Trnava plánuje ďalšie obmedzenie herní, dotkne sa ich rozmiestnenia v rámci mesta

Automaty, hra, hazard
Trnava plánuje zaviesť voči herniam ďalšie obmedzenia. Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

Trnava chystá ďalšie sprísnenie podmienok pre umiestňovanie herní s hazardnými hrami.

Podľa nového návrhu všeobecne záväzného nariadenia o hazardných hrách na území mesta Trnava budú môcť byť herne umiestnené najmenej 500 metrov od škôl, školských zariadení a internátov, ďalej od zariadení sociálnych služieb pre deti a mládež a zariadení pre liečbu závislostí.

Kratšia vzdialenosť

Vo vlani prijatom nariadení bola táto vzdialenosť určená na 200 metrov, sprísnenie navrhol poslanec Rastislav Mráz (KDH). O návrhu všeobecne záväzného nariadenia budú poslanci rokovať koncom apríla.

Trnava sa v roku 2020 pridala k tým samosprávam, ktoré využili zákonom danú kompetenciu a prostredníctvom nariadenia prijala reguláciu hazardných hier na svojom území. Aj vtedy prišiel s iniciatívou poslanec Rastislav Mráz.

K okamžitému rušeniu prevádzok nedôjde

Od 1. novembra 2020 vstúpila do platnosti novela zákona o hazardných hrách, ktorá umožňuje samosprávam ešte viac obmedziť hazard v meste tým, že vzdialenosť herní od škôl a iných zariadení slúžiacich deťom môžu určiť až na 500 metrov.

Aj keby mestskí poslanci sprísnenie podmienok schválili, prevádzkovatelia hazardných hier, ktorí majú svoje herne v blízkosti škôl a ďalších inštitúcií nebudú musieť svoje prevádzky hneď rušiť. Ak majú udelenú licenciu, môžu do skončenia jej platnosti fungovať ako doteraz.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom