránku Trnavy a a jeho druhú strelu brankár Raška vyrazil na rohový kop. Po jeho rozohraní neúnavný Marko Milinkovič na tretí pokus vyrovnal. Tlak Slovana pokračoval, no skóre sa už nemenilo. V nadstavenom čase striedajúci Kaprálik v poslednej chvíli odkopol loptu z bránkovej čiary.

„Slovan si po zmene strán vypracoval ďalšie sľubné možnosti, no dal iba jeden gól, lebo mnohokrát pri jeho šanciach nám pomohlo aj športové šťastie, ktoré tiež patrí k futbalu. Som však presvedčený, že naše mužstvo si bod za predvedený výkon právom zaslúžilo. Lebo netreba zabúdať, že Slovan v súčasnej forme je kvalitným a nebezpečným mužstvom pre každého súpera,“ zdôraznil 52-ročný Peter Zelenský.