Trnava uhrala bezgólovú remízu, na postup jej to stačilo

Trnava v šlágri remizovala so Slovanom
Fanúšikovia Trnavy počas zápasu 25. kola Fortuna ligy, v ktorom Spartak remizoval so Slovanom 0:0. Trnava, 11. apríl 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

ZLATÉ MORAVCE 9. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti Spartaka Trnava hrali nerozhodne s FK Olimpic Sarajevo 0:0 vo štvrtkovej odvete I. predkola Európskej ligy 2015/2016 v Zlatých Moravciach.

Po remíze 1:1 pred týždňom v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny postúpili „andeli“ ďalej zásluhou vyššieho počtu strelených gólov na súperovej pôde. Na zverencov trénera Juraja Jarábka čaká v 2. predkole EL severoírsky klub FC Linfield: prvý duel sa uskutoční 16. 7. opäť v Zlatých Moravciach (pre rekonštrukciu štadióna v Trnave), odveta bude 23. júla v Severnom Írsku.

Namiesto gólov padali karty

Vo štvrtkovom večernom dueli na trávniku FC ViOn prevládala nervozita, obidve mužstvá chceli postúpiť, ale chýbalo im presnejšie zakončenie. Hlavný arbiter Rob Rogers z Írska ukázal až jedenásť žltých kariet. V prvom polčase vyslal jedinú priamu strelu na bránku v 34. minúte domáci Halilovič, ale Hamzič bol pripravený.

Po zmene strán nenamierili presne Godál ani Sabo, v 69. minúte Vlasko strelil vedľa. Špílmacher Spartaka sa ocitol v dobrej pozícii v 71. minúte, no Hamzič jeho pokus zlikvidoval. Onedlho neskóroval ani Casado.

Brankár Jakubech zachránil Trnavu

Hráči úradujúceho víťaza Pohára Bosny a Hercegoviny odpovedali priamym kopom v 78. minúte z kopačky kapitána Muharemoviča, ktorý však išiel nad. Svoje šance potom nevyužili striedajúci domáci hráči Harba a ani Schranz.

V závere zachránil postup Trnavy brankár Jakubech, keď na neho sám postupoval Pandža, ale gólman Spartaka mu nedovolil skórovať.

Európska liga – odveta 1. predkola – štvrtok:
FC Spartak Trnava (SR) – FK Olimpic Sarajevo (Bos. a Herc.) 0:0 – prvý zápas 1:1

– do druhého predkola EL postúpila Trnava

ŽK: 15. Mikovič, 21. Martin Tóth, 45.+ Vlasko, 90.+ A. Jakubech – 21. Bogičevič, 25. Muharemovič, 27. Handžič, 45.+ Smajič, 71. Regoje, 84. Raščič, 89. Karič, rozhodoval: Rob Rogers (Ír.), 3011 divákov

Spartak Trnava: A. Jakubech – Martin Tóth, Godál, Miloš Nikolič, Čonka – Casado – Halilovič (58. Schranz), E. Sabo, Cléber (10. Harba) – Vlasko (90. Greššák) – Mikovič

Olimpic Sarajevo: Hamzič – Gligorov, Regoje, Bogičevič, Merajič – Muharemovič, Handžič (80. Jusufovič) – Pandža, Smajič (55. Karič), Brkovič (65. Stefan) – Raščič

Hlasy (zdroj: RTVS):

Juraj Jarábek (tréner Spartaka Trnava): „Pre nás to bol psychicky veľmi náročný zápas. My sme v plnej príprave a účasť v Európskej lige berieme ako bonus. Súper zo Sarajeva bol motivovaný aj spomienkou na obete v Srebrenici. Olimpic vyhral domáci pohár, disponuje dobrým mužstvom, ktoré je agresívne, rýchle a takticky disciplinované. Podarilo sa nám však ich hráčov ubrániť. Dnes nás podržal brankár Jakubech, futbal je však tímová hra. Musím poďakovať všetkým chlapcom za výkon a bojovnosť do poslednej minúty. Už v 10. min musel pre zranenie opustiť ihrisko Cléber. Nevyzerá to s ním dobre, pravdepodobne pôjde v jeho prípade o zlomenú nohu. Škoda, že Sabo, Casado či Harba nevyužili šance. Chlapcom však nemám čo vyčítať. Bosniansky súper nemal čo stratiť, bojoval do poslednej minúty. Teší ma postup do 2. predkola Európskej ligy, na ktoré sa tiež musíme kvalitne pripraviť.“

Mirza Varešanovič (tréner FK Olimpic Sarajevo): „Európska futbalová únia si zakladá na fair-play, ale Trnava to neukázala a nedodržala. Domáci naťahovali čas, nezakopli loptu, keď bolo treba. Pokiaľ ide o samotný dvojzápas, lepšie mužstvo vypadlo. V prvom meraní síl i odvete sme ukázali na trávniku viac, ale futbal je už taký. Nemali sme šťastie. V 87. min sme mali príležitosť na rozhodujúci gól, čo sme nevyužili. Stálo nás to postup. Spartaku želám veľa úspechov i šťastia v ďalšom predkole.“

Martin Mikovič (útočník Spartaka Trnava): „Najdôležitejší je postup, bezgólová remíza je dnes pre nás dobrým výsledkom. Škoda, že sme nevyužili naše príležitosti. Pre divákov to bolo určite napínavé až do konca stretnutia.“

Erik Sabo (stredopoliar a kapitán Spartaka Trnava): „Chvalabohu, v závere nás podržal brankár Jakubech. Určite mu vybozkávame rukavice, Adam bude musieť prispieť niečím aj do spoločnej kasy. Pre nás je to veľmi cenný postup. Na odvetu sme sa veľmi dobre pripravili, klobúk dole pred naším mužstvom.“