Trnava remizovala so Slovanom, fanúšikovia rozbíjali štadión

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 0:0
Bratislavskí fanúšikovia počas 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Trnava, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 13. apríla (WEBNOVINY) – V sobotu bolo v Corgoň lige na programe päť zápasov 26. kola.

Najväčší šláger sa hral v Trnave, futbalisti Spartaka privítali lídra tabuľky. Domáci ani Slovanisti sa strelecky nepresadili a zrodila sa bezgólová remíza 0:0.

Počas zápasu museli zasahovať policajti. Ako informoval trnavský policajný hovorca Michal Hanus, fanúšikovia Slovana napadli usporiadateľskú službu a pyrotechnikou zranili jedného z policajtov.

Polícia proti nim zakročila, zranili sa však traja slovanistickí fanúšikovia. Dvoch z nich záchranári previezli na ošetrenie do nemocnice.

Ako informoval Hanus, v druhej polovici futbalového zápasu bratislavskí fanúšikovia začali demolovať priestor pod tribúnou, neprestali ani po opätovných výzvach a na policajtov začali hádzať rôzne predmety.

Polícia teda proti nim opäť zakročila, jeden z fanúšikov skončil na polícii. V súvislosti s rizikovým futbalovým zápasom prijala na dnes polícia mimoriadne opatrenia. Do ulíc nasadili 595 príslušníkov poriadkovej, dopravnej, kriminálnej polície i zásahové skupiny, pohotovostné policajné útvary z viacerých krajov, jazdnú políciu a psovodov so psami. Z techniky bolo v pohotovosti vodné delo.

Diváci gól nevideli ani v súboji Košíc s Trenčínom. Prvú jarnú výhru si do tabuľky pripísali futbalisti Tatrana Prešov, ktorí porazili na domácom trávniku Ružomberok 3:1. V ďalších stretnutiach obhajca titulu prehral pod Dubňom so Senicou a Banská Bystrica porazila gólom z nadstaveného času Zlaté Moravce.

Futbal – Corgoň liga 2012/2013 – 26. kolo – sobota:

MFK Košice – AS Trenčín 0:0

ŽK: 32. Mazan, 47. Wililiam, 65. Štefánik (všetci Trenčín), rozhodovali: Horváth – Slyško, Tomčík, 2752 divákov

Košice: Ružinský – Mikuláš Tóth, Ostojič, P. Bašista, Sekulič – P. Kavka (89. Skvašík) – Hovančík – Viazanko (73. K. Diaby), Šinglár (46. Bukata), U. Matič – O. Diaby

Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Bednárik, R. Mazáň – Baéz – Mazan (90. Ďuriška), Štefánik, Lobotka, Holúbek – William (80. Frimmel)

Ján Kozák (tréner Košíc): „Už pred zápasom som povedal, že ak chceme byť úspešní, musíme podať jeden z ´naj´ výkonov. Nepodarilo sa nám to, musíme rešpektovať aj silu súpera. Remíza je spravodlivá, na ťažkom teréne to bol v určitých fázach iba boj. My sme na ňom v priebehu týždňa hrali tri zápasy a chlapcov musím pochváliť za poctivý prístup.“

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Bol to súboj dvoch dobrých mužstiev, ktorý mal solídnu kvalitu. Boli sme kombinačnejší, nebezpečnejší, chýbala nám len efektivita. Po prestávke sa domáci nadýchli a hrozili z nepríjemných situácii. Remíza je spravodlivá. Som spokojný s tým, ako chlapci odohrali tento zápas.“

Obrazom: Košice remizovali s Trenčínom 0:0

MFK Košice - AS Trenčín 0:0
Zľava: Ramon Rodrigues Da Silva z Trenčína a Uomar Diaby z Košíc v zápase 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Košice - AS Trenčín. Košice, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Zľava: Daniel Bednárik z Trenčína a Oumar Diaby z Košíc v zápase 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Košice - AS Trenčín. Košice, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Ramon Rodrigues Da Silva z Trenčína a Juraj Hovančík z Košíc v zápase 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Košice - AS Trenčín. Košice, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Peter Šinglár z Košíc a Ramon Rodrigues Da Silva z Trenčína v zápase 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Košice - AS Trenčín. Košice, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Juraj Hovančík z Košíc a Peter Čogley z Trenčína v zápase 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Košice - AS Trenčín. Košice, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

I. polčas

Stretnutie v Čermeli začali lepšie hostia z Trenčína, ktorý boli technicky lepší. Viac sa im darili kombinácie a boli väčšou hrozbou pre brankára. V 12. min Holúbek tesne minul bránku Košíc a o tri minúty neskôr jeho hlavička smerovala nad. Až od polovice prvého dejstva sa viac začali osmeľovať domáci a po polhodine hry mali dve veľké šance.

Najprv Sekulič prekľučkoval okolo troch hráčov, ale ľavačkou poslal loptu vedľa.

Zakrátko O. Diaby po Viazankovej prihrávke pred Volešákom tesne minul jeho bránku.

II. polčas

Druhý polčas sa obrazom hry podobal na prvý. Na začiatku síce Matič dobrou strelou vyskúšal pozornosť Volešáka, ale loptu mali častejšie Trenčania.

V 70. min sa Mazáň ocitol vo vyloženej šanci, Ružinský však skvele zasiahol.

O sedem minút neskôr Williamova hlavička smerovala nad košickú bránku.

Na druhej strane Matič zopakoval strelu do stredu, s ktorou Volešák nemal žiadny problém.

Tri minúty pred koncom sa usiloval strhnúť víťazstvo na trenčiansku stranu Holúbek, ale Ružinsky si s jeho pokusom poradil.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 0:0

ŽK: 33. Vyskočil, 35. Grabež, 66. Janečka – 37. Gorosito, 56. Kladrubský, rozhodovali: Samotný – E. Weiss, Poláček, 7011 divákov

Trnava: Rusov – Janečka, Gross, P. Čarnota, Ciprys (82. Mikinič) – Grabež, M. Kaščák – Schranz, I. Hodúr, Mikovič (31. E. Sabo) – Vyskočil (77. Lietava)

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek – Milinkovič, Kladrubský, Grendel, I. Žofčák (89. Hlohovský) – Halenár (60. Seydouba Soumah), L. Peltier (76. Szarka)

Peter Zelenský (tréner Trnavy): „Slovan bol futbalovejší, zaslúžene kráča za vytúženým cieľom. Ak by premenil jedenástku, ťažko by sme získali vytúžený bod. My sme hrali s plným nasadením, mali sme náznaky útočného aj kombinačného futbalu a ak by sme si takto počínali v predchádzajúcich zápasoch, mali by sme oveľa viac bodov.“

Samuel Slovák (tréner Slovana): „Zápas pred peknou diváckou kulisou, aj keď v aprílovom daždivo – slnečnom počasí, mal výbornú úroveň. Spartak sa vybičoval k fantastickému výkonu, škoda nasej zahodenej jedenástky.“

Obrazom: Trnava remizovala v šlágri kola so Slovanom

Ohradená severná tribúna pre fanúšikov Trnavy pred 26. kolom futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Trnava, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

Bezpečnostné opatrenia pred 26. kolom futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Trnava, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni
Trnavskí fanúšikovia počas 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Trnava, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni
Sprava: Srďan Grabež z Trnavy a Erik Grendel z Bratislavy v súboji o loptu počas 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Trnava, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

I. polčas

Spartak bez zranených Tomačeka a Vlaska a s Karhanom na lavičke, ale už s uzdraveným Schranzom v zostave, sa pustil do favorita z Pasienkov s dôrazom i rešpektom.

Na mokrom povrchu mala lopta väčší sklz, čo pri spracovaní často robilo hráčom problémy. Prudký dážď však priniesol svieži futbal.

V 9. min po druhom rohovom kope Milinkoviča narobila rotovaná lopta zmätok pred trnavskou bránkou, ale Gross s prehľadom odvrátil. Hra sa prelievala zo strany na stranu, odvekí rivali si dôsledným obsadzovaním nič nedarovali.

V 15. min sa odhodlal k strele z 15 m Vyskočil, ale netrafil bránku Putnockého. Od 33. min sa vášne z tribún preniesli aj na trávnik a rozhodca žltými kartami odmeňoval nekompromisné zákroky.

V 40. min prenikol Schranz za obranu, Bagayoko tvrdo položil v šestnástke Trnavčana na trávnik, tribúny i hráči Spartaka sa dožadovali pokutového kopu, ale arbiter Samotný ich nevypočul.

II. polčas

Po obrátke domáci s útočným apetítom naďalej dobýjali bránku Putnockého, ale bez gólového efektu. V 63. min sa hosťujúci Milinkovič z hranice šestnástky pokúsil otvoriť skóre, jeho tvrdú strelu gólman Rusov zneškodnil.

Slovanisti postupne zvyšovali obrátky, dobre kombinovali a vzrušujúca situácia prišla v 66. min. V pokutovom území Trnavy Janečka poslal k zemi Grendela, videl žltú kartu, na biely bod si postavil loptu Peltier, ale jeho strelu k ľavej žrdi vytlačil Rusov.

Vzápätí sa v brejkovom úniku ocitol pred Putnockým Schranz, gólman Bratislavčanov však stál pevne medzi žrďami. V 86. min bol v dobrej šanci striedajúci Lietava, ale jeho prízemný center z otočky obrana Slovana odvrátila.

MŠK Žilina – FK Senica 0:1 (0:0)

Gól: 86. R. Blackburn, ŽK: 30. Ricardo Nunes, 82. T. Majtán, 90.+ S. Angelovič – 45.+ Martin Ďurica, ČK: 35. Ricardo Nunes (Žilina) po 2. ŽK, rozhodovali: Kružliak – Benko, Kubačka, 1862 divákov

Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes – M. Mravec, Pečovský – J. Mihalík (41. S. Angelovič), Škvarka, Pich (88. Barčík) – Guba (46. T. Majtán)

Senica: Švenger – Wijlaars, P. Pavlík, Brabec, Patrik Mráz – Jirásek (85. J. Križko) – T. Kóňa, Martin Ďurica (65. Piroska), Štepanovský – Jaroslav Diviš (58. R. Blackburn), Kalabiška

Štefan Tarkovič (tréner Žiliny): „Prehrali sme stretnutie už v prvom polčase tým, že prístup hráčov k zápasu a dresu MŠK Žilina nebol taký, aký by mal byť. Som sklamaný z toho, ako sme vstúpili do stretnutia, vyvrcholilo to červenou kartou Nunesa. Po náznaku určitého vzrastu výkonnosti sme zas klesli na dno. V druhom polčase sme mali šance, boli sme agresívnejší, ale napokon dal súper po jedinej šanci gól a prehrali sme.“

Vladimír Koník (tréner Senice): „Prišli sme do Žiliny s cieľom získať body, najlepšie tri, lebo vidina druhého miesta je pre nás dôležitá. V prvom polčase sa hráči dobre pohybovali, dobre kombinovali, neboli sme však efektívni a zahodili sme tri-štyri šance. V druhej polovici to bol klasický slovenský syndróm, keď súper hral o jedného menej a naše družstvo akoby stratilo ostražitosť. Napokon sme za to mohli pykať – Majtán mal šance. Našťastie sa nám v závere podarilo streliť gól. S výkonom v druhom polčase nie som spokojný, nestačí mať dobré len určité úseky hry. Tri body sú však pre nás veľmi dôležité.“

Obrazom: „Šošoni“ prehrali pod Dubňom so Senicou 0:1

MŠK Žilina - FK Senica 0:1
Zľava: Brankár FK Senica Milan Švenger, hráč Senice Petr Pavlík, hráč Žiliny Jozef Piaček a hráč Senice Erik Brabec počas zápasu 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - FK Senica. Žilina, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Lukáš Macek

Zľava: Hráči FK Senica Stef Marinus Wijlaars a Petr Pavlík a hráč MŠK Žilina Jozef Piaček počas zápasu 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - FK Senica. Žilina, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Lukáš Macek
Hráč MŠK Žilina Dávid Guba (vpravo) a hráč FK Senica Stef Marinus Wijlaars počas zápasu 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - FK Senica. Žilina, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Lukáš Macek
Zľava: Hráč MŠK Žilina Michal Škvarka a hráč Milan Jirásek z FK Senica počas zápasu 26. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - FK Senica. Žilina, 13. apríl 2013. Foto: SITA/Lukáš Macek

I. polčas

Po kombináciách v strede ihriska sa prvá vážnejšia šanca pod Dubňom zrodila v 13. min a mali ju hostia.

Kalabiška sa dostal až do žilinského pokutového územia, prihral krížom nabiehajúcemu Divišovi, ale ten nedosiahol dobre na loptu a nepodarilo sa mu zakončiť.

Hneď v nasledujúcej minúte mohol skórovať Štepanovský, aj on však pred Dúbravkom zaváhal.

Po týchto akciách kopala Senica niekoľko rohových kopov, ale nič z nich nevyťažila.

Domáci pohrozili v 27. min: aktívny Škvarka vysunul v šestnástke Gubu, tomu však obrancovia zo Záhoria nedali dostatok priestoru na zakončenie. Škvarka strieľal smerom na bránku hostí aj o pár sekúnd neskôr, ale trafil len jedného z hráčov súpera.

Seničania sa potom opäť nasťahovali pred žilinskú bránku v 39. min, šance mali Diviš a Kalabiška, ale Dúbravka ich strelecké pokusy zlikvidoval.

II. polčas

Po zmene strán domáci prebrali iniciatívu. V 52. min zahodil vyloženú gólovú šancu Pich: po rohovom kope sa k nemu odrazila lopta a sám pred Švengerom trafil len do senického brankára.

O päť minút neskôr hlavičkoval tesne nad brvno po Maboukovom centri Majtán.

Ďalšiu čistú gólovú príležitosť spálil Majtán v 71. min – po ideálnej prihrávke do šestnástky od Pečovského už diváci vstávali zo svojich miest, ale žilinský útočník vystrelil nad.

Rozhodnutie prišlo štyri minúty pred koncom: Piroska pekne prihral z pravej strany pred bránku Blackburnovi, ten prekonal Dúbravku a zabezpečil všetky tri body pre hostí zo Senice.

1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: 13. Jakovlev, 61. L. Hruška, 79. J. Novák – 48. Ďubek, bez kariet, rozhodovali: Vlk – R. Sluk, Petríček, 1350 divákov

Prešov: Jakub Diviš – Kolbas, P. Petráš, Brezinský, Krob – P. Lipták – Jakovlev, Gergel, M. Poliaček (61. L. Hruška) – M. Marcin (74. Jacko), J. Novák (86. Papaj)

Ružomberok: L. Zich – P. Maslo, Práznovský, Greššák, Ondrek (44. M. Nosek) – Bielák, L. Lupták (46. Serečin), M. Nagy (73. Mulumba Mukendi), Almaský – Ďubek – Zreľák

Ladislav Totkovič (tréner Prešova): „Už predtým v Trenčíne nám nikto neveril, ale my sme dokázali získať bod. Po tom zápase som tvrdil, že ak je moje mužstvo kompletné, má svoju silu. V dnešnom stretnutí sa to naplno potvrdilo. Chlapci doslova oddreli celý duel a mohli zvíťaziť aj vyšším rozdielom.“

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): „Nepopieram, že sme v Prešove chceli získať minimálne bod. Na druhej strane sme vedeli, že aj domáci súrne potrebujú konečne vyhrať. Do 15. min sme však boli pasívni a vedenie Tatrana bolo spravodlivé. Potom sme mohli vyrovnať, ale dva súboje nášho Zreľáka a domáceho Diviša skončili v prospech brankára súpera. Keď sme na začiatku druhého polčasu dokázali vyrovnať, Prešov dal aj za prispenia šťasteny ďalší gól. Všetky plány nám možno definitívne pochoval vynútený odchod zraneného Ďubeka z ihriska krátko po treťom striedaní.“

I. polčas

Prešov v prvom polčase čiastkovým výsledkom i hrou konečne potešil svojich priaznivcov. Domáci možno bojovali aj za trénera Totkoviča, ktorého pozícia na lavičke 1. FC Tatran je stále neistá.

Šarišania si vypracovali oveľa viac šancí. Už v úvode ohrozil brankára hostí dvakrát Ján Novák, po ňom aj Brezinský. V 13. min Novák do tretice neuspel, ale po chvíli rozjasal domáce hľadisko Jakovlev, ktorý po centri Kroba otvoril gólový účet.

Až v 27. min sa k vážnejšiemu zakončeniu dostali aj hostia z Ružomberka. Ondrekov oblúčik z 20 m riadne natiahol Diviša a onedlho hlavičkoval Zreľák prudko a nebezpečne k žrdi a domáci brankár musel znova ukázať svoje umenie. Potom na opačnom konci z rohu pokutového územia prudko pálil nad Marcin a po ňom preveril Zicha aj ľavý obranca Tatrana Krob.

V 41. min prešovský brankár Diviš zobral istý gól z kopačky Greššákovi a dve minúty pred prestávkou mal najväčšiu šancu hostí v prvom dejstve Zreľák, ktorý nevyužil samostatný nájazd.

II. polčas

Mierny dážď, ktorý sa spustil na začiatku druhého polčasu, akoby pokropil iba hráčov hostí – Ďubek v 48. min vyrovnal a začínalo sa odznova. Šarišania dokázali odpovedať správnym spôsobom.

Striedajúci Hruška už po niekoľkých sekundách svojho pobytu na trávniku zužitkoval v 61. min prihrávku Nováka – 2:1. Od 78. min vyhliadky hostí na dobrý výsledok ešte viac klesli po tom, ako zranený Ďubek musel opustiť ihrisko a Ružomberčania dohrávali iba desiati.

O minútu neskôr dosiahol svoj prvý gól v prešovskom drese Novák a stanovil ním konečný výsledok.

FK Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ Adámik, ŽK: 35. M. Pančík ml. – 27. Ľ. Bernáth, 68. K. Mészáros, rozhodovali: Vnuk – Vorel, Bobko, 1170 divákov

Banská Bystrica: Boroš – M. Turňa, Gyömbér, Adámik, Dionatan Teixeira – B. Ľupták – Považanec (63. S. Savič), M. Pančík ml. (81. Šovčík), T. Hučko – Peňaška, Vrána (46. Slančík)

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Pavol Majerník, Ondráš, Chren – A. Candrák (45.+ K. Mészáros), Obročník, L. Kováč (68. Škriniar), Hodek (78. L. Mihálik) – Ľ. Bernáth, Orávik

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Som spokojný s víťazstvom a hrdý na chlapcov, že verili do poslednej chvíle. Na ťažkom teréne sa oddali zápasu. Pred gólom sme mali dve – tri možnosti, najmä Slančík a Hučko, ktoré sme mohli premeniť a zápas by sa zlomil skôr. Šťastie, ktoré sa od nás odklonilo v Senici a Ružomberku, keď sme v záverečných minútach nestrhli víťazstvo na našu stranu, nám teraz prialo. Z tohto hľadiska je futbal pre nás spravodlivý.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Dostať gól v 90. minúte po takej situácii, to sa nevidí ani v dorasteneckej lige. Žiaľ, aj taký je futbal a stáva sa to. Chlapcov však musím pochváliť, pretože pokiaľ sa dalo na tomto teréne kombinovať, tak sme hrali to, čo sme chceli. Od 20. minúty však bol trávnik katastrofálny a kombinovať sa na ňom príliš nedalo. Na Bystricu sme boli dobre pripravení, súper si nevypracoval žiadnu vyloženú šancu až na situáciu v druhom polčase, keď rozhodca odpískal nepriamy kop v pokutovom území, ale ustáli sme to. Už sme sa aj tešili z bodu, ale po našom rohu nasledovala kontra Bystrice a gól – Dukla nás porazila našou zbraňou. Takému skúsenému mužstvu by sa to nemalo stávať. Ideme však ďalej.“

I. polčas

Pod Urpínom v prvom polčase zaujalo viac počasie než hra oboch tímov. Diváci si fotili dúhu, šance mohli registrovať iba v úvodnej štvrťhodinke, keď ešte nepršalo.

V 4. min vystrelil z pravého rohu šestnástky domáci Peňaška, loptu poslal vedľa žrde. Na opačnej strane hrozili hostia spoza pokutového územia, keď nebezpečne pálili Kováč a Orávik, ale netrafili medzi žrde. V 15. min Považanec zahral priamy kop, loptu poslal do ohňa, Pančík si s ňou však nerozumel.

Oba tímy sa snažili tvoriť, hra bola vyrovnaná, ale často nepresná. Náznaky gólových príležitostí likvidovali obrany už v zárodku. Banská Bystrica pohrozila až v poslednej minúte prvého dejstva už za slnečného počasia, keď Zlatým Moravciam chýbal zranený Candrák. Peňaška to skúšal z hranice šestnástky, ale Kuciak loptu vyrazil.

II. polčas

Aj v druhom polčase – za už chladnejšieho počasia – pokračoval futbal v podobných intenciách ako v prvom. Viac z hry mal ViOn, ale do šancí sa nedostával. V 57. min po centri Orávika vyplašila domácich priaznivcov hlavička Gyömbéra, ktorý loptu nasmeroval meter nad brvno vlastnej bránky.

Dukla pohrozila až po hodine hry, najväčšiu príležitosť mal na kopačke Hučko po rohu, ale z desiatich metrov Kuciaka neprekonal. Kuriózna situácia nastala v 70. min, keď gólman hostí nedovolene pred Slančíkom zahral rukami, ale domáci nevyužili nepriamy kop, keďže Hučko trafil vybiehajúceho brankára.

„Vojaci“ potom ožili, viac sa tlačili dopredu a v nadstavenom čase sa na nich usmialo šťastie. Domáci potiahli akciu po ľavej strane, lopta sa dostala v pokutovom území k voľnému Adámikovi, ktorý mal pred sebou prázdnu bránku a pohodlne rozhodol.